Ατύχημα


superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
Αντιφλεγμονώδη.μη δώσεις παυσίπονα.ξεκούραση. Αν το ανεβοκατεβάζει πιστεύω σε δύο τρεις μέρες θα έχει συνέλθει,οπότε παρακολουθΑ το
 
  • Like
Reactions: Kotzak




Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Εννοείται, δε το συζητάμε! Άλλωστε ούτε για διαφημιστική σποτ δεν κάνει ακόμη.. To young for show... Για να ελαφρυνω τις ανησυχίες της. Σήμερα που πέρασε δύο μέρες και έχει την επιλογή όλων των γιατρών και έδωσε το περιθώριο της ηρεμίας μπορεί να πιάσει όλες τις εξετάσεις και να τον σκαναρει ολόκληρο...
 


14 Μαϊου 2016
13
31
46
Καλησπέρα και πάλι. Πήγα σήμερα και έκαναν διάγνωση στο σκυλί και έχει τραυματική ρήξη προσθιου χιαστου και εξω πλαγιου συνδέσμου του γονατου. Δυστυχώς ο γιατρός που πηγα μου ειπε ποσό απαγορευτικό για μένα και έτσι αρχιζω το ψάξιμο. Καθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Το ποσό για την ιστορία ειναι 1500 Ευρώ και 2000 για μια καλύτερη μέθοδο.
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Σοκ... Περαστικά... Πωωωω... Σε ποια πόλη είσαι και μέχρι που μπορείς να φτάσεις;
 


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Πάντως από το να μη γίνει σωστή δουλειά, λόγω ρευστόυ καλύτερα 2000 σε δόσεις. Γιατί αν δεν γίνει σωστή δουλειά το σκυλί θα ταλαιπωρειται και ενδεχομένως τα έξοδα θα πολλαπλασιαστουν. Θεσσαλονίκη είναι ο Εμμανουήλ έμπειρος. Αθήνα είναι αρκετοί... Μέτρο σύγκρισης δεν έχω.
 
  • Like
Reactions: Θανάσης1


14 Μαϊου 2016
13
31
46
Πάντως από το να μη γίνει σωστή δουλειά, λόγω ρευστόυ καλύτερα 1900 σε δόσεις. Γιατί αν δεν γίνει σωστή δουλειά το σκυλί θα ταλαιπωρειται και ενδεχομένως τα έξοδα θα πολλαπλασιαστουν. Θεσσαλονίκη είναι ο Εμμανουήλ έμπειρος. Αθήνα είναι αρκετοί... Μέτρο σύγκρισης δεν έχω.
Σ'ευχαριστώ. Αθήνα είμαι θα ψάξω αρχικά εδω και ελπίζω οτι θα βγει κατι καλό και σωστό
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Τι να πω, εύχομαι να σταθείς τυχερός και να βρεις κάτι. Υπομονή και καλό κουράγιο.
 
  • Like
Reactions: Θανάσης1


Kotzak

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
252
99
Κοίτα.μολις μίλησα με έναν δικό μου. Μου είπε πως υπάρχουν 3 μέθοδοι. Οι δύο είναι τσιμπημενοι, μάλλον αυτοί που σου είπε ο δικός σου, και μια οικονομικοτερη που είναι ένα σαν τεχνητό ραμμα που παίζει τον ρόλο του συνδέσμου. Μου είπε όμως ότι
α, το τελευταίο δεν το προτείνει αφού ως ξένο σώμα παίζουν σενάρια αφομοιωσης (αν κατάλαβα καλά) και
Β, το δυσκολότερο κομμάτι είναι όχι το χειρουργικο αλλά της αποκαταστασης. ακινησία λίγες μέρες, κινησιοθεραπεια σε νερό και πολλά μου είπε...
Σου εύχομαι καλή δύναμη, υπομονή για να στηριξεις τον φίλο στη δύσκολη στιγμή του. Πιστεύω ότι κάνεις δεν έχει ρευστό για να τα σκάσει. Όλοι πλέον δέχονται να τα δίνεις λίγα λίγα. Δε λέμε 50-50 αλλά με ένα 500 αρι μπροστά και τα υπόλοιπα σε 200 αρια, δεν νομίζω να φας άκυρο. Και πάλι είναι πόσο αφού βγαίνει ένα ακόμα ενοίκιο, αλλά είναι ο σκύλος σου. Μαζί στα εύκολα, περισσότερο μαζί στα δύσκολα.
 
  • Like
Reactions: Θανάσης1


Demi_k

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
71
56
40
Εγω θα σου πω για τον δικο μου γιατρο,Θωμας Μαραγκος,πολυ καλος γιατρος με εμπειρια στα σοβαρα περιστατικα,εχω δει που τον συστηνουν και εδω μεσα και γενικα οπου εχω αναφερει το ονομα του τον ξερουν!εμεις εχουμε κανει χειρουργιο στο γονατο κι εχει αντικαταστησει τον συνδεσμο με τεχνητο ραμα!το σκυλι λιγο στην αρχη ταλαιπωρηθηκε γιατι ηταν μικρο και δε μπορουσα να τον κρατησω σε ακινησια οσο επρεπε αλλα δοξα το Θεο ολα εχουν παει μια χαρα μεχρι τωρα!εμεις βεβαια ειχαμε εξαρθρωση επιγονατιδας και μας πηρε 250 ευρω για το χειρουργιο κι οτι ενεσεις χρειαστηκε μετα δε τισ πληρωσαμε!δε χανεις κατι να τον επεισκευτεις!καλη επιτυχια και περαστικα!οτι καλυτερο ευχομαι!
 
  • Like
Reactions: Θανάσης1


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Εύχομαι περαστικά στην κούκλα και καλή δύναμη σε εσένα.
Το ποσό είναι πραγματικά μεγάλο αλλά σε κάποια πράγματα δεν γίνονται εκπτώσεις -- δηλαδή δεν νομίζω, πχ, να βρεις έναν να στο κάνει με 500 ή 1000 ευρώ, οι έμπειροι και ειδικευμένοι ιατροί εικάζω ότι θα παίξουν σε παρόμοια νούμερα. Ελπίζω και εύχομαι για το καλύτερο και να μπορέσουν να κάνουν κάποιον λογικό διακανονισμό στην πληρωμή.
 


14 Μαϊου 2016
13
31
46
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Παρότι πέρασαν δυόμισι μήνες απο την επέμβαση θεωρώ υποχρέωση μου να σας ενημερώσω λογω της βοήθειας και της συμπαράστασης που μου δείξατε. Λοιπόν την πήγα σε κλινική ζωον που μου προτάθηκε στα μεσόγεια. Η επέμβαση εγινε με την κλασσική μέθοδο και κόστισε 600 ευρώ λογω οτι η ζημιά ηταν αρκετά μεγάλη. Τα δύσκολα ήταν στο επόμενο δίμηνο που την ειχα περιοριση σε ένα χώρο δυο επι δύο με σκεπαστρο λιγο πανω απο το υψος τις και με κολάρο. Εδω και 20 μερες τη βγαζω σταδιακά βόλτα και το ποδι μερα με τη μέρα καλυτερεύει.
 




14 Μαϊου 2016
13
31
46
Χαίρομαι που φαίνεται ότι τα πράγματα προχωράνε θετικά Θανάση!
Κάνετε και υδροθεραπεία; Πώς είναι ψυχολογικά;
Καλημέρα. Είναι μια χαρά απο διάθεση οπως παλιά θα έλεγα, στην βολτα την τρεχω και λιγο, μετα το δεκάλεπτο το σηκώνει το πόδι λόγω κούρασης οχι συνέχεια απλα κόβει ρυθμό παει νορμάλ δεν τραβάει. Με τη βόλτα η αλήθεια είναι οτι εχω ενα θέμα, τραβάει αρκετά. Τωρα για υδροθεραπεια δεν εχω κοιτάξει.
 
  • Like
Reactions: dnassib






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλημέρα. Είναι μια χαρά απο διάθεση οπως παλιά θα έλεγα, στην βολτα την τρεχω και λιγο, μετα το δεκάλεπτο το σηκώνει το πόδι λόγω κούρασης οχι συνέχεια απλα κόβει ρυθμό παει νορμάλ δεν τραβάει. Με τη βόλτα η αλήθεια είναι οτι εχω ενα θέμα, τραβάει αρκετά. Τωρα για υδροθεραπεια δεν εχω κοιτάξει.
Με συγχωρείς Θανάση αλλά ποιός σου είπε ότι μποείς να την τρέχεις; Ο γιατρός; Γιατί εμένα στον δικό μου μετά από επέμβαση ΤΤΑ για ρήξη χιαστού, με λάμα που υπάρχει μόνιμα στο πόδι του και το τρέξιμο απαγορεύεται από εμένα. Αν τρέξει και όσο τρέξει μονος του, είναι άλλο. Το 10λεπτο είναι πολύ, μην ζορίζεις καταστάσεις.
 


14 Μαϊου 2016
13
31
46
Με συγχωρείς Θανάση αλλά ποιός σου είπε ότι μποείς να την τρέχεις; Ο γιατρός; Γιατί εμένα στον δικό μου μετά από επέμβαση ΤΤΑ για ρήξη χιαστού, με λάμα που υπάρχει μόνιμα στο πόδι του και το τρέξιμο απαγορεύεται από εμένα. Αν τρέξει και όσο τρέξει μονος του, είναι άλλο. Το 10λεπτο είναι πολύ, μην ζορίζεις καταστάσεις.
Καλημέρα, ισως δεν το διατύπωσα σωστά αλλα δεν τρεχουμε δεκα λεπτά γυρο στα πενήντα μετρα την τρέχω απλα μετα τα δεκα λεπτα βολτας κουραζεται το ποδι τις
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Καλημέρα, ισως δεν το διατύπωσα σωστά αλλα δεν τρεχουμε δεκα λεπτά γυρο στα πενήντα μετρα την τρέχω απλα μετα τα δεκα λεπτα βολτας κουραζεται το ποδι τις
Αν , όπως υποθετω, η επέμβαση έγινε με μοσχευμα η αποθεραπεία ειναι ακόμη πιο χρονοβόρα, ακολούθησε τον σκύλο σου. Αφού βλέπεις ότι κουράζεται μείωσε τις βόλτες μέχρι να δυναμώσει . Κατακτάς σιγά σιγά δεν πιέζεις ούτε ένα λεπτό παραπάνω. Το τρέξιμο ξέχνα το. Ένα ακόμη χειρουργείο δεν θα στοιχίσει μόνο χρήματα αλλά και ταλαιπωρία στον σκύλο. Πρέπει να είσαι πολύ συντηρητικός.
 
  • Like
Reactions: Θανάσης1


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf