Βασικά καλησπέρα σας (θελω watchdog ή k guard dog)


pan0s

New Member
30 Μαρτίου 2009
4
0
panos εδώ
και επιτέλους αποφάσισα να κανω και 'γω join στο παρεάκι του dogforum.gr :cool:

λοιπόν.....εδώ και καιρό [ χρόνια για την ακρίβεια:) ] θέλω να αποκτήσω ένα τετράποδο φιλαράκι. Αρχικά προσανατολιζόμουνα στην απόκτηση ενός σκύλου φύλακα κάπως μεγαλόσομου και συγκεκριμένα ενός Cane Corso, την πρώτη μέρα ( 3 χρόνια πίσω) που είδα αυτα τα σκυλία μου έκαναν ένα click. Έχω ακούσει διάφορα για αυτά τα σκυλιά κα8ώς και έχω μιλίσει κ με εκτροφείς 8α ήθελα λοιπόν και την δική σας άποψη - εμπειρίες.
Σε περίπτωση που τελικά δεν καταλήξω σε cc σκεφτομουν ένα σκύλο μεσαίου μεγέθους , ένα standard schnauzer? τι λέτε?

υπόψιν έχω ανάγκη απο ένα σκύλο watchdog ή k guard dog απαραίτητα --χωρίς να είναι εχθρικός με φιλους και γνωστούς!!

ps: χαιρετισμους στην dr.zhivago κ στον μαύρο ρώσο της...καταπληκτικός
 












kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Το "βασικα καλησπερα σας" μου θυμιζει μια ταινια του Ψαλτη..:rolleyes:

Βασικα καλως ηρθες!!:):)
 








kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τι λετε ρε παιδια ποτε εγιναν ολα αυτα!!??:D:D:maria::maria:

Παλι πρωτοτυπισα δηλαδη..:D:D
 










pan0s

New Member
30 Μαρτίου 2009
4
0
η δεσποινα επεσε μέσα αυτό εννοούσα ....γενικότερα είμαι μεταξύ standard ή giant schnauzer (μάλλον standard) κ θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.
 


Mokas

New Member
6 Νοεμβρίου 2009
1
0
εγω εχω κανε κορσο τρια χρονια..ειναι το πιο πιστο σκυλι που ειχα ποτε.ειναι πολυ ηρεμος κ αγριευει μονο οταν πρεπει...αν εχεισ σκοπο να αφιερωσεισ χρονο με το σκυλο πιστευω οτι ειναι απ τισ καλυτερες επιλογες.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
καλως ηρθες! πραγματικα πολυ ομορφα σκυλια και εχουμε και αρκετους εκτροφεις στο ελλαδα. ειναι περρισοτερο guard dog.

εγω εχω κανε κορσο τρια χρονια..ειναι το πιο πιστο σκυλι που ειχα ποτε.ειναι πολυ ηρεμος κ αγριευει μονο οταν πρεπει...αν εχεισ σκοπο να αφιερωσεισ χρονο με το σκυλο πιστευω οτι ειναι απ τισ καλυτερες επιλογες.
ενδιαφερων-αν το εβλεπα στην χρυση ευκαιρια θα μου ταιριαζε τελεια.

δεν ξερουμε τι σκυλια εχεις! δεν αντιλαμβανομαι το ορο αγριευει? αδυνατο να φανταστω ποια φυλη οταν της αφιερωνεις χρονο δεν ειναι απο τις καλητερες επιλογες?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.939
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel