Ανάρρωση από στείρωση.. Βοηθεια!!!


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
αυτό το πιο χαδιάρα το πάθαμε και μεις.....απο εκει που δεν την άκουγα ποτέ να γαυγίζει, άρχισε να απαιτεί αγκαλιές και χάδια!!!
Με συνεχή διόρθωση τώρα μετά απο 5 μήνες το έχει ψιλοκόψει!!

ασχετο αλλά μόνο ο δικός μου σκύλος αρνείτε να κοιμηθεί σε κρεβάτι? και να την ανεβάσω σε καναπέ ή κρεβάτι κάθεται 2-3 λεπτά και μετά πάει στο δικό της το οποίο είναι και σε άλλο δωμάτιο....τόσο πολύ ροχαλίζω? :p
 


Xenia-Jella

Member
10 Ιανουαρίου 2013
10
0
Ιωάννινα
Όσον αφορα στα ράμματα θέλω να πω το εξής.. Η κτηνίατρος μου μας εκανε εξωτερικα ράμματα επειδή η Τζέλλα είναι πολύ ζωηρή και τις πρώτες μέρες θα έπρεπε να ηταν πολύ προσεχτική, πράγμα απίθανο για τη Τζέλλα... Εν τέλει το τζελλάκι μου τις πρώτες τέσσερις μέρες δεν σηκωνόταν καν από το κρεβάτι!!! Το σάββατο πήγαμε να τα κόψουμε.. Πάντως εγώ αυτό που παρατήρησα στην αλλαγή συμπεριφοράς είναι ότ είναι κάπως πιο νευρική.. Σκέφτομαι ότι ισως είναι η απότομη αλλαγή ορμονών.. και εύχομαι οτι σε κανα μήνα θα επανέλθει πλήρως...
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Το ξεθάβω...Θα πάρω να κλείσω ραντεβού για την στείρωση κι εκεί που ήμουν χαλαρή και light με το θέμα τώρα μ'έπιασε ένας κόμπος....
Θα γίνει η στείρωση 100% αλλά δεν ξέρω αγχώθηκα...(n)(n)(n)
 




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
ηρέμησε , όλοι το περνάμε. εγχείριση ρουτίνας είναι.
προσοχή θες και σύ ε?:ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: Orilis


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Ιωάννα δεν είναι τόοοοοσο απλά τα πράγματα, θηλυκό είναι. Συμφωνώ στο να μην αγχώνεσαι (y)
 
  • Like
Reactions: Lynette






ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ιωάννα δεν είναι τόοοοοσο απλά τα πράγματα, θηλυκό είναι. Συμφωνώ στο να μην αγχώνεσαι (y)
τί πήγες και εγραψες και εσύ τώρα?

Ναι που το κατάλαβες? Θα σας ανακοινώσω σύντομα και το νέο μου όνομα :D
Πέρα απ'την πλάκα,αγχώθηκα αλλά θέλω και ξέρω ότι είναι το σωστό.
σε πειράζω. αναγκαίο κακό είναι η στειρωση. και πραγματικά είναι μικρες οι πιθανότητες να σας πάει κάτι σταβά. δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.
πάρε για παράδειγμα εμενα τον ψύχραιμο άνθρωπο: αγχώνομαι που δεν της ήρθε ακόμα περίοδος (μόλις 7-8 μηνών είναι)
 
  • Like
Reactions: myEnzo and kanarini


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Δεν πρέπει να λέμε την αλήθεια ;Μόνο τα ευχάριστα και ευπεπτα ..; :unsure:
Η αλήθεια είναι ότι στο θηλυκό η επέμβαση είναι πιο σύνθετη .
Ζύγισε τα υπέρ και τα κατά και κυρίως φρόντισε να επιλέξεις ικανό και έμπειρο Κτηνίατρο και όλα θα πάνε καλά (y)
 
