Ατύχημα


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Καλημέρα. Είναι μια χαρά απο διάθεση οπως παλιά θα έλεγα, στην βολτα την τρεχω και λιγο, μετα το δεκάλεπτο το σηκώνει το πόδι λόγω κούρασης οχι συνέχεια απλα κόβει ρυθμό παει νορμάλ δεν τραβάει. Με τη βόλτα η αλήθεια είναι οτι εχω ενα θέμα, τραβάει αρκετά. Τωρα για υδροθεραπεια δεν εχω κοιτάξει.
Κατ' αρχάς μην την τρέχεις! 10 λεπτά τρέξιμο δεν είναι λίγο, και ειδικά με την πρόσφατη επέμβαση που είχε. Μετά από 1 μήνα δεν θα έπρεπε να σηκώνει το πόδι και αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα για τσεκ απ να δω τι γίνεται.

Είναι νέο σκυλί και θα επανέρθει γρήγορα αλλά τα πράγματα πρέπει να γίνονται σιγά σιγά ειδικά αν ήταν περιορισμένη ένα μήνα, δεν πας τσουπ για τρέξιμο. Και οι βόλτες πρέπει σταδιακά να αφξάνονται.

Αν έχετε κοντά παραλία δεν χρειάζεται τίποτα υδροθεραπείες, την πας στη θάλασσα και κολυμπάτε. Ειδικά με περιορισμό 1ός μήνα έχουν ατροφήσει σε κάποιο βαθμό οι μυς σίγουρα.
 
  • Like
Reactions: Θανάσης1


14 Μαϊου 2016
13
31
46
Κατ' αρχάς μην την τρέχεις! 10 λεπτά τρέξιμο δεν είναι λίγο, και ειδικά με την πρόσφατη επέμβαση που είχε. Μετά από 1 μήνα δεν θα έπρεπε να σηκώνει το πόδι και αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα για τσεκ απ να δω τι γίνεται.

Είναι νέο σκυλί και θα επανέρθει γρήγορα αλλά τα πράγματα πρέπει να γίνονται σιγά σιγά ειδικά αν ήταν περιορισμένη ένα μήνα, δεν πας τσουπ για τρέξιμο. Και οι βόλτες πρέπει σταδιακά να αφξάνονται.

Αν έχετε κοντά παραλία δεν χρειάζεται τίποτα υδροθεραπείες, την πας στη θάλασσα και κολυμπάτε. Ειδικά με περιορισμό 1ός μήνα έχουν ατροφήσει σε κάποιο βαθμό οι μυς σίγουρα.
Βασικά δεν την τρεχω πλέον. Λιγο τρέχαμε, απλα έχει πολύ ενέργεια σαν σκυλί, όσον αφορά τη βόλτα φυσικά και την αυξανο σταδιακά οπως μου ειπαν και εκεί για να μη μείνουν ατροφικοι οι μυς όπως σωστά αναφέρεις, τα δεκα λεπτά βόλτας εχουν έρθει σε διάστημα ενάμιση μηνός και μερα με τη μέρα βελτιώνεται. Τωρα για το μπάνιο σκέφτομαι απο τα μεσα με τέλη σεπτεβρη που αδειάζουν σιγά σιγά οι παραλίες να την φερω σε επαφη με τη θάλασσα, μπορει να μην τις αρέσει εξάλλου.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.808
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf