Γαλλικό Μπουλντόγκ: Γιατί να ΜΗΝ το πάρω




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Ευχαριστώ όλους για τις ευχές! :)
Η Κάρλα είναι πολύ καλύτερα - σε σημείο που πήγε και να ξεθαρρέψει. Κι εγώ έχω βραχνιάσει με το "Μηηηη!" για να να μην πολυκινείται.
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ευχαριστώ όλους για τις ευχές! :)
Η Κάρλα είναι πολύ καλύτερα - σε σημείο που πήγε και να ξεθαρρέψει. Κι εγώ έχω βραχνιάσει με το "Μηηηη!" για να να μην πολυκινείται.
Αντε τωρα να την κρατας σε ακινησια!!
Πολυ δυσκολο- σε μας η μονη λυση ηταν το crate απο την 2η μερα και μετα, οταν ενιωθε καλυτερα .
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Εσύ της έβαλες την ιδέα και με κυνηγάει από ψες, τι νουμεράκια έχω διαθέσιμα; :D
Σας τα χω κάνει τούμπανο με τις διαστάσεις του crate και αν χωράει στ' αυτοκίνητο.
Μάλλον πρέπει ν αλλάξω αυτοκίνητο...
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Το θέμα δεν είναι, να χωράει το αμάξι τα γαλλάκια.
Το θέμα είναι, να χωράει το crate με τα γαλλάκια μέσα.
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Και γιατι πρεπει να χωρανε μεσα στο αμαξι στο crate???
Δεν καταλαβα.
Στο αμαξι παει το crate διπλομενο και τα σκυλια οπος πηγανε παντα- δεμενα με της ζωνες τους.
Το crate ειναι για το σπιτι.
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Τα σκυλιά στο αυτοκίνητο δεν μπαίνουν σε κρέιτ - είναι με τις ζώνες τους. Θέλω ένα κρέιτ που να έχει άααααπλα για να μην καβαλάει η μία την άλλη όταν θέλει να γυρίσει αλλά να χωράει διπλωμένο στο αυτοκίνητο για να μπορώ να το μεταφέρω π.χ. σε διακοπές.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Πολυ απλα να μην εχει! Ακηνισια ειπαμε. Ανετα μεν- αλλα οχι τεραστιο. Ενα crate οπως το δικο μου, που ειναι 78x62x55 εκ. χωρανε και τα 3 αρκετα καλα και ανετοτατα 2.
 


bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
Τα σκυλιά στο αυτοκίνητο δεν μπαίνουν σε κρέιτ - είναι με τις ζώνες τους. Θέλω ένα κρέιτ που να έχει άααααπλα για να μην καβαλάει η μία την άλλη όταν θέλει να γυρίσει αλλά να χωράει διπλωμένο στο αυτοκίνητο για να μπορώ να το μεταφέρω π.χ. σε διακοπές.
όταν λες με τις ζώνες τους??
θέλω πολύ να το δω αυτό έχεις φωτό?
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
όταν λες με τις ζώνες τους??
θέλω πολύ να το δω αυτό έχεις φωτό?
Υπαρχουν ζωνες για σκυλια, αν το γκουγκλαρεις θα δεις. Ουσιαστικα προκειται για σαμαρακια με κρικο για λουρι, οπου πιανει ενας ιμαντας, η ακρη του οποιου ειναι τετοια για να μπαινει στην υποδοχη της ζωνης.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 




bouboul

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2012
420
2
sorry παιδιά πρώτη φορά το βλέπω!
δεν το είχα φανταστεί καν!
όταν διάβασα το ποστ της vr mode είχα αρχίσει να φιάχνω σενάρια για το πως μπορείς να βάλεις την κλασσική ζώνη στον σκύλο!
πρακτικότατο για τα σκυλιά που δεν ηρεμούν στο αμάξι
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3