Αρχοντία και Πρωτέας


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους ονομάζομαι Αρχοντία και το σκυλάκι που βλέπετε στην φωτογραφία είναι ο Πρωτέας. Είμαστε μαζί με τον Πρωτέα κοντά στα τέσσερα χρόνια αχώριστοι. Τον έχω μαζί μου παντού ή σχεδόν παντού διακοπές καφεδάκι ποδήλατο (έχω πάρει ειδικό καλάθι). Αναρωτιέμαι αν είμαι η μόνη τόσο παλαβή και ξετρελαμένη με το σκυλάκι της που μπήκα στην διαδικασία αναζήτησης κάποιου group για να διαπιστώσω αν είμαι και η μοναδική. Με τον Πρωτέα μένουμε Πειραιά και ίσως αν κυκλοφορείται προς τα εκεί μπορεί να μας έχετε πετύχει. Αυτά ....
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους ονομάζομαι Αρχοντία και το σκυλάκι που βλέπετε στην φωτογραφία είναι ο Πρωτέας. Είμαστε μαζί με τον Πρωτέα κοντά στα τέσσερα χρόνια αχώριστοι. Τον έχω μαζί μου παντού ή σχεδόν παντού διακοπές καφεδάκι ποδήλατο (έχω πάρει ειδικό καλάθι). Αναρωτιέμαι αν είμαι η μόνη τόσο παλαβή και ξετρελαμένη με το σκυλάκι της που μπήκα στην διαδικασία αναζήτησης κάποιου group για να διαπιστώσω αν είμαι και η μοναδική. Με τον Πρωτέα μένουμε Πειραιά και ίσως αν κυκλοφορείται προς τα εκεί μπορεί να μας έχετε πετύχει. Αυτά ....
Γεια σου μην ανησυχείς υπάρχουν κι αλλοι
Περισσότερες φωτο http://picasaweb.google.com/amonacho/Schoorl052009?feat=directlink
 

Attachments



Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Καλώς ήρθες!

Η φωτογραφία που ανέβασες έχει μπει σαν φωτογραφία προφίλ και όχι σαν avatar, γι'αυτό δεν φαίνεται.
Μπορείς επίσης να φτιάξεις άλμπουμ και να ανεβάσεις και εκεί περισσότερες φωτογραφίες.

Ο Πρωτέας είναι Jack Russell? (δεν φαίνεται καλά, είναι και πολύ μικρούλα η φωτό!)
 




archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Οντως πανεμορφος :p:D

(εγω δεν βλεπω καμμια φωτο ...)

Καλως ηρθες :)
Σε ευχαριστώ για την επισήμανση μην νομίζεις δεν κατέχω και πολλά πάνω στα θέματα των forum αλλά το έφτιαξα και νομίζω ότι τώρα μπορείς να δεις τον Πρωτεάκο.
 














jennie

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2008
562
1
Καλως την! Οχι μην ανησυχεις και εγω την ιδια τρελλα κουβαλαω! Τον παιρνω μαζι μου παντου!
 








kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Αρχοντία! Καλώς όρισες!

Είμαι η Χριστίνα με τον Κόφι και την περασμένη Κυριακή ήμασταν μαζί... με τα jazzάκια μας! χεχε....

Ο Πρωτέας έχω να δηλώσω ότι είναι ένας κούκλος και από αυτό που είδα φαίνεται απόλυτα συνηθισμένος να είναι μαζί με την Αρχοντία παντού και πάντα. (αναρωτιέμαι στο Honda πού κάθεται ο σπόρος... στα γόνατά σου, στη θέση συνοδηγού, ή πίσω??)
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
ωωωω πολύ χαίρομαι που ξαναβρεθήκαμε σε θυμήθηκα που διάβαζα και για την αναπαραγωγή μέσα στο forum αυτά που μου έλεγες. ο κόφι πιστέυω να μας συγχωρέση αλλά είμαστε λίγο φωνακλάδες και επιθετικοί είναι προσόν της ράτσας μας τι σε πάρκα με σκύλους έχουμε πάει τι όλο έξω είμαστε με την καμία δεν το έχουμε. στο honda ο Πρωτέας έχει την θέση του συνοδηγού ποτέ πίσω δεν κάθεται και αν είναι κατειλημένη κάθεται ανάμεσα στην πόρτα και το αριστερό μου πόδι, είναι αυτόματο το αμάξι και δεν με ενοχλεί.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
είμαστε λίγο φωνακλάδες και επιθετικοί είναι προσόν της ράτσας μας τι σε πάρκα με σκύλους έχουμε πάει τι όλο έξω είμαστε με την καμία δεν το έχουμε.
Ίσως με τη βοήθεια εκπαιδευτή?
Πρέπει να ομολογήσω ότι τα τζακ ράσελ είναι απίστευτα! Ο σκύλος μου, που αντιπαθεί τα άλλα σκυλιά και δεν έχει διστάσει να "τσακωθεί" με πολύ μεγαλύτερα σκυλιά σε μέγεθος απ' αυτόν (έχουμε λύσει πια το πρόβλημα... σχεδόν), "κόλλησε" με ένα τζακ ράσελ. Είχε αρχίσει το τελευταίο τσαμπουκά, με ένα γαύγισμα που δεν περιγράφεται και εμφανή διάθεση "πλησίασε και θα σε σκίσω!". Ο σκύλος μου έμεινε να το κοιτάει σαν χαζός, χωρίς να ξέρει τι να κάνει. Κάτι επιτόπιες εφορμήσεις πήγαινε να κάνει μόνο, αλλά το μετάνιωνε και έμενε κοντά μου.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Η αλήθεια είναι ότι εκπαίδευση έχει είναι από ενασχόληση μου μαζί του καθώς και της οικογένειας μου όταν λύπω, μαζί μάθαμε από πολύ μικρή να μην κάνουμε την ανάγκη μας μέσα να μην κάνουμε ζημιές. επιθετικότητα ποτέ δεν τον παρακίνησα να έχει είναι κάτι που συνεχώς τον αποτρέπω να έχει και να είναι κοινωνικός. εκπαιδευτής δεν είμαι τόσο υπέρ της ιδέας έχω την άποψη ότι με σωστή μελέτη και χρόνο μπορώ να τα καταφέρω και αν όχι το δέχομαι σαν χαρακτηριστικό της προσωπικότητας του Πρωτέα μου απλά είμαι προσεκτική για να μην χτυπήσει εκείνος αλλά και άλλα ζωντανά.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.792
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf