Βασικά... Καλησπέρα σας!


Status
Κλειδωμένο θέμα


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μου αρέσει που είσαι ευγενική μην και θιχτεί!
Ναι, έχει παχύνει αν κι είναι σε μόνιμη δίαιτα πάνω από ένα χρόνο, έχω ξεχάσει κι εγώ πόσο καιρό, να πω την αλήθεια. Όσο έτρωγε ξηρά, κι άρχισε να παχαίνει, αρχικά ρίξαμε την ημερήσια ποσότητα της τροφής λες και ζύγιζε 25 κιλά (αν και το ιδανικό του είναι 27 και ήταν ήδη παραπάνω) κι αφού δεν είχε αποτέλεσμα, λες και ήταν 20κιλος. Εκεί κάπου καταφέραμε να στεθεροποιηθει και να μην παχαίνει, στα 28-29 κιλά. Τώρα που τον έχουμε γυρίσει σε barf, τρώει το 2% του ιδανικού του βάρους αλλά δεν λέει να πέσει. Είναι 30 τώρα αλλά δεν γίνεται να του ρίξω άλλο την ποσότητα, ήδη δεν χορταίνει... Τον λυπάμαι, μην λέω ψέμματα, αλλά περιττά δεν τρώει.
 








Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Είναι ένα μέρος παλιάς πατρινής σκυλοσυνάντησης, ένα παρατημένο γήπεδο ποδοσφαίρου έξω από ένα χωριό κοντά στην Πάτρα. Επειδή, τότε, μόνο ένα μέλος ήξερε που είναι το γήπεδο αυτό και ακολουθούσαμε κομβόι το μέλος αυτό μέσα σε βουνά και λαγκάδια, το βγάλαμε έτσι, σαν αστείο ότι και καλά μας πάει ο πρώτος στις ερημιές να μας κάνει μπαρφ για το σκύλο του. :giggle:
 






Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Είναι ένα μέρος παλιάς πατρινής σκυλοσυνάντησης, ένα παρατημένο γήπεδο ποδοσφαίρου έξω από ένα χωριό κοντά στην Πάτρα. Επειδή, τότε, μόνο ένα μέλος ήξερε που είναι το γήπεδο αυτό και ακολουθούσαμε κομβόι το μέλος αυτό μέσα σε βουνά και λαγκάδια, το βγάλαμε έτσι, σαν αστείο ότι και καλά μας πάει ο πρώτος στις ερημιές να μας κάνει μπαρφ για το σκύλο του. :giggle:
Με συγχωρείς, δεν το κατάλαβα. Ξέρω την τροφή "μπαρφ". Κάνω "μπαρφ" στον σκύλο, τι σημαίνει?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Να μας κάνει μπαρφ ΓΙΑ το σκύλο του. Από ζωντανούς κι αχώνευτους να μας περιποιηθεί και να μας κάνει βρώσιμους.
 
  • Like
Reactions: mareco


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Αντε καλέ που έχει παχύνει...

Σπάει to κατεστημένο του ανορεξικou σκύλου απλά.... επανάσταση και λειτουργημα κάνει!!!!
 
  • Like
Reactions: Orilis


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Να μας κάνει μπαρφ ΓΙΑ το σκύλο του. Από ζωντανούς κι αχώνευτους να μας περιποιηθεί και να μας κάνει βρώσιμους.
Βρε Orilis, δεν.....το εμπέδωσα και ξέρεις, δεν μου αρέσει να λέω "Αααα ωραία"!

Από ζωντανούς κι αχώνευτους να μας περιποιηθεί και να μας κάνει βρώσιμους.

Βρώσιμος=φαγώσιμος. Προφανώς μεταφορικά. Από ζωντανούς και αχώνευτους?
Μήπως να γίνετε φίλοι?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλέ, αστειευόμασταν! Επειδή μας πήγαινε στις ερημιές. Φυσικά και το λέω μεταφορικά και έχουμε μια χαρά σχέσεις μεταξύ μας. Μην ανησυχείς, δεν θα μας γράψουν οι εφημερίδες. :)
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Καλέ, αστειευόμασταν! Επειδή μας πήγαινε στις ερημιές. Φυσικά και το λέω μεταφορικά και έχουμε μια χαρά σχέσεις μεταξύ μας. Μην ανησυχείς, δεν θα μας γράψουν οι εφημερίδες. :)
Orilis, δεν πειράζει, άστο! Αλλωστε, δεν είναι το μόνο πράγμα που...δεν γνωρίζω!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ομολογώ ότι δεν έχω καταλάβει τι χρειάζεται να εξηγήσω. Αν δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα, είναι τότε έλλειψη δικής μου κατανόησης στην ερώτησή σου. Με τρώει η περιέργεια, που χαθήκαμε. Και φαντάσου δεν μπαίνει καν μετάφραση στη μέση
 








Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Ομολογώ ότι δεν έχω καταλάβει τι χρειάζεται να εξηγήσω. Αν δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα, είναι τότε έλλειψη δικής μου κατανόησης στην ερώτησή σου. Με τρώει η περιέργεια, που χαθήκαμε. Και φαντάσου δεν μπαίνει καν μετάφραση στη μέση
Αστο αγαπητή φίλη και συγγνώμη που σε κούρασα. Μιά απλή απορία ήταν, για επουσιώδες θέμα άλλωστε. Μπορεί, να κομπλάρω κάπου εγώ, στην κατανόηση του.;)
 




Status
Κλειδωμένο θέμα