Αηδία σκέτη!


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Για τις περισσοτερες σαβουρες που βαζει ο Tobby (το κουταβι που μαζεψαμε και του ψαχνουμε σπιτι) στο στομα του ευθυνεται κυριως ο φιλος του ο Murphy που τα σκοτωνει και μας τα φερνει για δωρο.


Αυτο ειναι το διδυμο της αηδιας.


Παραλιγο να ξερασω πριν φυγω για τη δουλεια το απογευμα με την αηδια που εβγαλα απο το στομα του μικρου. Τον κατεβαζω στο κηπο να κανει τα τσισα του για τελευταια φορα πριν τον βαλω στο κρειτ και αφου τα εκανε πηγε 2 βηματα πιο εκει και μιας κι ηταν απο τον υπνο και δεν αρχισε να χοροπηδαει αμεσως, τον βλεπω να πιανει κατι μεσα απο το γκαζον και να καθεται κατω να το μασουλησει. Τον σηκωνω αγκαλια για να τον παω επανω και τον καταλαβαινω να κανει προσπαθεια να καταπιει αυτο που μασουσε. Χωνω ο βλακας τα δαχτυλα μου μεσα στο στομα του και βγαζω μεσα απο το λαιμο του το λυωμενο κεφαλι ενος ποντικου.


Μεχρι να φτασω στο μαγαζι ανακατευομουν σε ολη τη διαδρομη. Δεν ξερω γιατι το πηρα τοσο στραβα, τις σκατουλες τους τις εχω πιασει κατα λαθος ενα εκατομμυριο φορες και ποτε δεν σιχαθηκα τοσο.

Να μην πω για την προχθεσινη ακεφαλη κι αουρη σαυρα που παλι κουβαλησε το βρωμογατο και ξετρυπωσε ο μικρος πισω απο μια γλαστρα κι αρχισε να τη μασουλαει.
 






rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
"Ταραχή στους ανθρώπους δεν προξενούν τα πράγματα αλλά οι ιδέες τους για τα πράγματα" Επίκτητος

Σε αυτή τη περίπτωση κάνανε την δουλειά τους ο Τόμπυ και ο Μέρφυ καθάρισαν τον κήπο απο τρωκτικά και ερπετά.
 
  • Like
Reactions: d-friend


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Τι δουλειά έχουν τα λόγια του Επίκτητου με ένα λιωμένο κεφάλι τρωκτικού στο χέρι σου που μόλις το έχεις βγάλει από το στόμα του κουταβιού;
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Αυτή είναι η δουλειά τους, και μένα το σναουζεράκι μου είχε αναλάβει την εξολόθρευση των τρωκτικών στις γερμανικές φάρμες άλλο αν εγώ του κάνω στρίπινγκ και γκρούμινγκ, η ιδέα μου μπορεί να είναι ότι άμα είναι καλοχτενισμένο είναι ευτυχισμένο αλλά το ένστικτο του είναι να κυνηγάει τρωκτικά. Αρα φταίει η ιδέα μου.
Οσο για το ρητό αυτό μου ήρθε στο μυαλό οτι κόλαγε καλύτερα.:)
 


AlbaS

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2012
348
5
Τουλάχιστον δεν βαριέσαι..
Σε εκπλήσουν συνεχώς..μία η σαύρα, μία το ποντίκι, μία τα κακάκια.. Δεν ξέρεις τι να περιμένεις.. :p:p

(Οκ ναι, είναι ο ορισμός της αηδίας..το παραδέχομαι..)
 




νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Nizinny δεν ξέρεις πόσο σε νοιώθω. Και το δικό μου κοπροσκυλο μου έφερε ένα ποντίκι και κόντεψα να πάθω συγκοπη. Γιατί να μην σιχαίνονται τα άτιμα ?????

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Πωπω λιχουδιες..και μετα μας ανυσηχει μηπως κολλησουν καμια σαλμονελλα απο τα κοτοπουλα στην barf??:p
 
