Γατα... Ε, και;


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
aεδω μαλλον δειχνει ξεκαθαρα τι θελει να της κανει...αλλα δε θα το τολμησει γιατι θα τον φαω με τα σκτ ττου μαζι.
132.jpg
 
Last edited:


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Γιατί το χεις πάρει τόσο πατριωτικά το θέμα κι ανησυχείς? Στο είπα και πιο πάνω ότι πολύ θα ήθελα να ήμουν στη θέση σου και να έβγαινα μια ωραία και ήσυχη βόλτα χωρίς να έχω το άγχος,και να λέω ωχ Παναγία μου μη βρεθεί καμμιά μπροστά μας!
Εξάλλου ίσως μεγαλώνοντας να τα δει διαφορετικά τα πράγματα και τότε να λες τι καλά που ήταν τότε!;)
Γιατι θεωρω, οπως και αρκετοι αλλοι οτι ειναι ενα ενστικτο του σκυλου που πρεπει να το εχει απο την φυση του. (αυτη μπορει να ειναι και η 6η φορα που το γραφω) :)
 




AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1






AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Ειδες που ειχα δικιο; Κανεις δεν διαβασε τι εγραψα στο αρχικο post! :p
Δεν ασχολειτε καν με το μπαλακι.... το κοιταει μεχρι να σταματησει και μετα κοιταει εμενα παλι!
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Της τραβάει κάτι το ενδιαφέρον γενικότερα? Τί είν'αυτό που θα την κάνει να σηκωθεί και να παίξει, εκτός από εσένα?
 




AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Της τραβάει κάτι το ενδιαφέρον γενικότερα? Τί είν'αυτό που θα την κάνει να σηκωθεί και να παίξει, εκτός από εσένα?
Ολα τα υπολοιπα! Σκουπες, αρκουδακια, κουβαδες, ξύλα... σχεδον τα παντα! εκτος απο μπαλες και ...γατες! :p
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Δεν ασχολείτε ούτε με το μπαλάκι όπως είπε στο αρχικό post ο achitg.
Είναι λοιπόν αρκετά πιθανό η κουτάβα να είναι χαμηλών τόνων. Βέβαια αν δε σκοπεύει κάποιος ν' ασχοληθεί με κυναθλήματα, δε το θεωρώ απαραίτητα κακό αυτό.
Από την άλλη πιστεύω πως ένας καλός εκπαιδευτής μπορεί να κρίνει καλύτερα τις δυνατότητες της σκυλίτσας.
 






AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Οπότε η ανησυχία σου μπορεί να αναβληθει λιγάκι,ε? Κανέναν εκπαιδευτή έχετε επισκεφτεί?
Aυριο εχουμε ραντεβου και θα μου τα πει αναλυτικα...

Με τσουβαλάκι έχετε δοκιμάσει; Όχι δάγκωμα, αν το κυνηγά.
Οχι τσουβαλακι...

Κοιτα, ειναι πολυ ενεργετικη γενικως!

Τρελαίνεται στα αδεια μπουκαλια του νερου, τα οποια τα κυνηγαει και παιζει, οταν σκουπιζω κυνηγαει την σκουπα και γενικως ολη μερα δεν σταματαει απο το να μεταφερει/μετακομιζει πραγματα...

Νομιζω ομως οτι ειναι πολυ κτητικη, γιατι οτι της αρεσει, το περνει στο σπιτακι της... της το περνω, παιζουμε για λιγο, και μολις το πιασει, το πηγαινει παλι μεσα και ερχεται μετα χωρις αυτο...
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλο το prey drive αλλα μεχρι ο σκυλος να βγει απο το θαμνο βλεποντας οτι εχει και τα δυο ματια του και να δεις τη γατα να εκσφενδονιζεται τρεχοντας , εχεις χασει ενα χρονο απο τη ζωη σου....
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Αν έχεις γράψει κάπου πόσο είναι το σκυλί σου, σόρι, αλλά δεν το πρόσεξα...Χάθηκα μέσα στις πληροφορίες...
Θεωρώ λοιπόν ότι πρόκειται για κουτάβι 2-3 μηνών.

Κι εμένα στην αρχή για "παιχνίδι" θεωρούσαν τις γάτες. Να τις επεξεργαστούν ίσως ή κάτι τέτοιο. Όχι πάντως να τις κυνηγήσουν. Ήταν κάτι άγνωστο γι'αυτά.
Βέβαια, δεν ανησύχησα ποτέ!
Από κάποια στιγμή και μετά άρχισε το πανηγύρι. (μόνο με τη θηλυκιά μου)
Και πίστεψέ με δεν είναι καθόλου ωραίο το θέαμα. Ούτε να τις κυνηγά ούτε να τις τσακώνει (όχι, δεν τις τρώει).

Από παιδιά έχουμε μάθει ότι ο σκύλος ΠΡΕΠΕΙ να κυνηγάει τη γάτα..., αλλά εντάξει, μην το ενισχύουμε κι όλας, του τύπου βλέπετε γάτα κι εσύ αρχίζεις τα "παρτην, παρτην" και τα παρόμοια...(είναι κάτι που συνηθίζεται)

Βέβαια, εννοείται πως όταν τα βγάζω βόλτα και αντιληφθώ ότι υπάρχει γάτα στον ορίζοντα (από τις αντιδράσεις τους κυρίως), προσπαθώ πάντα να τα προλαβαίνω πριν κάνουν την παραμικρή κίνηση.

Παρόλα αυτά, έχουν "κερδίσει" κάτι ωραιότατα γδαρσίματα στις μύτες τους...

Α...και κάτι ακόμα...
Εμένα, και τα δυο μου σκυλιά, ποτέ δεν θέλησαν να γίνουν ΓΠ μεγαλώνοντας...
Γουστάρουν που είναι γκόλντεν ριτρίβερ η μία και τσοπάνης ο άλλος...(χρόνια τώρα...), κι εγώ το ίδιο...:)
 


AchiTG

Well-Known Member
15 Σεπτεμβρίου 2012
238
1
Από παιδιά έχουμε μάθει ότι ο σκύλος ΠΡΕΠΕΙ να κυνηγάει τη γάτα..., αλλά εντάξει, μην το ενισχύουμε κι όλας, του τύπου βλέπετε γάτα κι εσύ αρχίζεις τα "παρτην, παρτην" και τα παρόμοια...(είναι κάτι που συνηθίζεται)
Δεν το ενισχυουμε, αυτο εξυπακούεται!

Α...και κάτι ακόμα...
Εμένα, και τα δυο μου σκυλιά, ποτέ δεν θέλησαν να γίνουν ΓΠ μεγαλώνοντας...
Γουστάρουν που είναι γκόλντεν ριτρίβερ η μία και τσοπάνης ο άλλος...(χρόνια τώρα...), κι εγώ το ίδιο...:)
Δεν τα ρωτησες ποτε...(45%)
Σου λενε ψεμματα για να μη σε στενοχωρησουν... (50%) :rolleyes:
Εξαιρεση στον κανονα και η επιστημη οφειλει να δωσει απαντησεις (5%) :eek:

:p
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Εμένα, και τα δυο μου σκυλιά, ποτέ δεν θέλησαν να γίνουν ΓΠ μεγαλώνοντας...
Αντε, το μακρύ και το κοντό μου κι εγώ...:D

Ούτε τα δικά μου... σας διαβεβαιώνω!

Υ.Γ. Οσο δεν για τα μπαλόνια... η Μόκα είναι πρωταθλήτρια στις κεφαλιές, από την πρώτη φορά που έπαιξε!
Ο δε κούταβος, αφού χέστ%κε την πρώτη φορά που δάγκωσε μπαλόνι... έχει αρχίσει και μαθαίνει...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf