Αυτοσχέδια "σκυλόσπιτα"




swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Οχι ουτε δικο μου ουτε το νοικιαζω. Τα αδεσποτακια ειναι σε αλλο δρομο
απο εκει που μενω και ελεγα σε αδειο οικοπεδο καποιου αλλου τελοσπαντων
να εβαζα ενα αυτοσχεδιο σπιτακι για τον χειμωνα.
και εγω .....τωρα καταλαβα...:)
ο αλλος ενημερωθηκε?
μην πλακωσει με τις <<αρχες>> και χαλασει το εργο..:)
 


Dimitris19

Active Member
29 Νοεμβρίου 2012
25
0
47
Κερκυρα
Γεια σας και απο εμενα και καλως σας βρηκα. (νεος στο φορουμ)
Προσωπικη μου γνωμη, αφου ψαχνετε κατι απλο, ευκολο και οικονομικο για τα αδεσποτα σκυλακια ειναι οι παλετες, και για στεγη, καποιο κοντρα πλακε, νοβοπαν η' οτι υπαρχει διαθεσιμο, αφου το κοντρα πλακε θαλασσης ειναι ακριβο, με την προυποθεση να κολησετε καποιο ναυλον απο πανω με καποια ειδικη κολα (μπορειτε να το παρετε απο καταστημα που πουλαει χρωματα, εργαλεια κ.τ.λ. και ειναι αρκετα φθηνο.)
Προσοχη ομως με την παλετα που θα βαλετε για πατωμα γιατι εχει κενα αναμεσα στις σανιδες και αφου τα σκυλακια θα εχουν διαφορα μεγεθη μπορει να πιαστουν τα ποδια τους αναμεσα η' να τραυματιστουν.
Συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια.
Δυστυχως μενω μακρια και δεν μπορω να ερθω και 'γω να βοηθησω.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τα τσαντηρακια μας ειναι ετοιμα! :) Ο Λιο η Τονια και η Καιτη θα εχουν καταλυμα για τον χειμωνα! Δεν θα βρεχονται ουτε κ θα κρυωνουν.

να ευχαριστησω ολους σας κ εναν ενα ξεχωριστα για την διαθεση κ τον κοπο που κανατε να ερθετε ως εκει πανω Mareco, kokoni, takisft, zouzouno, vrmode, vek και τον Γιαννη και το Διονυση!

Παιδια να στε καλα μου βγαλατε ενα αγχος! Φωτο υλικο θα προσθεσουν οι υπολοιποι!
 
  • Like
Reactions: d-friend




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Εγώ θα ήθελα να συγχαρώ τον εαυτό μου, για την σύλληψη της αρχικής ιδέας και τον δημοκρατικό εξαναγκασμό των μελών, να λάβουν μέρος. Η συνεισφορά μου ήταν η σημαντικότερη, εφόσον παρείχα την απόλυτη επίβλεψη του έργου ΚΑΙ το μανκέν Σώτο, για την παρθενική δοκιμή.

Είμαι πραγματικά πολύ περήφανη για το αποτέλεσμα!!!!
 
  • Like
Reactions: d-friend




cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Μπράβο ρε παιδιά!!!! Είστε φοβερή ομάδα!!!

Αφού τα δοκίμασε και ο Σώτος είμαι σίγουρη πως θα είναι σούπερ!!!!;)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Μπράβο σας παιδιά!!!
Και φτού σας που δεν με θέλατε για βοήθεια!!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Το επόμενο project θα είναι η κατασκευή αυθαίρετου στο σημείο, για να μείνω εγώ και να έχω αυτή την θέα!!! Αξία ανεκτίμητη!!!



Το team επί το έργον:







Και το αποτέλεσμα:



Και εις άλλα με υγεία!!! :)

Την αγάπη μας στους Γιάννη και Διονύση, που αν δεν είχαν έρθει, μάλλον θα ήμασταν ακόμη εκεί, να κοιτάμε με απόγνωση τα υλικά...
 
  • Like
Reactions: d-friend


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Συγχαρητήρια σε takisft, zouzounos, Γιάννη, Διονύση - άξιοι!
Αυτή η mareco δεν παίζεται - έχωσε το Σώτο με το στανιό στην κατασκευή για να κάνει πρόβα.
- "Μπες!"
- "Μείνε!"
*hail*

(Ο κοκόνης φωτογράφιζε μόνο - έτσι δεν είναι? :p )
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Την αγάπη μας στους Γιάννη και Διονύση, που αν δεν είχαν έρθει, μάλλον θα ήμασταν ακόμη εκεί, να κοιτάμε με απόγνωση τα υλικά...
Και μόλις έπιασε η βροχή.... :cool:

Και εγώ θέλω να ευχαριστήσω θερμά τους φίλους μου Διονύση και Γιάννη(θα τους δείξω το θέμα αύριο να χαρούν)...

Αφανείς ήρωες!!!!:):)
 










νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Γειά στα χέρια σας. Μπράβο σε όλους.

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 






zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Μπραβο στην Ειρηνη που το οργανωσε.(τυροπιτακια δεν ειδα,αλλα ειχε χυμο νερο αναψυκτικα κεικ.)
Μπραβο σε ολο το συνεργειο, στους εργατες(Δημητρη,Βαγγελη,Διονυση,Γιαννη) στον τεχνικο διευθυντη και υπευθυνο ασφαλειας του εργου(Μαρια) στον πολιτικο μηχανικο(βασω)
Μεχρι και τον "Βορια" υπολογισαμε.

Την αγάπη μας στους Γιάννη και Διονύση, που αν δεν είχαν έρθει, μάλλον θα ήμασταν ακόμη εκεί, να κοιτάμε με απόγνωση τα υλικά...
παλι καλα να λες!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π