Αντιμετωπιση φόλας


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Παιδιά τι μπορώ να κάνω για να "αντιμετωπίσω" τη φόλα?
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Τι εννοείς Κων/νε; Να προνοήσεις και να είσαι σε ετοιμότητα ή έγινε κάτι;
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
1 Ευχαριστω...
2Ναι

Να παρω μια ένεση που εχω ακουσει οτι υπαρχει?:cautious:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Το "ναι" που ακριβώς πάει;
Εγινε κάτι;

ΟΧΙ να μην πάρεις ένεση.
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
το ναι παει οτι το λεω για προληπτικα...οχι δεν εχει γινει κατι....οκ γτ για την ενεση ειχα ακουσει οτι μπορει να κρατησει το σκυλο στην ζωη μεχρι να (αν) προλαβεις να πας στον κτηνιατρο
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Ναι Κων/νε μου, αλλά θα πρέπει να μπορεί κάποιος, να την κάνει την ένεση και να ξέρει πως ακριβώς. Εσύ, σίγουρα δεν μπορείς :rolleyes:

Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να προσέχεις τον σκύλο σου πάρα πολύ. Να τον έχεις πάντα κοντά σου και να παρακολουθείς που χώνει την μύτη του και τι βάζει στο στόμα του. Και κανονίστε ένα ραντεβού με τον γιατρό σας, να σας πει τι πρέπει να ψωνίσετε και πως να κάνετε την ένεση, αν ο μη γένοιτο χρειαστεί :)
 
  • Like
Reactions: Ghost and kanarini




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Επίσης η ένεση (ατροπίνης υποθέτω) ΔΕΝ κάνει για όλων των ειδών τα δηλητήρια. Διάβασε το παραπάνω θέμα καλά και μίλα οπωσδήποτε πρώτα με τον κτηνίατρό σου :)
 
  • Like
Reactions: mareco




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
φοβερη αντιμετωπιση που ειδα από άνθρωπο με σκυλο λαιμαργο το πρωι γύρω από τη δουλειά: βλέπω ότι ο σκυλος του εχωνε μουσούδα σε κατι ξερόχορτα και τσουυυπ βγάζει ο ιδιοκτητης νεροπίστολο και τα καταβρέχει. χωρις πλάκα τρόμαξε στιγμιαία ο σκύλος και τα παράτησε! είχα μείνει παγωτο εγω! τον ρωτησα μετά γιατι το κανει αυτό και μου ειπε γιατι φοβάται για φόλες και ποντικοφάρμακα μες τα χορτάρια
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Χαχαχαχα, απαιχτος ο Mr :LOL:
Δηλ αντί να μαθει στο σκύλο του το ΜΗ ,κουβαλαει νεροπιστολο στην τσέπη σε κάθε βόλτα και τον "πυροβολάει " με ύδωρ ; Clever, πολυ clever :p
 
  • Like
Reactions: Scalpel and ghelly


Frini_696

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
130
6
Ειναι μια τακτικη που τη χρησιμοποιουν αρκετοι για τις ανεπιθυμητες συμπεριφορες(γαβγισμα νον στοπ , να τρωει στη βολτα κτλ)

Πολλοι το κανουν με βαποριζατερ αντι για νεροπιστολο...
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Ναι, το ειχα διαβάσει κιε γω καποτε αλλα φανταζόμουν οτι αφορα indoor activities :) Πιστευω επισης οτι μετα απο Χ φορές επανάληψης ένας ξεροκέφαλος σκύλος παύει να ξαφνιάζεται.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.794
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf