Απίστευτος!!! Λίγη βοήθεια;;;


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Τελεια!Μονο την κακομοιρα την φιλη σου λυπαμαι που τον αποχωριστηκε τετοιος φατσας που ειναι!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Πολλά μπράβο για τον σωστό και ψύχραιμο χειρισμό της υπόθεσης από την αρχή μέχρι το τέλος! :)

Καλά Συλβόσκυλο, υπάρχουν ένα σωρό φάτσες αν θέλει παρέα η κοπέλα, δεν ξεμένουμε ποτέ δυστυχώς :(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Ευτυχώς συλβόσκυλο μόλις τον είδε ο σκύλος ξετρελάθηκε από τη χαρά του και για το αφεντικό και για την κυρία που ήταν μαζί (αυτή που μίλησα και στο τηλέφωνο). Ήταν πασιφανές ότι αγαπιούνται πολύ. Στο εν τω μεταξύ πριν συναντηθούμε έφτασαν και οι πληροφορίες από τη γειτονιά του και κοντά στη δουλειά ότι τον ξέρουν και αυτόν και τον σκύλο και ότι τον προσέχει και είναι πάντα παρέα και ότι του φέρεται καλά.

Έτσι πήγαμε στον κτηνίατρο, μπήκε τσιπάκι, έγινε κήρυγμα, δώθηκαν τα φάρμακα και οι οδηγίες. Επίσης του κάναμε δωράκι ένα σκάλιμπορ, τα βιμπραμισιν και τους κεφτέδες (btw mareco είναι για να λειτουργήσει γρηγοροτερα ο νοτιαίος μυελος) το αρκουδάκι που κοιμόταν παρέα και μια λίστα με φιλοζωικές και σωματεία για να κάνουν καμιά δωρεά (χρήματα ή πράγματα) ή να βοηθήσουν.

Το τι ακούσανε τα αυτάκια μας δεν περιγράφεται!!!! Ο γιατρούλης μας σοβαρός και υπηρεσιακός κατάφερε να μη σκάσει ούτε χαμόγελο (σχεδόν). Άψογος.

Κέρασα τη φίλη μου που τον φιλοξενούσε τον καφέ της παρηγοριάς και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά. Παρόλα αυτά θα τσεκάρουμε.
Mπράβο Serge έκανες ότι καλύτερο! Εδώ που τα λέμε ο μικρός από τις φωτό φαινόταν πολύ περιποιημένος , το μόνο που δεν κατάλαβα και δεν θα καταλάβω ποτέ μάλλον στην ιστορία είναι γιατί μπήκε στο αυτοκίνητο και έφυγε χωρίς τον σκυλάκο!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Lara ασχετο τωρα ..θα σου εστελνα πμ για την candy..υιοθετηθηκε?Εδειξαν ενα μικρο ενδιαφερον οι γονεις μου...Περιμενουν ομως να δωσει πρωτα πανελληνιες η αδερφη μου(γιατι αν μπει τωρα σκυλι στο σπιτι 8 θα γραψει..) και μετα θα το σκεφτουν πιο σοβαρα.
Θελω απλα να ξερω αν εχει υιοθετηθει..
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
l.Kyveli δεν ήθελε ο φίλος του με το αμάξι γιατι ο σκυλάκος τσιρίζει μέσα στο αμάξι (αλήθεια είναι αυτό). Επίσης δεν του φόραγε οδηγό-λουρί γιατί ήταν αδέσποτο και δεν τα μπορεί αυτά (και βρήκε εμένα να το πει που έχω φτύσει το γάλα της μάνας μου με το τερατάκι μου). Τέλος πάντων θορυβήθηκε και ελπίζω κάτι κατάλαβε και αυτός και η φίλη του.

Ευχαριστώ για τα μπράβο παιδιά αλλά κακώς πάνε σε μένα. Έχω μείνει ΑΦΩΝΗ με την ταχύτητα και την αποτελεσματικότητα του φόρουμ αυτού!!! Χωρίς σωστή καθοδήγηση θα είχαμε κάνει άλλα αντί άλλων. Επίσης αν δεν ήταν η γλυκιά Ελενίτσα που τον φιλοξένησε δε θα είχαν κυλήσει τόσο ομαλά τα πράγματα.
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Καλά Συλβόσκυλο, υπάρχουν ένα σωρό φάτσες αν θέλει παρέα η κοπέλα, δεν ξεμένουμε ποτέ δυστυχώς :(
Λάρα μου να είσαι σίγουρη. Τώρα που πήρε "το κολλάει" σίγουρα θα βρεί καινούρια παρεούλα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Η γλυκιά μας Ελενίτσα, δεν θέλει ένα κατάδικό της γλυκό σκυλάκι; :-\"
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Κατι καταλαβα serge οτι δεν εχει μεγαλη οικονομικη δυνατοτητα το αφεντικο του σκυλου?Πως θα δωσει 1000 ευρω λυτρα π.χ. σε αυτον που βρηκε τον σκυλο?
Επίσης του κάναμε δωράκι ένα σκάλιμπορ, τα βιμπραμισιν και τους κεφτέδες (btw mareco είναι για να λειτουργήσει γρηγοροτερα ο νοτιαίος μυελος) το αρκουδάκι που κοιμόταν παρέα και μια λίστα με φιλοζωικές και σωματεία για να κάνουν καμιά δωρεά (χρήματα ή πράγματα) ή να βοηθήσουν.
Τελικα οχι μονο δε σας εδωσε τα 1000 ευρω που τον βρηκατε και στον φιλοξενησατε απο το δρομο που εκεινος τον αφησε να βρει την τυχη του... αλλα του κανατε και δωρα... :cool:
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Τελικα οχι μονο δε σας εδωσε τα 1000 ευρω που τον βρηκατε και στον φιλοξενησατε απο το δρομο που εκεινος τον αφησε να βρει την τυχη του... αλλα του κανατε και δωρα... :cool:
χαχαχα η ιστορία της ζωής μου!!! τους έβαλα όμως και πλήρωσαν το τσιπάκι και τα 2α φάρμακα. Επίσης μου πλήρωσαν τις εξετάσεις που του είχα κάνει. Μην είμαστε υπερβολικοι!!

Η γλυκιά μας Ελενίτσα, δεν θέλει ένα κατάδικό της γλυκό σκυλάκι; :-\"
ψήνεται μαρεκο ψήνεται το γλυκό
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
l.Kyveli δεν ήθελε ο φίλος του με το αμάξι γιατι ο σκυλάκος τσιρίζει μέσα στο αμάξι (αλήθεια είναι αυτό). Επίσης δεν του φόραγε οδηγό-λουρί γιατί ήταν αδέσποτο και δεν τα μπορεί αυτά (και βρήκε εμένα να το πει που έχω φτύσει το γάλα της μάνας μου με το τερατάκι μου). Τέλος πάντων θορυβήθηκε και ελπίζω κάτι κατάλαβε και αυτός και η φίλη του.
Όσο παράλογο και να είναι τουλάχιστον δόθηκε μια εξήγηση στο μυστήριο!
Ελπίζω να κατάλαβαν ότι αν δεν είχατε κινητοποιηθεί εσείς ο σκύλος ακόμη και να σκοτωνόταν θα μπορούσε!!!
τέλος καλό όλα καλά, του έγιναν και εξετάσεις του κούκλου!
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
ωραία είχε αίσιο τέλος η ιστορία του REX !!!

αν κ ξύπνησε μέσα μας τον αστυνόμο Σαίνη !!!!

καλά να περνάνε λοιπόν!
 








ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Και ότι αυτός τώρα δεν θα τιμωρηθεί με ενοχλεί σε υπέρτατο βαθμό...όλα αυτά τα καθάρματα που το κάνουν καθημερινά με μεγάλη ευκολία αυτό το πράγμα...και μέσα στην κυκλοφορία για να σκοτωθεί το σκυλί ακαριαία...
Ελπίζω να βρει σύντομα φιλοξενία έστω γιατί με δύο σκυλιά που σφάζονται δύσκολα τα πράγματα, κοίτα για τσιπάκι.
ταιριαστη η λεξη καθαρματα,αλλα και λιγο απενοχοποιητικη..με συμμαχο τον χρονο υπερ τους..

ενας ανθρωπος που σκοτωνει ζωα για την φαση του η τα εγκαταλειπει, ιατρικα τουλαχιστον υπαρχει η λεξη που πρεπει να υπαρχει, και ηχει κανονικα,σωστα και δικαια στα αυτια μας.. ανθρωποι με διαταραγμενη ψυχολογια.. και ολοι οι αλλοι <<ωραιοι>> ψυχιατρικοι οροι..
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
marecco δεν ξερω τι τους ειναι και αν ειναι αυτη που τον συνοδεψε την προηγουμενη φορα.

ntouli για να το πω διακριτικα ειναι ενας ανθρωπος ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ μειωμενης αντιληψης μαλλον οριακης νοημοσυνης...
 




Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ ΠΙΣΤΟ ΦΙΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ.ΔΙΔΕΤΑΙ ΑΜΟΙΒΗ.ΧΑΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΝΙΚΑΙΑ ΣΤΗΣ 27-12-2013 ΑΠΟΓΕΥΜΑ 7.30 ΩΡΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΤΜΠΟΥΛ ΜΕ ΠΟΙΝΤΕΡ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΜΑΥΡΗ ΡΑΧΗ ΑΣΠΡΟ ΣΤΕΡΝΟ ΚΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΠΙΤΣΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥΣΟΥΔΑ ΜΑΥΡΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ.ΤΗΛ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 6978848504 ΜΑΤΟΥΛΑ ΛΑΓΩΝΙΚΑ!ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!










Απ οτι βλεπω , αυτο το σκυλι ολο χανεται ... αυτη η ανακοινωση ειναι απο την παρασκευη στο facebook , να ειναι το ιδιο ? κι αν ειναι , σε ποιον τελος παντων ανηκει τελικα ?
 
Last edited:


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Απ οτι βλεπω , αυτο το σκυλι ολο χανεται ... αυτη η ανακοινωση ειναι απο την παρασκευη στο facebook , να ειναι το ιδιο ? κι αν ειναι , σε ποιον τελος παντων ανηκει τελικα ?
Ναι είναι το ίδιο. Τωρα που είδα το όνομα το θυμήθηκα, η Ματούλα είναι η φίλη του αφεντικού που και την προηγούμενη φορά τον έφερε και είχε μιλήσει μαζί μου για τις συνεννοήσεις.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95