  • Like
Reactions: d-friend


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Δέστο θετικά τσάμπα μπαρφ.
Εμένα μία φορά πρέπει να μπάρφαρε ένα περιστέρι και μία άλλη ένα ψόφιο βάτραχο αλλά τον έφτυσε δεν του άρεσε.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Εμείς με σαμιαμίδια μόνο έχουμε "παίξει το γιατρό" αλλά η Κάρλα έχει ψύχωση με τα ποντίκια - ουρά δεν θα μείνει έτσι και το πιάσει, που θα το πιάσει δηλαδή έτσι και το βρει...
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Δεν νομιζω ομως να ειναι ακινδυνο να φαει ο σκυλος ποντικι γιατι μπορει το ποντικι πιο πριν να εχει φαει ποντικοφαρμακο.Ετυχε να διαβασω τετοιο περιστατικο στο FB και παρ'ολο που δοθηκε αντιδοτο κονακιο στον σκυλο δυστυχως ο σκυλος πεθανε.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Δεν θα ξεχασω την πρωτη φορα, που επιασαν και σκοτοσαν οι δικες μας εναν ποντικο στην αυλη μας!
Και μαλιστα την φρικη της κορης μου, που το δικο της Κοριτσακι ( που την ειχε καπος σαν πριγκιπισσα με τα μεταξενια μαλλια!!) εδωσε και την χαριστηκη βολη. Ενω τα γαλλικα πιο πολυ επαιζαν- πηγε η Dream , το επιασε με την μια , το τιναξε και αυτο ηταν!
Μετα εκαναν ολοι εναν γυρο του θριαμβου με τον σκοτομενο ποντικο στο στομα- και στο τελος το πεταξαν στα ποδια μας να το πεταξουμε- ειχε γινει βαρετο πια!

Αλλα τουλαχιστον δεν εκαναν καμια κινηση να το φανε!
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
ιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!
(σε νιώθω!!)
τα έχουμε ζήσει και εμείς όλα αυτά στο λαγονήσι, με αποκορύφωμα όταν το δίδυμο της επιτυχίας ήρα-κίρκη μας φέρανε πανευτυχείς μια ΑΛΕΠΟΥ που είχαν ξεπαστρέψει στον κήπο... να δεις χαρά η λύκαινα που την κρατούσε από το στόμα, άλλο πράγμα! μιλάμε πάθαμε οικογενειακό κλακάζ... (τα αγαπημένα της κίρκης ήταν τα προβατοκουραδάκια στο βουνό, τραγανά, λαχταριστά, μιαμιαμιαμμμμμμμμμμμμμμμ -- εννοείται φρίκαρα και της τα έβγαζα με τη μια από το στόμα όταν δεν την προλάβαινα, και μετά αηδίαζα για καμιά μέρα...)
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Χωνω ο βλακας τα δαχτυλα μου μεσα στο στομα του και βγαζω μεσα απο το λαιμο του το λυωμενο κεφαλι ενος ποντικου.
Πες καλέ ανατριχιαστικές λεπτομέρειες....:cuniaoo:
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
έχετε μεγάλους και τρανους κυνηγους!Να τα στρέψετε προς λαγους, κοτες γιατί έχουμε και κρίση...
Εμένα το βλαμμένο κυνηγάει με έκφραση μεγάλου θηρευτή τις μύγες μόνο!Τις βρίσκει τρελη γκουρμεδιά!Και μια φορά επιχείρησε να κυνηγήσει μια κότα ,αλλα μολις την πλησίασε πολυ, μάλλον φοβήθηκε και σταμάτησε...
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Δεν εχει τελος η σιχαμαρα με τον γατο που μπλεξαμε! Εχει αρχισει τωρα που ζεστανε ο καιρος και δεν θελει να κοιμαται μεσα τα βραδια. Βγαινει εξω κι ολο το βραδυ κυνηγαει.

Ειχαμε κι αλλο πρωινιατικα. Ακουω λοιπον πρωι πρωι "μπαπ μπουπ" στην εξωπορτα! Η ωρα ηταν δεν ηταν 6και, κοιταω απο το παραθυρο που βλεπει λοξα στη σκαλα και δεν βλεπω κανεναν. Σκεφτομαι "το βρωμογατο θα ειναι". Ανοιγω την πορτα και τι να δω... 2 πνιγμενοι αρουραιοι τεζα πανω στο πλατυσκαλο κι ο γατος να καθεται διπλα ολο καμαρι!

Παλι αναγουλες εχω σημερα! Ισως καποια στιγμη το συνηθισω....*sick*

Πες καλέ ανατριχιαστικές λεπτομέρειες....:cuniaoo:

Τι αλλο να πω που μονο απο τις περιγραφες τα θυμαμαι και ανακατευομαι. Προχθες εβαλε μεσα σχεδον στο παπουτσι μου το μαδημενο κεφαλι απο ενα πουλι. Το σωμα ελλειπε. Οι δε σαυρες χωρις κεφαλι κι ουρα ειναι πλεον ρουτινα....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.751
Σαύρες και πουλιά δεν τα σιχαίνομαι, απλά τα λυπάμαι, τα ποντίκια σιχαίνομαι, έχετε κάνει εμβόλιο λεπτοσπείρωσης ελπίζω ε? :p
Eίναι εξαιρετικά περήφανη η γάτα για το κατόρθωμα της και φέρνει τα λάφυρα σε εσάς για να σας δείξει τι μεγάλος κυνηγός είναι, αυτό φυσικά δείχνει και πόσο σας εκτιμά και αγαπά! :D
Έτσι κάνουν όλες οι γατούλες που έχουν πρόσβαση σε κήπο πάντως δεν είναι βρωμόγατα! :D
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf