Αυτοσχέδια "σκυλόσπιτα"


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Bottom grate ε;
Ε...λοιπόν, πρώτα φορά το ακούω.
Τα πουλάνε μόνα τους; Θα το δω.

Κατά τα λοιπά...αφήστε τις εξυπνάδες...ένα τέτοιο ή ένα τέτοιο!!!!
Πως λέγεται το τέτοιο και που το βρίσκω :p
Και θα πρέπει και με κάποιο τρόπο, να μπορώ να το προσαρμόσω και πάνω στο crate :rolleyes:

Bottom grate ε;!!!
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Bottom grate ε;
.
.
.
.
.

Bottom grate ε;!!!
Ναι! BOTTOM GRATE! χαχα!:cool:

Το υποψιαστηκα πως να το ψαξω απο τα κλουβια των παπαγαλων που εχω μια ιδεα παραπανω. ;-)

Μετρα το δικο σου ή αν ξερεις διαστασεις ψαξε λιγο ονλαιν μηπως σου βγαλει τιποτα η αναζητηση. e-bay ή amazon χρησιμοποιεις γιατι εκει πρεπει να εχει σιγουρα. Αλλιως μετρα το κρειτ σου και πηγαινε σε εναν που φτιαχνει σιδερικα με μια φωτο και πες του οτι θελεις ενα τετοιο. Διαλεξε ενα χοντρο σκληρο πλεγμα και κατα προτιμηση ανοξειδωτο και νομιζω πως πρεπει να ειναι σχετικα απλο.
 






Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ανωξείδωτη διάτρητη λαμαρίνα...
Το πλέγμα είναι καλό για παπαγάλους...όχι για σκυλοπάτουσα
H αληθεια ειναι οτι εχει δικιο ο σι μολ. Αλλα στα κτηνιατρεια ολα ετσι ειναι με στενο πλεγμα. Σκεφτηκα μηπως η λαμαρινα φαει κανενα δαχτυλο. :-s
 








Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Κοκονι σ ευχαριστω πολυ για το σπιτακι αλλα ειναι αμαρτια να το κλεψουν οι διαφοροι που κυκλοφορουν κατα περιοδους εδω περα. Νομιζω οτι παλετες με μουσαμα ειναι η καλυτερη προχειρη λυση για να προφυλασονται στην βαρυχειμωνια. Να μην μπορουν να το σηκωσουν κιολας για να μου το πεταξουν οι καλοι γειτονες.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ειχα κ αλλη μια προσφορα για σπιτακι απο την yasemin αλλα θα πανε απατα. Μαλλον στο σχιστο για πουλημα. Οποτε το handmade δεν θα τους γυαλισει να το κλεψουν.
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
15
earth
Κοκονι σ ευχαριστω πολυ για το σπιτακι αλλα ειναι αμαρτια να το κλεψουν οι διαφοροι που κυκλοφορουν κατα περιοδους εδω περα. Νομιζω οτι παλετες με μουσαμα ειναι η καλυτερη προχειρη λυση για να προφυλασονται στην βαρυχειμωνια. Να μην μπορουν να το σηκωσουν κιολας για να μου το πεταξουν οι καλοι γειτονες.
το δικό μου θέλει δύο άτομα για να σηκωθεί!!! και αν το καρφώσεις σε μία παλέτα θα είναι ακλόνητο!!! άσε που δεν δείχνει για κάτι προς πώληση........αυτοσχέδιο είναι !!!!
ο μουσαμάς θα πάει άκλαφτος βρε σύ


και όχι δεν χωράει σε κουβά μόνο σε καρότσα
είναι σαν καταψύκτης τύπου μπαουλάκι ας πούμε
 
Last edited:


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Θα τον σκισουνε το μουσαμα τα σκυλια λες; Να μην φτιαξουμε δηλαδη κανα σπιτακι απο παλετες; Κοκονι κρατα το καβατζα! Εγω λεω να φτιαξουμε ενα και αν το καταστρεψουν ανεβαινω κ το παιρνω. Χωραει σε πορτ παγκαζ τζιπ; Με εχετε μπερδεψει και ο καιρος αρχιζει και κρυωνει. . .
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Λοιπον παιδια βρηκα αυτα τα δυο
IMG_0559.jpg

αν καρφωσουμε μια παλετα απο κατω και ενα φυλο mdf απο πανω για να βγαινει πιο
εξω ετσι ωστε να μην μπαινουν νερα και ενα πισω και μετα μουσαμα δεν θα ειναι τελειο?
Ετοιμαστε τα καρφια και τα black & decker! :)
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το εχω ηδη κανονισει αυτο! Θα τα λυσσουμε εδω με ενα παιδι απο την δουλεια,
θα τα φορτωσω στο αμαξι και οι αντρες της παρεας με τη βοηθεια μας απλα
θα τα ξανα συναρμολογησουν!
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3