Αιμα μετα απο εμβολιο!


Beige

New Member
15 Μαϊου 2014
2
1
45
Καλησπερα σε ολους!!Σας παρακολουθω χρονια και μου μαθατε πολλα για τα σκυλια.Δυστυχως ομως δεν σας γραφω για να συστηθω.Θα μπω στο θεμα αμεσως γιατι ειμαι πολυ αγχωμενη.Η αδερφη μου βρηκε προ μηνος ενα μικρο σκυλακι πεταμενο.Το πηγαμε κτηνιατρο,μας ειπε ειναι περιπου 2 μηνων,καναμε το 1ο εμβολιο,ολα καλα.Σημερα πηγαν για το 2ο εμβολιο.Συμφωνα με τις περιγραφες τους,ο κτηνιατρος της εκανε την ενεση καπου στα πλευρα,την πονεσε πολυ,τους δαγκωσε ολους!!Κατι ειπε οτι κουνηθηκε το μικρο(ειναι μολις 1700γρ)και κατα τα αλλα ειναι υγιες και εφυγαν.Μολις ηρθαν στο σπιτι,απεχουμε κανενα 40 λεπτο απο το γιατρο,το μικρο ανορεχτο και μαζεμενο.Μολις εκανε τσισα βλεπουμε αιμα και στην ουρηθρα κομματι πηχτο ολοκληρο.Εννοειτε πως πηραμε τηλ και μολις εφυγαν ξανα για το γιατρο.Ομως θα με φαει η αγωνια ,τι μπορει να ειναι;Μπορει να δημιουργησε προβλημα με το εμβολιο;Εχουμε κ εμεις σκυλιτσα 3 χρονια κ δεν εχει γινει κατι παρομοιο....
 


Kahlan

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2011
170
208
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Είναι φυσιολογικό να είναι ανόρεχτο μετά από εμβόλιο, ίσως συνεχίσει να είναι έτσι για μια δυο μέρες. Το αίμα στα ούρα συνήθως προέρχεται από το κατώτερο ουροποιητικό, ουροδόχο κύστη ή ουρήθρα για παράδειγμα. Πιθανόν να πρόκειται για ουρολοίμωξη, φυσικά ο κτηνίατρος που θα εξετάσει το σκυλάκι είναι ο αρμόδιος να πει. Μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να προκάλεσε κάτι τέτοιο το εμβόλιο.
 


Beige

New Member
15 Μαϊου 2014
2
1
45
Ευχαριστω για την απαντηση kahlan .Τελικα ο κτηνιατρος μας ειπε πως το μικρο δεν εχει κατι,μπορει να το πληγωσαν κατα την εξεταση:confused::confused:.Θα την παρακολουθουμε και θα τον ενημερωσουμε.Παντως τωρα το βραδυ ξαναβρηκε τον εαυτο της και τα τσισα της,μετα την πρωτη φορα,ηταν καθαρα!
 
  • Like
Reactions: Kahlan


ΤLilith

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2016
153
362
Αθήνα
Ευχαριστω για την απαντηση kahlan .Τελικα ο κτηνιατρος μας ειπε πως το μικρο δεν εχει κατι,μπορει να το πληγωσαν κατα την εξεταση:confused::confused:.Θα την παρακολουθουμε και θα τον ενημερωσουμε.Παντως τωρα το βραδυ ξαναβρηκε τον εαυτο της και τα τσισα της,μετα την πρωτη φορα,ηταν καθαρα!
Ωραία! Και μόλις συνέλθετε καλά, να μας συστηθείτε κιόλας με φωτογραφίες του μωρού :)