  • Like
Reactions: kanarini


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Δεν πρέπει να λέμε την αλήθεια ;Μόνο τα ευχάριστα και ευπεπτα ..; :unsure:
Εννοείται βρε ,την αλήθεια...Σ'εμένα που λέω και τα βαριά στους άλλους δεν θα είχε νόημα να πεις μόνο τα εύπεπτα.. Φανταστικέ μπαμπά της Χάνας:love:
 




giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Γεια σας φιλοι μου.καλως σας βρηκα.σημερα εκανα εγγραφη στο site.ψαχνοντας να βρω κατι σχετικα με την στειρωση,σας ανακαλυψα.ενδιαφεροντα αυτα που διαβασα.το ονομα της σκυλιτσας μας[της κορης μου ειναι],ειναι Ναγια.ειναι 26 μηνων.Τελικα,σημερα της καναμε την στειρωση,απο ωρα 11 πμ περιπου.τωρα ειναι ξαπλωμενη διπλα μας και χωρις δυναμεις απο το χειρουργειο.εσωτερικα ραματα,χωρις κολλαρα.εκανε 2 φορες εμετο,προφανως ειναι απο το χειρουργειο.πιστευω οτι η ποιο δυσκολη μερα ειναι η σημερινη.οδηγιες πηραμε απο τη γιατρο.εχει την απολυτη συμπαρασταση μας.Σας ευχαριστω.
 
  • Like
Reactions: Orilis




giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Ηδη ειμαστε Alert.ηρθε πριν λιγο μια φιλη μας στο σπιτι που οταν ερχοταν αλλες φορες εκανε σαν τρελο απο την χαρα του....τωρα,απλα την κοιταξε και κουνησε χαρουμενα την ουρα του...απο οτι καταλαβαινουμε φοβαται κι ολας...εχει καταλαβει οτι κατι τις καναμε,ε,ποναει κι ολας....τελος παντων...κοντα της,διπλα της ειμαστε....σας ευχαριστω.
 


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Καλησπερα φιλοι μου.περασανε ηδη 10 μερες απο την επεμβαση στη σκυλιτσα μας.ολα πηγαν καλα.εδω & 2-3 μερες κανει ολα τα τρελα της που εκανε και πριν.Ηθελα να μου πει ο φιλος μας ο
kostillos κατι που εχουμε σε εκκρεμοτητα.θα τον περιμενω να μου γραψει σχετικα...ευχαριστω και παλι.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli






kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Καλησπερα φιλοι μου.περασανε ηδη 10 μερες απο την επεμβαση στη σκυλιτσα μας.ολα πηγαν καλα.εδω & 2-3 μερες κανει ολα τα τρελα της που εκανε και πριν.Ηθελα να μου πει ο φιλος μας ο
kostillos κατι που εχουμε σε εκκρεμοτητα.θα τον περιμενω να μου γραψει σχετικα...ευχαριστω και παλι.
Ωραία... όλα καλά λοιπόν...:):)
Δεν ήθελα να σε αγχώσω αλλά όταν εγώ είχα κάνει (αναγκαστική) στείρωση στο προηγούμενο σκυλί μου , την πήρα σπίτι (σαν κι εσένα) και το βράδυ παραλίγο να τη χάσω....
Έτρεχα πίσω στο γιατρό , της είχαμε βάλει ορούς για όλο το βράδυ ...
Είχε πάθει μετεγχειρητικό σοκ !!!

Για αυτό σου είπα να είστε alert και stand by ...
 


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Ωραία... όλα καλά λοιπόν...:):)
Δεν ήθελα να σε αγχώσω αλλά όταν εγώ είχα κάνει (αναγκαστική) στείρωση στο προηγούμενο σκυλί μου , την πήρα σπίτι (σαν κι εσένα) και το βράδυ παραλίγο να τη χάσω....
Έτρεχα πίσω στο γιατρό , της είχαμε βάλει ορούς για όλο το βράδυ ...
Είχε πάθει μετεγχειρητικό σοκ !!!

Για αυτό σου είπα να είστε alert και stand by ...
Καλημερα και παλι σε ευχαριστω πολυ.Να ειμαστε καλα καθως και ολα τα κατοικιδια μας!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf