Αποτελέσματα ξηράς τροφής Acana large breed


rummen

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
132
94
33
Ξεκίνησα το κουτάβι(τρισημισι μηνών ροτβαιλερ) δίνοντας fitmin maxi puppy για ένα μήνα τι έτρωγε πολύ ευχάριστα αλλά δεν είχε στο κουτάβι μου θετικά αποτελέσματα,θαμπο τρίχωμα άσχημη αναπνοή έντονη δυσοσμία στα κόπρανα μηδαμινή ενέργεια για κουτάβι και λίγα ποσοστά γλυκοζαμίνη με χονδροϊτίνη.
Με την προτροπή του γιατρού να μην το πλακώσουμε με βιταμίνες από μικρό αλλάξαμε την τροφή και πήρα την acana large breed.από πότε θα είναι εμφανή τα αποτελέσματα της τροφής;ξεκίνησα να την δίνω εδώ και δύο ημέρες,έως τώρα είναι εμφανή στα κόπρανα είναι ποιό λίγη ποσότητα και ποίο καλύτερη οσμή δεν είναι τόσο δυσάρεστη αλλά και η αναπνοή αρχίζει να αλλάζει.
Ευχαριστώ
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Mε την ακανα θελει λιγο προσοχη στις ποσοτητες φαγητου(οτι σου γραφει το τσουβαλι πισω αυτο θα δινεις)σαν τροφη ειναι απ τις κορυφαιες δεν το συζηταμε..
Μετα το πρωτο σακι θα δεις διαφορα στο σκυλο,στα κοπρανα θα δεις πολυ πιο συντομα..
 


rummen

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
132
94
33
Όλα καλά με την ακανα έως τώρα ήδη το τρίχωμα αρχίζει και αλλάζει προς το καλύτερο.
Με ανησυχεί ότι την ποιο πολύ τροφή την κατεβάζει χωρίς να την μάσησει,μπορώ να κάνω κατι;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
προφανως ειναι μικρο το μεγεθος της κροκετας...
ενα τεταρτο νωριτερα βαζε της λιγο ζεστο νερο...
θα φουσκωνει η κροκεττα και θα την τρωει το κουταβι καλυτερα ( μασαει)
 


Ήρα & Freedom

Well-Known Member
22 Μαϊου 2016
210
639
Λάρισα
σε ότι αφορά τη συγκεκριμέμη τροφή επειδή την τρώμε και μεις
εμένα μου δείχνει ότι συνεχίζει να πεινάει Την ποσότητα που πρέπει βάζω κάθε φορά αλλά τον βλέπω να ψάχνεται με το που τελειώνει και για άλλο
δεν του δίνω τουλάχιστον έτσι με συμβούλεψαν να κάνω και είμαι στρατιωτάκι
τι παίζει?πεινάει όντως?ή απλώς του αρέσει και του βγαίνει σε λαιμαργία ( στο στυλ πχ και μένα μ αρέσει το παστίτσιο τρώω και το ταψί με τη μια)???
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.799
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf