Αηδία σκέτη!


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Μακράν κερδίζει η Lara. Δεν τη φτάνει κανείς νομίζω, κι αν βρεθεί να την ξεπεράσει κάποιος με την ιστορία του μάλλον πια θα πέσουν ομαδικοί εμετοί σε σπίτια κ γραφεία ανά την Ελλάδα. Το σκυλί τελικά ήταν έτσι επειδή το είχε πειράξει το ψοφίμι, κατά τ'άλλα καλά?

Serge πολλά σκυλιά τρώνε περιττώματα, απλά - δεν ξέρω γιατί - είναι πιο ασυνηθίστο να τρώνε σκυλοσκατούλες, όχι πως δεν το κάνουνε αλλά συνήθως άλλων ειδών προτιμάνε. Γατοσκατούλες και προβατοσκατούλες νομίζω είναι στο τοπ.

Κι ο δικός μου στους γονείς μου πάει και παίρνει κανά μεζέ από την άμμο των γατιών. Γκουρμεδιά.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εμεις παρολο που εχουμε πολλές γατες στο εξοχικό, δεν εχει πλησιάσει ΠΟΤΕ να τις πειράξει η μικρή (ευτυχώς)
Μόνο ενα μολυντηρι εχει σκοτωσει το σκατοσκυλο μου, κι ειχα φρικάρει από στενοχωρια! Αλλά δεν εχει κανει ποτε τιποτα σιχαμένο... δόξα τω θεω!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κι εφώ αυμφωνώ κανείς δεν φτάνει την Λάρα. Κάτι τέτοιο απλά δεν θα μπορούσα να το αντιμετωπίσω χωρίς απανωτά ξερατά.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Συγχαρητηρια, αισιως έφτασε αυτο το θρεντ να ειναι το πιο εμετικό ever.

Γιατι τα τρώνε όμως έχει κανείς κάποια ιδεά? Το να τρίβονται πανω τους το καταλαβαίνω κάπως...Το να τα τρώνε όμως? Δεν νομίζω να τρώνε τα ψοφίμια επειδη τα βρίσκουν νοστιμα...
Τι είναι το μολυντηρι??:rolleyes:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
το μολυντήρι, εγω το ξέρω σαν σαμιαμίδι. Είναι το σαυράκι που τρώει τα κουνούπια
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Χαχαχ, βρε ghelly για τις διαστάσεις του δικού σου σκύλου,:p και το μολυντήρι μεγαλο θήραμα ειναι!!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν πιστεύω να τα κάνετε εκτροφή; :confused:

Β[back] P[porch] B[breeders] kyveli;;;;;;;;;
Mπα κακό είναι? Έχουμε κάνει εξετάσεις για όλες τις κληρονομικές ασθένειες και άλλωστε δεν τα πουλάμε..!
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Ακόμα όχι, δε μου φέρνει τέτοιες αηδίες, αλλά είμαστε στην πόλη και δεν κυκλοφορεί λυτός στο πάρκο (γιατί θα μου φέρει χαρωπός κάνα άλλο σκυλάκι!!!). Πάντως όσες φορές πήγαμε εξοχή και ήταν λυτός σε κήπο δεν μας έφερε καμιά έκπληξη. Τις "γκουρμεδιές" δεν τις πλησιάζει, μύρισμα επιφανειακό και αδιάφορο. Τρελαίνεται βέβαια με τα τσίσα των θηλυκών, αλλά αυτό είναι επειδή είναι ερωτύλος. Και ψοφίμι που έχουμε συναντήσει δεν ασχολήθηκε. Μόνο μύγες και σφήγκες χάφτει (προσπαθώ να το προλάβω αλλά είναι πιο γρήγορος και από τον άνεμο).

Πόσο αχάριστη είμαι, τον έλεγα βρωμιάρη γιατί σκάβει σαν τρελός και γίνεται χάλια και απεχθάνεται το μπάνιο.... τα παίρνω όλα πίσω!!!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Μακράν κερδίζει η Lara. Δεν τη φτάνει κανείς νομίζω, κι αν βρεθεί να την ξεπεράσει κάποιος με την ιστορία του μάλλον πια θα πέσουν ομαδικοί εμετοί σε σπίτια κ γραφεία ανά την Ελλάδα. Το σκυλί τελικά ήταν έτσι επειδή το είχε πειράξει το ψοφίμι, κατά τ'άλλα καλά?

Serge πολλά σκυλιά τρώνε περιττώματα, απλά - δεν ξέρω γιατί - είναι πιο ασυνηθίστο να τρώνε σκυλοσκατούλες, όχι πως δεν το κάνουνε αλλά συνήθως άλλων ειδών προτιμάνε. Γατοσκατούλες και προβατοσκατούλες νομίζω είναι στο τοπ.

Κι ο δικός μου στους γονείς μου πάει και παίρνει κανά μεζέ από την άμμο των γατιών. Γκουρμεδιά.

Ναι, μάλλον γι'αυτό ήταν έτσι, αφού το ξέρασε συνήλθε. Κάναμε παντως εξετάσεις αφού πηγαμε στο γιατρό, λεσμανια 1/100 και ερλιχια 1/40 (δεν εχω ξαναδει τετοιο τιτλο), οι υπολοιπες εξετασεις του σχεδον άψογες, παρόλο που ζει σχεδον 2 χρονια στο δρομο.
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Mπα κακό είναι? Έχουμε κάνει εξετάσεις για όλες τις κληρονομικές ασθένειες και άλλωστε δεν τα πουλάμε..!

α θα ενδιαφερόμουν για ένα εκτροφικό σαμιαμίδι! μπορώ να δώ και γονείς? ειναι κοινωνικοποιημένο? :p
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Τι στο καλο τους κερδιζουν τρωγοντας τις σαβουρες και για ποιον ακριβως λογο το κανουν κι εγω σπαω το κεφαλι μου και δεν καταλαβαινω. Απλα καποια σκυλια οπως ο Μαντοξ (γκολντεν) ειναι κοκορομυαλα για να μην πω τιποτα χειροτερο. Και μετα απο αυτον εχω αποφασισει οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ξαναερθει στο σπιτι τετοιο ζωο που να ρουφαει σαν σκουπα οτι σαβουρα βρει και να ξερνοβολαει μετα. Αυτος ειναι και ο λογος που δεν τον λυνουμε πια ποτε και πουθενα διοτι καθε μα καθε φορα μας κανει να το μετανιωσουμε. Αν δεν βρει κατι βρωμερο να φαει τοτε τρωει φυλλα απο τα δεντρα, τοσα ωστε μετα να ξερασει. Χθες το βραδυ καθομασταν στη βεραντα κι επιασε κι αφγε ζωντανες 2 πρασινες ακριδες. Ετσι απλα επειδη ειναι ηλιθιος.

Μιας και πηγε η κουβεντα στα ψοφιμια ομως θα πω μια ιστορια που θυμηθηκα που εγινε πριν 2 χρονια. Ειμαστε σε ιππικο ομιλο, μια φιλη που ιππευαμε μαζι εφερνε και το σκυλι συνηθως μαζι της, το οποιο οταν βαγιναμε βολτα στα χωραφια με τα αλογα ερχοταν παντα μαζι. Σε μια βολτα ανακαλυπτει ενα ψοφιο προβατο το οποιο αντιληφθηκαμε ολοι απο τη μποχα. Η δε σκυλιτσα μολις το πηρε χαμπαρι εχει πεσει πανω στο κουφαρι και κυλιεται ανελεητα. Η κοπελα ωρυεται πανω απο το αλογο και το σκυλι τη γραφει πανηγυρικα. Στο τελος αναγκαστηκε να πηδηξει κατω απο το αλογο και να τη διωξει κακην κακως απο το ψοφιμι. Οτα γυρισαμε στον ομιλο η σκυλα ηρθε βεβαια σαν τη βρεγμενη γατα πισω μιας και η κοπελα τη σιχτιριζε σε ολη τη διαδρομη. Τη βουταει και τη δενει στις δεστρες των αλογων οπου τα πλεναμε με το λαστιχο μετα την προπονηση. Ψαχνει ματαια να βρει σαμπουαν κι ειναι ολα τα μπουκαλια τελειωμενα. Η βρωμα απεριγραπτη, να μην αντεχεις να καθισεις κοντα της ουτε στα 5 μετρα. Πανω στη συγχυση της βρισκει το υγρο για το πλυντηριο ρουχων κι αρχιζει να την κανει μπανιο με το λαστιχο. Της λεω "τι κανεις, θα της διαλυσεις το δερμα και το τριχωμα!!!" Μου λεει "Χ@$^&κα, αλλιως θα μεινει εδω στο αυτοκινητο δεν μπαινει, ειναι και με μαλλακτικο οποτε μη στεναχωριεσαι". :p Το θυμηθηκα κι εχω λιωσει στα γελια. :lol:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
α θα ενδιαφερόμουν για ένα εκτροφικό σαμιαμίδι! μπορώ να δώ και γονείς? ειναι κοινωνικοποιημένο? :p
Ναι αλλά αν θέλεις και πεντιγκρί θα σου στοιχίσει κάτι τις παραπάνω :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τι στο καλο τους κερδιζουν τρωγοντας τις σαβουρες και για ποιον ακριβως λογο το κανουν κι εγω σπαω το κεφαλι μου και δεν καταλαβαινω. Απλα καποια σκυλια οπως ο Μαντοξ (γκολντεν) ειναι κοκορομυαλα για να μην πω τιποτα χειροτερο. Και μετα απο αυτον εχω αποφασισει οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ξαναερθει στο σπιτι τετοιο ζωο που να ρουφαει σαν σκουπα οτι σαβουρα βρει και να ξερνοβολαει μετα. Αυτος ειναι και ο λογος που δεν τον λυνουμε πια ποτε και πουθενα διοτι καθε μα καθε φορα μας κανει να το μετανιωσουμε. Αν δεν βρει κατι βρωμερο να φαει τοτε τρωει φυλλα απο τα δεντρα, τοσα ωστε μετα να ξερασει. Χθες το βραδυ καθομασταν στη βεραντα κι επιασε κι αφγε ζωντανες 2 πρασινες ακριδες. Ετσι απλα επειδη ειναι ηλιθιος.

