Γέννα με πολλα κουταβια..


hollyshort

New Member
20 Οκτωβρίου 2016
2
0
31
Λοιπον αρχικά να αναφέρω οτι δεν ειναι δικο μου το σκυλι. Ο παππούς μου έχει ενα κυνηγόσκυλο το οποιο ενω του έχουμε πει να τι στειρωσει αυτος το χαβά του. Τέλος παντων, η σκυλίτσα εχει κανει 10 κουτάβια. Ευτυχως για την ωρα εχω βρει σπιτι για τα 5 και και συνεχίζω να ψαχνω. Αλλου ειναι το θεμα μου. Ο παππούς λεει οτι δε μπορεί η σκύλα να τα ταϊζει και τα 10 γιατι θα πάθει τιποτα. Εγω προσπάθησα να τα ταίσω με μπιμπερό αλλα δε πίνουν γιατι θελουν τη μανα τους. Μου ειπε θα παει καποια σε αλλη σκύλα που γέννησε πριν λιγο καιρο. Αυτο ειναι σωστο να το κανει και αν οχι τι μπορω να κανω?
 




reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
δεν παθαινει τιποτα η σκυλα...τα πιο αδυναμα κουταβια που δεν προλαβαινουν να φανε συνηθως πεθαινουν...εαν εισαι παρων στους θηλασμους φροντιζεις να σκατζαρεις τα κουταβια ετσι ωστε να τρωνε και τα πιο αδυναμα...
 


hollyshort

New Member
20 Οκτωβρίου 2016
2
0
31
Δε με αφηνει να τα ταίσω. Μολις πιάνω ενα ερχεται κλαψουριζοντας και προσπαθει να μου το παρει. Αλλα δε μοιαζει κανενα αδύναμο. Παντως καλή τροφή της δινω. Και για την ωρα φαινεται να ειναι δυνατη
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
δεν χρειάζεται να τα ταίσεις εσύ...
λογικά τα κουτάβια μπορεί να τα θηλάσει και μόνη της η σκύλα ειδικά αν τρώει καλά...
αν βλέπεις κανένα κουτάβι μικρότερο κατά πολύ από τα άλλα
την ώρα που θηλάζουν φροντίζεις να τρώει στα σίγουρα...
η σκύλα έτσι δεν θα σε ενοχλεί και θα σου επιτρέπει να τα φροντίζεις μαζί της
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αν θελεις απλά να ενισχύσεις το γάλα της σκυλίτσας βράσε τραχανα
( 1 φλυτζανι του καφέ σε ενάμιση λιτρο νερό)
εύκολο και οικονομικο ......
προσθεσε 2 ποτηρια μεσα στο φαι της αν ειναι ξηρα κροκετα ταισε την πριν στεγνωσει...
θα έχεις θεαματικά αποτελέσματα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3