Ατυχηματάκι στη βόλτα


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
καλημέρα παιδιά!! χτες κάναμε την καθημερινή μας βόλτα αφού έπεσε λίγο ο ήλιος, γιατί έχει αρκετή ζέστη και τον βλέπω ότι κουράζεται και ζεσταίνεται την ημέρα(θέλει κούρεμα οπωσδήποτε). εκεί λοιπόν που περπατούσαμε είχε μείνει λίγο πίσω και μύριζε του φωνάζω έλα και τον βλέπω να πέφτει κάτω και να αρχίζει να κλαίει δεν πατούσε και το μπροστινό δεξί πόδι του το είχε στον αέρα - δεν το πατούσε κάτω. φοβήθηκα πάρα πολύ. αρχικά σκέφτηκα ότι κάτι τον τσίμπησε , μετά λέω εδώ παραλιακά δεν νομίζω. οπότε παίρνω τον δρόμο της επιστροφής για το σπίτι με αυτόν αγκαλιά και εγώ σε μία κατάστασης λύπης γιατί έκλαιγε αρκετά. για καλή μας τύχη βρήκαμε μία κυρία που είχε ενα σκυλάκι και την ρώτησα μήπως ξέρεις τι έπαθε.του ακούμπησε το πόδι από πάνω έως κάτω κάτι που έκανα και εγώ. δεν πονούσε στις κλειδώσεις μόνο στην πατούσα δεν με άφηνε με τπτ να τον ακουμπήσω. η κυρία μου είπε ότι κάτι είχε μπει ανάμεσα στα νύχια. κάτσαμε εκεί και περίμενα λίγο να ηρεμήσει και ο ίδιος γιατί είχε φοβηθεί. άρχισε να πατάει το πόδι κανονικά και να τρέχει κιόλας. ήρθαμε σπίτι αγκαλιά και με λίγο περπάτημα κάτω. του έπλυνα τα πόδια και το κοίταξα προσεχτικά αλλά δεν είδα ούτε πληγή ούτε τίποτα άλλο. ο hook είχε και έχει όρεξη και για φαγητό και για παιχνίδι. του πιάνω το πόδι και δεν φαίνεται να πονάει. πιστεύω πως κάτι είχε μπει ανάμεσα στα νύχια του. και ελπίζω ότι τέλος καλό όλα καλά.
Υ.Γ. είναι δύσκολο να έχεις σκύλο και μάλιστα να είναι και ο πρώτος σου τα πιο απλά τα θεωρείς βουνό.
 




hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
δεν νομίζω να ήταν αχινός. γιατί ήμασταν σε δρόμο δίπλα στην παραλία. δρομάκι με πετρούλες και από κάτω η θάλασσα. σκέφτηκα μήπως οι πέτρες δεν ήταν ομοιόμορφες και τον έγδαραν λίγο. δεν ξέρω τι ήταν πραγματικά. εκείνη την στιγμή πέρασαν από το μυαλό μου τα χειρότερα. πάντως δεν έχει κάτι τώρα τον έχω κοιτάξει πολλές φορές από χτές.
 


Groenendael

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2012
194
1
Δυτική Αττική
οκ πάντως εγώ πήρα ένα δίδαγμα ακόμα...ένας ακόμη λόγος για να εκπαιδεύουμε τα σκυλιά μας με λουρί να περπατάνε δίπλα μας!!:p άντε καλήμέρες
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
με λουρί τον έχω πάντα αλλά πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 104 αν δεν περπατάνε δίπλα μας! καλημερέντες!
 


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Ξερεις τι? Μπορει να ηταν εκεινα τα μικρα μπαλακια με τα αγκαθακια δεν ξερω ρε γμτ πως λεγονται, που κολλαν πανω στο τριχωμα .... Πεφτουν απο κατι κ@@@@δεντρα...

Πιθανον τετοια θα ηταν... Παντως οπωσδηποτε πρεπει να μαθεις το σκυλακι σου να περπαταει ακριβως διπλα σου(αριστερα σου) οπου και να πατε με λουρι φυσικα, και οταν σταματας εσυ, αυτοματα να κοκαλωνει και αυτο,θελει λιγο χρονο αλλα πιστεψε με ειναι για το καλο και των 2 σας .....
Καλο σ/κ :)
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
τωρα που το λες αυτό πρέπει να ήταν γιατί είχε κολλήσει και στο άλλο του πόδι.
ήδη από σήμερα όταν περπατάει δίπλα μου του λέω ''μαζί'' και όταν σταματάω στοπ. αλλά τον βάζω από τα δεξιά. γτ πρέπει να είναι από τα αριστερά.
 


thanoria

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2011
104
0
Θεσ/νικη
ευτυχως τελος καλο ολα καλα \\:D/

να σε ρωτησω κατι, το μαλτεζακι σου πως και ειναι με μαυρα αυτακια
απ οτι ξερω ειναι ολολευκα

παντως ειναι κουκλι *agapoylas**agapoylas* να το χαιρεσαι

να ρωτησω κατι....
οτι πρεπει να περπαταει διπλα μας ειναι κατανοητο
αλλα... αυτο το ντε και καλα απο τ αριστερα μας, μου κανει καπως.... :rolleyes:
υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος???
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
σε ευχαριστω πολυ :)
δεν ειναι μαλτεζακι και δεν ειναι καθαροαιμο. απ οσο μου ειπε ο κτηνιατρο ειναι κανις με γκριφον.
οσο για την θεση του σκυλου στα αριστερα ουτε εγω το καταλαβα για αυτο και το ρωτησα
 


thanoria

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2011
104
0
Θεσ/νικη
οπως και να εχει ειναι ενα κουκλι!!!!

βασικα εγω ειμαι αριστεροχειρας
που σημαινει οτι ολα τα κανω με το αριστερο μου χερι
απο το να σηκωσω τηλεφωνο, να βγαλω κλειδια ακομα και να κουβαλισω ψωνια
οποτε θα μου ηταν θεμα να εχω και το σκυλι απο τ αριστερα,εκτος κι αν ηταν ελευθερο το χερι
ειχα κατα νου οτι μπορει να με βολευει περισσοτερο το αριστερο,αλλα να εχω το δεξι σαν δευτερη επιλογη
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981