Μιας και πηγε η κουβεντα στα ψοφιμια ομως θα πω μια ιστορια που θυμηθηκα που εγινε πριν 2 χρονια. Ειμαστε σε ιππικο ομιλο, μια φιλη που ιππευαμε μαζι εφερνε και το σκυλι συνηθως μαζι της, το οποιο οταν βαγιναμε βολτα στα χωραφια με τα αλογα ερχοταν παντα μαζι. Σε μια βολτα ανακαλυπτει ενα ψοφιο προβατο το οποιο αντιληφθηκαμε ολοι απο τη μποχα. Η δε σκυλιτσα μολις το πηρε χαμπαρι εχει πεσει πανω στο κουφαρι και κυλιεται ανελεητα. Η κοπελα ωρυεται πανω απο το αλογο και το σκυλι τη γραφει πανηγυρικα. Στο τελος αναγκαστηκε να πηδηξει κατω απο το αλογο και να τη διωξει κακην κακως απο το ψοφιμι. Οτα γυρισαμε στον ομιλο η σκυλα ηρθε βεβαια σαν τη βρεγμενη γατα πισω μιας και η κοπελα τη σιχτιριζε σε ολη τη διαδρομη. Τη βουταει και τη δενει στις δεστρες των αλογων οπου τα πλεναμε με το λαστιχο μετα την προπονηση. Ψαχνει ματαια να βρει σαμπουαν κι ειναι ολα τα μπουκαλια τελειωμενα. Η βρωμα απεριγραπτη, να μην αντεχεις να καθισεις κοντα της ουτε στα 5 μετρα. Πανω στη συγχυση της βρισκει το υγρο για το πλυντηριο ρουχων κι αρχιζει να την κανει μπανιο με το λαστιχο. Της λεω "τι κανεις, θα της διαλυσεις το δερμα και το τριχωμα!!!" Μου λεει "Χ@$^&κα, αλλιως θα μεινει εδω στο αυτοκινητο δεν μπαινει, ειναι και με μαλλακτικο οποτε μη στεναχωριεσαι". :p Το θυμηθηκα κι εχω λιωσει στα γελια. :lol:
Για την πρώτη παράγραφο, θα σου στείλω τη σελιν. Δεν ειναι σκουπα, δεν μυριζει καν βρωμερα πράγματα.... Αλλά... δεν τρώει κιόλας το φαι της. Αρα θα σε σκάσει ετσι!
Για το δεύτερο σκέλος του ποστ, απλά θεά η κοπέλα! Ακου εκει ειναι 2σε 1 με μαλακτικό χαχαχαχα
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ghelly πάμε σε άλλο θέμα τώρα αλλά δεν μπορείς να φανταστείς τι ανακούφιση είναι ένας σκύλος που δεν τρώει από κάτω κι ας είναι κακόφαγος.
Δεν φαντάζεσαι πόσο συχνά έχουμε καταλήξει στον κτηνίατρο και τελικά αναγκάστηκα να μην τον αφήνω ελεύθερο σε πάρκο για αυτό τον λόγο. Έχει φάει μπροστά μου πετραδάκια ο κόσμος δεν το πίστευε! Χίλιες φορές κακόφαγο παρά συμφορά!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χαχαχ, βρε ghelly για τις διαστάσεις του δικού σου σκύλου,:p και το μολυντήρι μεγαλο θήραμα ειναι!!
χαχαχα ααααα ολα κι ολα! Η Σελιν ειναι τραμπούκος, τώρα την ξετραμπουκεύουμε! Ολα τα σφάζει, ολα τα μαχαιρώνει!!!:p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ghelly πάμε σε άλλο θέμα τώρα αλλά δεν μπορείς να φανταστείς τι ανακούφιση είναι ένας σκύλος που δεν τρώει από κάτω κι ας είναι κακόφαγος.
Δεν φαντάζεσαι πόσο συχνά έχουμε καταλήξει στον κτηνίατρο και τελικά αναγκάστηκα να μην τον αφήνω ελεύθερο σε πάρκο για αυτό τον λόγο. Έχει φάει μπροστά μου πετραδάκια ο κόσμος δεν το πίστευε! Χίλιες φορές κακόφαγο παρά συμφορά!
Η αλήθεια ειναι πως διαβάζοντας τα 'παθηματα' σας, εκανα το σταυρό μου, που ουτε από το μυαλό της (τα 2-3 γρ μυαλού που εχει) δεν εχει περάσει τετοιο σκηνικό. Βεβαια, με ποντικι που ειναι και πιο του κύκλου της μιας και θεωρείται ποντικοκυνηγός, δεν την εχω αφησει (εκτος του κουρδιστου, που και να ξεκουρδιστει δεν ζέχνει πτωμαϊλα), αλλά με γατοκουραδα, σκυλοκουραδα και λοιπά ζωοψοφιμια, δεν θέλει να εχει επαφη ουτε για αστείο
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
την είχα αφήσει πιό παλιά λυτή σε ένα μέρος και πήγε στην θάλασσα όπου βρήκε ένα μπουκάλι το οποίο μέσα είχε η σκατά η κάτι μουχλιασμένο και η βρώμα ήταν ατέλειωτη!μα το χειρότερο δεν με άφηνε να την πιάσω και το πήγαινε πέρα δώθε στα χωράφια..τελικά μετά απο προσπάθειες την έπιασα και το πέταξα(την άλλη μέρα το ξανά βρήκε)!

δεν χρειάζεται να μιλήσω για ότι φαγώσιμο υπήρχε στο έδαφος και αν την αφήνες λυτή θα το εξαφάνιζε..
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Lara δαγκωτό και μακράν μπροστά από τους υπόλοιπους - συγχαρητήρια!

Με τα γατοκούραδα προσοχή γιατί αν η γάτα έχει τοξοπλάσμωση μπορεί να δημιουργήσει ιστορίες στο νευρικό σύστημα του σκύλου, μέχρι και κάτι σαν επιληπτικές κρίσεις. Το χω ακούσει σαν περιστατικό, αν βρω τίποτα σχετικό θα το βάλω.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf