Βασικά... Καλησπέρα σας!


Status
Κλειδωμένο θέμα


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Με τι επιπτώσεις;
Δεν θέλω.να φανταστώ ότι χρειάζεται να βάλω πλέγμα..
Δεν κάνει τίποτα το πλέγμα, δεν είναι σκύλος, το ανεβαίνει τσακ μπαμ. Είναι στο χαρακτήρα της γάτας βασικά αν θα την κάνει τη βλακεία. 'Αλλες δεν ενδιαφέρονται παρά να λιάζονται, άλλες θέλουν να εξερευνήσουν τον κόσμο και να πιάσουν ότι πετάει. Αν είναι της 2ης κατηγορίας, θα πρότεινα στο μπαλκόνι να βγαίνει μόνο μαζί σας.
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Με τι επιπτώσεις;
Δεν θέλω.να φανταστώ ότι χρειάζεται να βάλω πλέγμα..
Εμένα μου χε φύγει από μπαλκόνι 2ου ορόφου μονοκατοικίας γατομωρό (το μπαλκόνι δεν έχει εσοχές να χωθει είναι σαν τοίχος). Ακόμα το ψάχνουμε... :unsure:

είπα να πω τον Μπόνο μου
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Ο ένας κίνδυνος είναι να χωθούν ανάμεσα στα κάγκελα - το πιο δύσκολο.
Ο άλλος να χάσουν ισσοροπία πάνω στην κουπαστή όπου συνηθίζουν να σουλατσάρουν, το πιο σύνηθες.
Εγώ καλού-κακού την έκανα την πατέντα μου και σήκωσα πλέγμα (μεταλλικό) και πάνω από την κουπαστή για να χω το κεφάλι μου ήσυχο. Άσε που πάει και για γριά σιγά-σιγά και δεν θα χει τις ίδιες ικανότητες ελιγμού.
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Μου είναι αδιανόητο να βλέπω γάτα με σκύλο να κάνουνε παρέα... Γενικά πώς συμπεριφέρεται ο ένας στον άλλο??
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
vrmode, η κουπαστή είναι κυλινδρική, λογικά δεν θα σουλατσάρει πάνω της, στο προηγούμενο σπίτι την είχε κάνει πασαρέλα. (Και στην Αθήνα, στο σπίτι της πεθεράς μου, πάλι σουλατσάρει στην κουπαστή, παρέα με τον ένα εκ των δυο αρσενικών της γάτων)

Marion_Russel, γιατί αδιανόητο καλέ; Κι άλλα μέλη του φόρουμ έχουν γατάκι που κάνουν παρέα με τα σκυλιά. Εγώ το έχω συνηθίσει το θέαμα από παιδί, μιας κι ένας θείος είχε μπόλικα γατιά παρέα με τα κυνηγόσκυλά του.

Epial, στη συγκεκριμένη φωτογραφία το βλέμμα είναι νυσταγμένο. Αλλά γενικά, ναι, πετάει σπίθες το βλέμμα της. Ο Ρας είναι ο ήρωας. Που την ανέχεται και την αντέχει.
 


anastasiak

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2013
100
243
H δικιά μου ήταν της εξερεύνησης. Όταν έπεσε είχε έναν άσχημο τραυματισμό γιατί χτύπησε σε ένα μεταλλικό λούκι που προεξείχε και σκίστηκε ο ουρανίσκος. Ο γιατρός είχε πει ότι δεν είχε μεγάλες πιθανότητες να πάει καλά, αλλά ως σωστή εφτάψυχη μας διέψευσε!;)
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γενικότερα spyv, η μικρή τον έχει λίγο του κλώτσου και του μπάτσου. Και αυτό που βλέπεις είναι η...παραχώρηση να κάτσει κοντά του μέχρι να συνηθίσει το σπίτι. Η Νάλλα να το συνηθίσει, γιατί ο Ρας, ήδη λες και ζει εδώ χρόνια.
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
@johnk, άσε, ξέρω... Όσο συχνά το έβλεπα με Ρας και Τίνα, φαντάζομαι. Η Τίνα ξάπλωνε και πάνω του, όχι μόνο δίπλα του... Αλλά η Τίνα δεν ήταν μαυρόγατο. Τα μαύρα είναι άλλη κατηγορία!

@betty coltrane η μόνη καλλιτεχνία, στην προσπάθεια να φανεί όσο το δυνατόν λιγότερη κούτα από γύρω - γύρω.
 
Last edited:










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλορίζικο και το δικό σας fani! Με το καλό να μειωθούν κι οι δικές μας γιατί βλέπεις το Ρας με ένα ύφος "πάλι καναπέ; Λίγο χώρο στο πάτωμα;",λες και το προτιμά το πάτωμα!
 
  • Like
Reactions: fani


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3