Βερβερίνος?






mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
@aliki_s Είναι τρέλας ο μικρός όπως κάθε κουτάβι!!! Είχα ξεχάσει πως ήταν... τώρα τα ξαναθυμάμαι!!! Τρίτη έρχονται και οι γονείς για να δούμε αντιδράσεις...

@anastasiak φιλάκια πολλά για χαδάκια θα κάνω μια προσπάθεια...
 
  • Like
Reactions: anastasiak


Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
Τι υπέροχος ο κουταβος σας!!! Μια γλυκα!!!
Μπραβο που επιλεξατε φιλοζωικη και σωσατε μια ψυχη! Να περασετε μαζι πολλα, πολλα ομορφα χρονια!!!:love::love:

(Αν επιτρεπεται, απο ποια φιλοζωικη; Απλα πληροφοριακα:))
 
  • Like
Reactions: mariakala








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Είναι γλύυυυυυυυυκας ο μπαγάσας :love::love::love:
Τι ωραίο πράγμα, να απολαμβάνεις, μόνο τα καλά, ενός κουταβιού :D
Προλαβαίνω άλλη μία, σήμερα ε; Ελπίζω να τα καταφέρω :p
 
  • Like
Reactions: mariakala


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Είναι γλύυυυυυυυυκας ο μπαγάσας :love::love::love:
Τι ωραίο πράγμα, να απολαμβάνεις, μόνο τα καλά, ενός κουταβιού :D
Προλαβαίνω άλλη μία, σήμερα ε; Ελπίζω να τα καταφέρω :p
Εννοείται πως προλαβαινεις όσες θες! Άντε άλλη μία φώτο...
IMG_20160925_015440.jpg
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ο Βερβερίνος έχει υιοθετήσει όλα τα μέλη της οικογένειας απ' ό,τι φαίνεται :love: Μου φαίνεται ότι θα βρείτε τον μάστορά σας στον μπέμπη :D
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ο Βερβερίνος έχει υιοθετήσει όλα τα μέλη της οικογένειας απ' ό,τι φαίνεται :love: Μου φαίνεται ότι θα βρείτε τον μάστορά σας στον μπέμπη :D
η γλυκούλα μου είναι το πιο καλο και αθώο γατάκι όλου του κόσμου... τα αλλα 3 είναι "διαολια"!!!
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Ωραιος ειναι ο μικρος,ειχα ξεχασει πως ειναι τα κουταβισια δοντια :D:D.
Δαγκωνει,γλυφει να μαλακωσει ,ξανα δαγκωνει :love:.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
@Αγγελος 13 μας ξεγέλασε κανονικότατα κροκοδειλάκι είναι!!! Ευχαριστούμε!!!

@zouzounos Γλύφει να καλοπιάσει δαγκώνει ξανά γλύφει ktlp. axxaxaxaxaxa
άσε γιατί κι εγώ είχα ξεχάσει αλλα τελικά είναι σαν το ποδήλατο θυμάσαι κάθε δαγκωνιά!!!

Λίγα λόγια για τον μικρό μιας και γνωριστήκαμε αρκετά μετά από μια εβδομάδα... είναι σχετικά ήσυχος... όταν κοιμάται... όταν δεν κοιμάται τρέχει παίζει κάνει grrrr και gav gav... χρησιμοποιεί πολύ το στόμα του και χεράκια... δεν είναι ούτε πολύ φαγανος ούτε λίγο μια ενδιάμεση κατάσταση, του αρέσει το tug και να μεταφέρει πράγματα παιχνίδια ακόμα και το φαγητό του το μεταφέρει καμια φορα... θεωρώ ότι είναι ατρόμητος...με την ηλεκτρική σκούπα ούτε που αντέδρασε!!! τα δοντάκια λίγο είναι ένα θέμα αλλα αυτό είναι κάτι που θα ξεπεραστεί... είναι από τα σκυλιά που γίνονται σκιά σου και μπλέκονται στα πόδια σου γι οποιον το γουστάρει αυτό... άγχος αποχωρισμού δεν έχει βγάλει θα κάνει ένα κλαπς και θα σταματήσει...

ακολουθούν και 2 βιντεάκια οποιος έχει ένσταση η συμβουλή για το tug δεχτή!!!



 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Πολύ ωραίος ο πιτσιρίκος και φαίνεται να είναι μεγάλο σαΐνι!!

Τί πατέντα έχεις κάνει με το tug;; Όχι ότι στα δικά μου θα έχει αποτέλεσμα, ό,τι δεν κινείται δεν πυροβολείται χαχαχαχαχαχ!! Δε θα με χάλαγε όμως να το δοκιμάσω, για τη μικρή τουλάχιστον... Ποτέ δεν ξέρεις.
 
  • Like
Reactions: mariakala


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Πολύ ωραίος ο πιτσιρίκος και φαίνεται να είναι μεγάλο σαΐνι!!

Τί πατέντα έχεις κάνει με το tug;; Όχι ότι στα δικά μου θα έχει αποτέλεσμα, ό,τι δεν κινείται δεν πυροβολείται χαχαχαχαχαχ!! Δε θα με χάλαγε όμως να το δοκιμάσω, για τη μικρή τουλάχιστον... Ποτέ δεν ξέρεις.
Ξέρεις την πατέντα που παίρνεις όργανο γυμναστικής και μετά γίνεται ακουμπιστήρι για ρούχα? E κάπως έτσι έχουμε ένα μονόζυγο στην πόρτα και απλά έδεσα ένα σκοινί τύπου ορειβατικό και στην άκρη έναν κόμπο :p:D
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
θεος...ειπαμε...τερσστια αδυναμια στα μποξεροειδη...:LOL:

μην τον αφηνεις-βαζεις να πηδαει για να φτασει αντικειμενα,ειδικα σε πλακακια...ασε να περασουν μερικοι μηνες...

κοψε το ταγκ μεταξυ τους...ο μικρος για την ωρα ξερει την θεση του και κανει πισω,αλλα πολυ συντομα αυτο θα αλλαξει...

ο μεγαλος δεν γουσταρει κοινοκτημοσυνες κι αυτο φαινεται ξεκαθαρα στην γλωσσα σωματος του...κατεβαζει εντονα τα αυτια, γυρναει το κεφαλι στο πλαι, κοκκαλωνει χωρις να τραβαει και σηκωνει χειλια...

οταν ο μικρος τον γυροφερνει ο μεγαλος μενει σφιγμενος και κοιταζει εσενα στην αναμονη...

βλεπω ζηλια η οποια ειναι ορθοτατη και η συνεχεια δεν θα ειναι καλη...εχε τον νου σου...
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
@reinmeister2
ισχύει ο μπόμπιρας δεν μοιράζεται τα "παιχνίδια" του εύκολα... έχει μάθει να παίζει μονο μαζί μας...

Πριν λίγο παίζαν παρεούλα χωρίς παιχνίδια και ο μεγάλος γύρναγε και ανάσκελα...

έχω μια απορία... αυτό που ξέρω ότι θα αλλάξει... δεν θα πρέπει να το αφήσω να το διαχειριστούν μονοι τους??? Να βρούνε ούτως η άλλως τις δικες τους ισορροπίες? Όταν είχαν οι δικοί μου τα 4 ταυτόχρονα όλα αρσενικά 3 boxer και ο μικρός ποιμενικουλις τότε μια χαρά τα είχαν βρει...
 




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
@reinmeister2
ισχύει ο μπόμπιρας δεν μοιράζεται τα "παιχνίδια" του εύκολα... έχει μάθει να παίζει μονο μαζί μας...

Πριν λίγο παίζαν παρεούλα χωρίς παιχνίδια και ο μεγάλος γύρναγε και ανάσκελα...

έχω μια απορία... αυτό που ξέρω ότι θα αλλάξει... δεν θα πρέπει να το αφήσω να το διαχειριστούν μονοι τους??? Να βρούνε ούτως η άλλως τις δικες τους ισορροπίες? Όταν είχαν οι δικοί μου τα 4 ταυτόχρονα όλα αρσενικά 3 boxer και ο μικρός ποιμενικουλις τότε μια χαρά τα είχαν βρει...
σαφως...ουτως η αλλως θα το διαχειριστουν μονοι τους...αυτο που λεω εγω εχει να κανει με το να φροντισεις εσυ να μην υπαρχουν κοινα αντικειμενα-παιχνιδια και να μην συνηγορεις οταν ενας εκ των δυο παει να παιξει με παιχνιδι που παιζει ο αλλος...

παραδειγμα το βιντεο που ελεγες μπραβο και στους δυο...σωστο εκ της αποψεως του να μην δειχνεις προτιμηση,λαθος που το αφηνες να συμβει...

το να δινεις εξ ισου σημασια και στους δυο δεν το αναφερω μια και ειναι ξεκαθαρο οτι το ξερεις ηδη πολυ καλα ,εχοντας υπαρξει κατοχος αγελης...φαινεται αλλωστε και στο βιντεο...

μονο μια μικρη λεπτομερεια εχε κατα νου...τα σκυλια σου "πιανουν" διαφορες στην χροια της φωνης σου κι ενω εσυ θεωρεις οτι φερεσαι το ιδιο και στα δυο,αυτα αντιλαμβανονται διαφορα...

τι εννοω...στο μπεμπε,επειδη ειναι μπεμπε ,μιλας πολυ πιο γλυκα απ οτι στον μπουνταλα κι επειδη ακομη ειναι μωρο και δεν ξερει που παν τα τεσσερα του μιλας περισσοτερο απ οτι στον μεγαλο...οταν ειναι μαζι αυτο γινεται αντιληπτο...

αν συνυπολογισεις οτι ο μεγαλος προυπηρχε και λαμβανε ολη την προσοχη σου ειναι ακομη "χειροτερα"...

ειναι καποιες μικρες λεπτομερειες που κανουν την διαφορα...

υ.γ. οφειλω να ομολογησω οτι μου αρεσει παρα πολυ και ο μεγαλος...εχεις δυο πανεμορφα σκυλια...δεν το λεω απο ευγενεια...το εννοω...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3