Γατα... Ε, και;


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε ε; Εγω πάντως που είμαι φανατική γατόφιλος το βρήκα ανάλαφρο και χιουμοριστικό το ερώτημα του νέου μέλους .
Μα ετσι το εγραψα κι εγω ρε παιδια! Απλα συνδεσα 2 πληροφοριες που ειχα!

Αν ηξερα οτι θα φταναμε ως εδω... Σιγα μην το εγραφα...Θα πηγαινα να δω τον γαυρο με τον πας γιαννενα!
 








AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
ΑΕΚ είσαι!!!
χαχαχαχαχα... Το καταλαβες ε;;
Ωχ,,,,,,να εύχεσαι να είναι Αθηναίοι εδώ μεσα γιατί τώρα δε σε σώζει τότε :p
Εχω την Αύρα... δεν φοβαμαι!
Αν και οι Αθηναιοι εχουν βγαλει τα σκυλια τους βολτα, και τους λενε τον πονο τους...
-Παλι χασαμε... Απο τον Πανθρακικο... Τι θα κανουμε παλι φετος;;; Μονο εσυ με καταλαβαινεις... κτλ κτλ κτλ... :p
 
Last edited:




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Πάντως, αν καταλαβα καλά (ασχέτως που και πώς κατεληξε), ήταν μια προσπάθεια να ερωτηθεί αν η έλλειψη « έντονης έλξης» προς τις γάτες είναι μείον στα ενστικτα του σκύλου και αν αυτό θα έχει αντίκτυπο στην συμπεριφορά και την εκπάιδευσή του ώς προς άλλα που περιμένει κάποιος από έναν ΓΠ.

Αν αυτό δεν ήταν τελικώς η πρόθεση του αρχικού θεματοθέτη, απλώς θεωρήστε το δική μου απορία!
 




AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Πάντως, αν καταλαβα καλά (ασχέτως που και πώς κατεληξε), ήταν μια προσπάθεια να ερωτηθεί αν η έλλειψη « έντονης έλξης» προς τις γάτες είναι μείον στα ενστικτα του σκύλου και αν αυτό θα έχει αντίκτυπο στην συμπεριφορά και την εκπάιδευσή του ώς προς άλλα που περιμένει κάποιος από έναν ΓΠ.

Αν αυτό δεν ήταν τελικώς η πρόθεση του αρχικού θεματοθέτη, απλώς θεωρήστε το δική μου απορία!
Αυτη ητανε!! Απλα το εθεσες πολυ καλυτερα με τα δικα σου ελληνικα...
και επισης το γενίκευσα και περαν της ρατσας, προσθέτοντας και ενα ασχετο -;- αρθρο..
 
Last edited:


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τότε θα πρέπει να εξετάσεις αν η μικρή σου έχει pray drive κι όχι συμπάθεια ή αντιπάθεια στις γάτες! ;)
 


Judy Garland

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
89
0
Ο τσοπανάκος της αδελφής μου γεννήθηκε σε φάρμα όπου υπήρχαν πολλά διαφορετικά ζώα εκτός από σκύλους και ανθρώπους, πάπιες-κότες-κατσίκια και γάτες οι οποίες είχαν γεννήσει και αυτές, έπαιζε από την μέρα που γεννήθηκε όχι μόνο με τα αδέλφια του αλλά και με νεαρά γατάκια, ΦΥΣΙΚΑ δεν κυνηγάει γάτες αλλά έχει κάνει το περιβάλον του ένα ασφαλές καταφύγιο για τις γάτες της γειτονιάς.


υγ.συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο "Ρωτηστε το σκυλο σας τι θελει να γινει οταν μεγαλωσει. Θα σας πει Γερμανικος ποιμενικος!"
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Αν υποθέσουμε πως η συμπεριφορά αυτή μεταφράζεται σε μειωμένο (για τα δεδομένα της φυλής) prey drive, τότε ναι θα μ' έβαζε σε σκέψης και θα το συζητούσα με τον εκτροφέα.
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Ο τσοπανάκος της αδελφής μου γεννήθηκε σε φάρμα όπου υπήρχαν πολλά διαφορετικά ζώα εκτός από σκύλους και ανθρώπους, πάπιες-κότες-κατσίκια και γάτες οι οποίες είχαν γεννήσει και αυτές, έπαιζε από την μέρα που γεννήθηκε όχι μόνο με τα αδέλφια του αλλά και με νεαρά γατάκια, ΦΥΣΙΚΑ δεν κυνηγάει γάτες αλλά έχει κάνει το περιβάλον του ένα ασφαλές καταφύγιο για τις γάτες της γειτονιάς.
Ναι, το γνωριζω οτι αν γεννηθουν ή μεγαλωσουν μαζι, δεν εχουν θεμα και γινονται και καλα φιλαρακια, εμενα ομως με προβληματισε οτι δεν ειχε δει ποτε γατα, και οταν την ειδε δεν αντεδρασε "σωστα" (κατα την δικη μου αποψη.)

υγ.συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο "Ρωτηστε το σκυλο σας τι θελει να γινει οταν μεγαλωσει. Θα σας πει Γερμανικος ποιμενικος!"
;)


Τότε θα πρέπει να εξετάσεις αν η μικρή σου έχει pray drive κι όχι συμπάθεια ή αντιπάθεια στις γάτες! ;)
Τι ειναι αυτο ρε πατριδα; :S Για δωσε μορ ινφο!

Αν υποθέσουμε πως η συμπεριφορά αυτή μεταφράζεται σε μειωμένο (για τα δεδομένα της φυλής) prey drive, τότε ναι θα μ' έβαζε σε σκέψης και θα το συζητούσα με τον εκτροφέα.
Να τααααααα.... ενα-ενα μου τα βγαζετε!
Πως το μαθαινουμε αυτο ρε παιδια;
 
Last edited:




AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Πίστεψέ με θα μεγαλώσει και θα κάνει σαν μανιακό μετά!!Ακόμα μικρό είναι!!
Του χρονου που θα χτίσει το γήπεδο ο Χαρις στη Φιλαδελφεια θα το παω σε ματς με γαυρο να του τονωσω τα ενστικτα!

Φερε και το δικο σου που αμα χασουμε, να τα αμολυσουμε μεσα! :p
 




AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Τον έχω μυήσει μην στεναχωριέσαι!!*demonio*
Καλα... και με τοσα κρεατα μεσα στην ΑΕΚ τα τελευταία χρονια... εμεις ταϊζουμε ακομα ξηρα τροφη αντι για BARF???
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Για το pray drive καλύτερα να το συζητήσεις με τον εκτροφέα σου, ή και με μέλη εδώ που έχουν εμπειρία γιατί εγώ... Κακομοίτση δε κατέχω πράμα. Από 'παέ ότ'ήμαθα...

Αλλά συναντάει γάτα πρώτη φορά στα χέρια σου, ξέρεις όμως αν τριγύριζαν γάτες στο εκτροφείο? Κι ακόμα και πρώτη φορά να ήταν που είδε, μου φαίνεται πολύ πιο ισορροπημένο το «Ωωωω, παράξενο πλασματάκι, θέλεις να γνωριστούμε να παίξουμε?» παρά το «Τι είσ'εσύ? Παράξενο πλασματάκι? Ω-ρε θα σε φάαω» :)
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Για το pray drive καλύτερα να το συζητήσεις με τον εκτροφέα σου, ή και με μέλη εδώ που έχουν εμπειρία γιατί εγώ... Κακομοίτση δε κατέχω πράμα. Από 'παέ ότ'ήμαθα...

Αλλά συναντάει γάτα πρώτη φορά στα χέρια σου, ξέρεις όμως αν τριγύριζαν γάτες στο εκτροφείο? Κι ακόμα και πρώτη φορά να ήταν που είδε, μου φαίνεται πολύ πιο ισορροπημένο το «Ωωωω, παράξενο πλασματάκι, θέλεις να γνωριστούμε να παίξουμε?» παρά το «Τι είσ'εσύ? Παράξενο πλασματάκι? Ω-ρε θα σε φάαω» :)
Και παραλιγο να 'πομεινει με ενα αματι την αλλη φορα η παραωρη απο το "Παράξενο πλασματάκι"!

Εχεις δικιο παντως, ξανοιγω και στο google μπας και βρω πραμα, μα δε!

Μπορει και να τις ειδε στο κυνοτροφειο και να μεγαλωσανε και παρεα.. δεν το ξερω αυτο..

Παντως στο χωριο μου θα λεγανε: "Σκυλος ειναι μπρε 'τοσες και δε ζυγωνει τσοι κατες;; Παντονιαρε τονε μα αυτος ειναι μεσομπουνταλος... Αντε 'δα..."

(πλακα κανω) <--------- Αληθεια! :p
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π