Αμπούλα όλο το χρονο;


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
92
195
47
Καλημέρα σε όλους! Επισκεφτηκαμε σήμερα την κτηνίατρο μας για τις ετήσιες εξετάσεις και μου είπε το ίδιο, όπως και πέρυσι, να συνεχίσω να βάζω αμπούλα όλο το χρονο. Ο κτηνίατρος που παρακολουθεί τα σκυλια των γονιών μου, σε αντίστοιχη ερώτηση, τους είπε να σταματήσουν για χειμώνα. Οι δικού σας τι σας λένε, λαμβάνοντας υπόψιν και τη συνεχιζόμενη ζέστη..... Αύριο θα πάω να πάρω αποτελέσματα εξετάσεων και θα το συζητήσω περισσότερο μαζί της, όμως με εχει βάλει σε σκέψεις.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Καλημέρα σε όλους! Επισκεφτηκαμε σήμερα την κτηνίατρο μας για τις ετήσιες εξετάσεις και μου είπε το ίδιο, όπως και πέρυσι, να συνεχίσω να βάζω αμπούλα όλο το χρονο. Ο κτηνίατρος που παρακολουθεί τα σκυλια των γονιών μου, σε αντίστοιχη ερώτηση, τους είπε να σταματήσουν για χειμώνα. Οι δικού σας τι σας λένε, λαμβάνοντας υπόψιν και τη συνεχιζόμενη ζέστη..... Αύριο θα πάω να πάρω αποτελέσματα εξετάσεων και θα το συζητήσω περισσότερο μαζί της, όμως με εχει βάλει σε σκέψεις.
Εχουν κατι αλλο εκτος απο αμπουλα? Κατι πρεπει να υπαρχει οπωσδηποτε ολο το χρονο για τους ψυλλους κυριως ειτε κολαρο ειτε χαπι ειτε αμπουλα.
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
92
195
47
Αυτό που εγώ ήξερα και οι αρχικές οδηγίες και της δικής μου κτηνιατρου ήταν χάπι, κολαρο, αμπούλα από άνοιξη έως φθινόπωρο χοντρικά, χειμώνα σταματάμε. Οπότε, αυτό που με βάζει σε σκέψεις είναι το να συνεχιστεί όλο το χρόνο.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Και χαπι και κολαρο και αμπουλα? Ακραιο. Εκτος αν ζειτε επαρχια δεν ξερω. Και το χειμωνα τιποτα απο αυτα? Κρατα ενα απλα.
 


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
411
256
45
Εχουν κατι αλλο εκτος απο αμπουλα? Κατι πρεπει να υπαρχει οπωσδηποτε ολο το χρονο για τους ψυλλους κυριως ειτε κολαρο ειτε χαπι ειτε αμπουλα.
Εμείς σίγουρα βάζουμε αμπούλα όλο τον χρόνο κ λέω να δίνω κ χάπι ..μέσα σε μια χρονιά έχουμε κολλήσει 3 φορές ψύλλους ..που να μην φορούσαμε αμπούλα
 


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Οι σοβαρές ασθένειες υπάρχουν πλέον σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας, ακόμα και τις αστικές, για όλο το χρόνο με τόσα σκυλιά που κυκλοφορούν. Μια καλής ποιότητας αμπούλα πρέπει να είναι μόνιμη και όχι για τους θερμούς μήνες μόνο (συμβουλή ιατρού).
 
  • Like
Reactions: Mava