Αμπούλα ?


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Κριμα και ενθουσιαστικα για λιγο με την προσφορα... Για τα αδεσποτα παντως θα την παρω σιγουρα γιατι απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Παιδια τι γνωμη εχετε για τη Beaphar Bio Spot On; Εχει μπει σε προσφορα και σκεφτηκα να την προτιμησω για κατι αδεσποτα.
Αξιζει να πω και στην αδερφη μου να την παρει και για τον σκυλο της που του βαζει 3D vectra ή οχι;;
Η Beaphar είναι φυτική -με όλες τις απόψεις υπέρ ή κατά που έχουμε πολλάκις αναφέρει.
Είναι πως θα κάτσει σε κάθε σκυλί. Εμείς για παράδειγμα την έχουμε χρησιμοποιήσει και ήταν αποτελεσματική.
Για τα αδέσποτα που είναι περισσότερο εκτεθειμένα ίσως να ήταν καλύτερη μια πιο "δυνατή" που θα σκοτώνει και ότι τυχόν ήδη υπάρχει πάνω τους. Για δεσποζόμενο σκύλο (που κοιμάται μέσα το βράδυ) εγώ θα την δοκίμαζα -για την ακρίβεια όχι "θα", την δοκίμασα! :D
 
Last edited:


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
@LaCat Αυτο δεν το ειχα σκεφτει! Κοιτα να δεις που εξασφαλιστηκε η αδερφη μου και θα επιβαρυνθω παλι εγω!! Εχεις να προτεινεις κατι σε πιο δυνατο που να πληροι το συνολικο πακετο, δηλαδη καλη σχεση ποιοτητας-κοστους;
 
  • Like
Reactions: LaCat


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
@LaCat Αυτο δεν το ειχα σκεφτει! Κοιτα να δεις που εξασφαλιστηκε η αδερφη μου και θα επιβαρυνθω παλι εγω!!
Κατά κυριολεξία αυτή κοιμάται και η τύχης της δουλεύει! :LOL:
@LaCatΕχεις να προτεινεις κατι σε πιο δυνατο που να πληροι το συνολικο πακετο, δηλαδη καλη σχεση ποιοτητας-κοστους;
Άλλα μέλη μπορούν να σε πληροφορήσουν καλύτερα σε σχέση με αυτό -εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά φυτικά εδώ και δυο-τρία χρόνια, οπότε δεν είμαι ενημερωμένη.
Μπορεί να λέω και βλακεία αλλά αν θυμάμαι καλά η exspot είχε καλή σχέση κόστους-τιμής.

Κριμα και ενθουσιαστικα για λιγο με την προσφορα... Για τα αδεσποτα παντως θα την παρω σιγουρα γιατι απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.
Και αυτό σωστό.
Άσε που στην πράξη αν δεν είναι ένα αδεσποτάκι με το οποίο έχεις τακτική επαφή (πχ μένει κάτω από το σπίτι σου) πολύ δύσκολα μπορείς να καλύψεις αποτελεσματικά την αποπαρασίτωση του.

Σε κάθε περίπτωση όμως μπράβο για την κίνηση -ακόμα και για τη σκέψη! :)
 
  • Like
Reactions: Aslan


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
έχω παρατηρήσει πώς στο σημείο που βρίσκεται πιεσμένο το τσίμπουρι όσο και προσεκτικά να το αφαιρέσω δημιουργείται ένα μικρό καρούμπαλο.. σήμερα έβγαλα ένα με το τσιμπιδάκι και μέχρι να βαλω αντισιπτικο ειχε πριστει.. ξέρετε γιατί γίνεται αυτο?
Και εμεις τα ιδια.. :(
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εμεις αυτό το μηνα δοκιμαζουμε την bogacare® ANTI-PARASIT Spot-on dog.... so far, so good.... πολύ προιον μέσα στην αμπουλα, βαρεθηκα να ρίχνω.... και ωραία μυρωδια! Η μικρη δεν ενοχλειται καθόλου.
 
  • Like
Reactions: Aslan and Kimigaz


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
.... πολύ προιον μέσα στην αμπουλα, βαρεθηκα να ρίχνω....
Χωρίς να αφήνω υπόνοια ότι το δικό σου είναι μικρόσωμο
, για όποιον έχει μεγαλόσωμο, το προιόν είναι σε συσκευασία βαρελιού;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χωρίς να αφήνω υπόνοια ότι το δικό σου είναι μικρόσωμο
, για όποιον έχει μεγαλόσωμο, το προιόν είναι σε συσκευασία βαρελιού;
μμ εξπνάδες... εμεις ειμαστε δύο ΧΙΛΙΑΔΕΣ γρ. κύριος... και η αμπουλα φτάνει ως τις πέντε ΧΙΛΙΆΔΕΣ...:p:p:p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
εμεις αυτό το μηνα δοκιμαζουμε την bogacare® ANTI-PARASIT Spot-on dog.... so far, so good.... πολύ προιον μέσα στην αμπουλα, βαρεθηκα να ρίχνω.... και ωραία μυρωδια! Η μικρη δεν ενοχλειται καθόλου.
μάπα το καρπούζι.... Εντέλει και εμείς χάπι για τους θερινούς μήνες...
 

Attachments



Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω κάτι που δεν μπορώ να βρω στο παλιό θέμα;

Της έχω βάλει αμπούλα εδώ και 10 μέρες, γιατί κόλλησε ψύλλους (είχαμε μόνο κολλόρα μέχρι τώρα). Σήμερα που βγήκαμε βόλτα, μας έπιασε βροχή και βράχικε καλά. Πρέπει να την ξαναβάλω;
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.244
7.817
Καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω κάτι που δεν μπορώ να βρω στο παλιό θέμα;

Της έχω βάλει αμπούλα εδώ και 10 μέρες, γιατί κόλλησε ψύλλους (είχαμε μόνο κολλόρα μέχρι τώρα). Σήμερα που βγήκαμε βόλτα, μας έπιασε βροχή και βράχικε καλά. Πρέπει να την ξαναβάλω;
συνηθως οι αμπουλες λενε να μην βραχει 2-3 μερες πριν και 2-3 μετα την εφαρμογη.....
Μετα απο 10 μερες δεν επηρεαζεται συνηθως. Διαβασε και τις οδηγιες χρησεως, της συγκεγκριμενης αν εχεις αμφιβολιες, αν τις εχεις πεταξει τις βρισκεις ιντερντ.
 
  • Like
Reactions: Ayraki


Ayraki

Well-Known Member
31 Μαϊου 2018
83
43
44
Την διάβασα, και όταν 2-3 μέρες λέει. Μου έκανε εντύπωση όμως γιατί η κτηνίατρος μου είπε να μην την κάνω μπάνιο για 20 μέρες. Μάλλον άλλο το μπάνιο και άλλο η βροχή....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.081
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa