Γατοτροφή σε σκύλο


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
μια φιλη μ τελειως ασχετη με τα σκυλια βρηκε ενα σκυλο και τον ταιζει γατοτροφη:eek:
λεει το διαβασε στο ιντερνετ και κανει..τι να πω? κανει?
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι εκτος απο την μεγαλη ποσοτητα προτεϊνης που εχει η γατοτροφη, εχει και αρκετα περισσοτερο αλατι και τελος ειναι αρκετα ακριβοτερη απο την τροφη για σκυλο.
 




jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι εκτος απο την μεγαλη ποσοτητα προτεϊνης που εχει η γατοτροφη, εχει και αρκετα περισσοτερο αλατι και τελος ειναι αρκετα ακριβοτερη απο την τροφη για σκυλο.
μιας και το εφερε η κουβεντα,η πρωτεινη στον σκυλο λειτουργεί σαν τον ανθρωπο?δηλαδη εαν τρωει ο σκυλος τροφη με υψηλη πρωτεινη και αθλείται θα κανει μυς?
 






BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Οι γατοτροφες έχουν μεγάλες ποσότητες ταυρίνης.
Ο σκύλος δεν χρειάζεται γιατί το φτιάχνει ο οργανισμός του. Δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι τα συμπτώματα αυξημένης δόσης ταυρίνης.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εγω καπου διαβασα ή ακουσα οτι η μακροχρονια ληψη γατοτροφης απο τα σκυλια μπορει να δημιουργησει προβλημα στα νεφρα. Αλλο μια δυο φορες κατα λαθος κι αλλο συνεχεια. Αφου ταιζει τις γατες ας παρει και 5 ευρω τροφη για τον σκυλακο, κριμα ειναι.
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Εγω καπου διαβασα ή ακουσα οτι η μακροχρονια ληψη γατοτροφης απο τα σκυλια μπορει να δημιουργησει προβλημα στα νεφρα.
Εαν οντως εχουν πολυ μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε αλατι,λογικο ακουγεται...
 






roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Αφου βρηκε ενα σκυλο και τον μαζεψε δεν ειναι και τοσο χαζη τελικα:)
βασικα δεν τον μαζεψε απλα ο σκυλος απο μονος του καθε βραδυ παει εκει και τον ταιζουν γατοτροφη..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95