Βρέθηκε μικρή στο Χίλτον


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Βρέθηκε η μικρή της φώτο στις 2/11 στα Starbucks της Μιχαλακοπούλου (όπισθεν Χίλτον). Δεν έχει τσιπάκι, και είναι μόλις 8-10 μηνών. Προσωρινα τη φιλοξενώ,FB_IMG_1446580405588.jpg καθως εκει που βρισκόταν κινδύνευε απο τα αυτοκίνητα, αλλά επειδή υπάρχει στη γκαρσονιέρα και άλλος μεγαλόσωμος σκύλος, αυτό δεν μπορεί να κρατήσει παρά για λίγες μέρες. Την έχασε κανείς?
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δυστυχώς σήμερα το πρωί (και μετά απο μια πολύ δύσκολη και άυπνη νύχτα) και ενώ είχα κανονίσει να παει για στείρωση, μου έφυγε... Αν επιστρέψει θα επανέλθω κι εγώ με νέα της.
 
  • Like
Reactions: Orilis


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλε, επιτοπου για στείρωση?
Ψάξτε πρώτα για ιδιοκτητη, μην είναι χαμένη (αν ερθει παλι προς τα εκει) και μετα δείτε για υιοθεσία και (ενδεχομένως) στείρωση.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν ξαναεπιστρεψει, και την πας για στείρωση, κάντε έναν υπερηχο πιο πριν. Μπορεί να είναι ήδη στειρωμένη. Μη φάει νάρκωση και μαχαίρι χωρίς λόγο..
 
  • Like
Reactions: spyv and l.Kyveli












ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
χαχαχαχ καλό.
φανταζεστε το σκυλί να μην εχει περάσει καν το πρωτο οιστρο; που είναι και πολύ πιθανό.
μια ωραια ακράτια ουρων , ότι πρέπει θα είναι.
φανταζεστε το σκυλί να είναι ήδη στειρωμένο; τρελά απίθανο αν είναι πραγματι αυτην η ηλικια της...
αν το σκυλί εχει μια ωραια ερλίχιωση/διρροφιλαριση/λεισμανιωση; blame the anesthesiologist. ή ξοδέψατε κιολας εξηνταρικο για να της κανετε εξετάσεις?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Εδω δεν κοιμηθηκε για ν παει να την στειρωσει αλλα η μικρη ειναι γατα κ το σκασε χι χι χι
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ας απαντήσω στις κακίες και τις ειρωνίες..
Λοιπόν, το σκυλί το βρήκα χθες στις 6, στη Μιχαλακοπούλου, το τριγύριζα ως τις 10 στο πάρκο και τα γύρω μέρη, την πήγα στον κτηνίατρο μου για να δει για τσιπάκι και για να τη δει γενικά.. Το βραδύ, επειδή μένω σε γκαρσονιέρα 22 τμ με ενα δωμάτιο, έκαναν πάρτυ με το δικό μου σκυλί,όλη νύχτα δεν κοιμηθήκαμε (όπως φαίνεται και από το ποστ στις 3 το πρωι) μαζί με μενα και όλη η πολυκατοικία. Σημ. ειμαι νοικάρισσα και η σπιτονοικοκυρά μου στο δίπλα διαμέρισμα. Δυνατότητα για φιλοξενία δεν υπήρχε. Προφανώς η μόνη μου λύση θα ήταν να τη πάω στο πάρκο, όπου δεν θα κινδύνευε τλχ για τα αμάξια. Αλλά, ένα σκυλί ΑΔΕΣΠΟΤΟ, το οποίο θα έμενε στο πάρκο χωρίς επίβλεψη αν μη τι άλλο καλό ειναι να είναι στειρωμένο μίλησα με κτηνίατρο να πήγαινε προκειμένου να στειρωθεί ΕΑΝ ΤΟ ΕΚΡΙΝΕ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ, πριν επανατοποθετηθεί . Προφανώς και δεν θα στείρωνε στειρωμένο ζώο, απλά έπρεπε κι εγώ να κερδίσω χρόνο.
Σήμερα το πρωί την έβγαλα βόλτα, για να κάνει την ανάγκη της μου έφυγε. Αν την ξαναβρώ, εννοείται θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία. Επίσης, για τον ... Χουντίνι, 3 φορές χθες το βράδυ άνοιξε με το πόμολο την εξώπορτα του διαμερίσματος, και βγήκαν έξω και η δικιά μου και αυτή και έκοβαν βόλτες στη πολυκατοικία. Μέχρι που έβαλα το σύρτη.
Όσο για τα ειρωνικά σχόλια (και αναφέρομαι προφανώς μόνο σε αυτούς που τα έκαναν) ... δεν είδα να προτίθενται να φιλοξενήσουν.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
@HolywoodBrn , όντως τριγυρνούσε από το πρωί; Εμάς μας ακολούθησε κατά τις 5-5:30 που βγήκαμε με τη σκύλιτσα μου βόλτα. Παίζανε, δαγκώνονταν και όταν τις χωρίζαμε κλαίγανε και οι δύο. Ρώτησα και στο πάρκο (τον Άγιο Χαράλαμπο) αλλά δεν την ήξερε κανείς.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
ναι το πρωί μπήκε στην πολυκατοικία των γραφείων και έκανε χαρές σε μια συνάδελφο. Το απόγευμα ξαναγύρισε και την ταίσαμε και της βάλαμε νερό. Μετά έφυγε. Αυτά χθες. Εσύ είπες στην αρχή προχθές (2/11) γι αυτό μπερδεύτηκα.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ναι, γιατί τωρα συνειδητοποίησα πως έχουμε 4/11 .... Ένα μυαλό χειμώνα - καλοκαίρι... Στη γειτονιά δεν την ήξερε κανείς. Πετάχτηκε από τα starbucks (το κομμάτι που έχουν με ναυλον) και άρχισε να ακολουθεί το σκύλο μου. Βάλαμε χαρτιά και ειδοποιήσαμε το παιδί που δουλεύει στο περίπτερο απέξω, στα starbucks δεν μας άφησαν να κολ΄λήσουμε τίποτα. Δε λέω πως θα μπορούσα να τη κρατήσω, αλλά είναι απελπισία πως περάσαμε ένα τέτοιο βράδυ, κααφέραμε όλοι να επιβιώσουμε των σκυλομαχιών / σκυλοπαιχνιδιών σε 22 τμ και τελικά να φύγει το σκασμένο το πρωί.
 
  • Like
Reactions: spyv


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.566
5.977
Πειραιάς
Αν ξαναεπιστρεψει, και την πας για στείρωση, κάντε έναν υπερηχο πιο πριν. Μπορεί να είναι ήδη στειρωμένη. Μη φάει νάρκωση και μαχαίρι χωρίς λόγο..
δεν μπορει να φανει με το ματι;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95