Γεία σας.


Barbie

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
81
0
πρεβεζα
πωπω αληθεια...αυτο δν το εχω σκεφτει ποτε....κι εγω αρσενικο θελω...βασικα επειδη τα θηλυκα εχουν και τις <δυσκολες μερες> τους αν καταλαβατε τι εννοω...ε και τρελενονται εκεινες τις μερες(απο προσωπικη εμπιρια μιλαω)....κωστα σου ευχομαι καλη τυχη:p:p αν και δν νομιζω να εισαι τοσο ατυχος
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αν κρίνω και απο τις υπόλοιπες γέννες,πολλά θηλυκα βρε δίνουν!
Τι γίνετε?:confused::D

Κώστα από την γέννα του Amigo von Panoniansee & Alfa vom Schwarzaugen θα πάρεις?

Υ.Γ.: Βλεπω εχει και Feetback αρσενικο ε?Εγγυηση...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Πλακα πλακα αν βγει μπεμπα (ΟΧΙ BMW) και οχι μπεμπις.

Τι κανω? οοοοοεεεεοοοοο?
πωπω αληθεια...αυτο δν το εχω σκεφτει ποτε....κι εγω αρσενικο θελω...βασικα επειδη τα θηλυκα εχουν και τις <δυσκολες μερες> τους αν καταλαβατε τι εννοω...ε και τρελενονται εκεινες τις μερες(απο προσωπικη εμπιρια μιλαω)....κωστα σου ευχομαι καλη τυχη:p:p αν και δν νομιζω να εισαι τοσο ατυχος
Να δεις, σε ποια χώρα θανατώνουν τα θηλυκά μωρά μόλις γεννηθούν γιατί τα θεωρούν άχρηστα; Στην Ινδία; Στην Κίνα; Στην Μπουζουαζία; Δεν θυμάμαι. Το ίδιο προοδευτικές μου φαίνονται και οι δικές σας αντιλήψεις :(
 


kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
Κώστα από την γέννα του Amigo von Panoniansee & Alfa vom Schwarzaugen θα πάρεις?

Υ.Γ.: Βλεπω εχει και Feetback αρσενικο ε?Εγγυηση...
Στελιο ναι απο αυτη τη γεννα περιμενω.

Και ο Feetback που αναφερεις (baros).
φοβερως σκυλος.
 
Last edited by a moderator:


kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
Να δεις, σε ποια χώρα θανατώνουν τα θηλυκά μωρά μόλις γεννηθούν γιατί τα θεωρούν άχρηστα; Στην Ινδία; Στην Κίνα; Στην Μπουζουαζία; Δεν θυμάμαι. Το ίδιο προοδευτικές μου φαίνονται και οι δικές σας αντιλήψεις :(
ΛΑΘΟΣ. Ουτε για πλακα.

Απλα εγω θελω αγορι.

Και κοριτσι δεν με ενοχλει αλλα μενω σε χωριο και οταν ερθει η ωρα που θα θελει αμορε θα εχω εξω απο την αυλη μου καμια 50ρια ΤΣΟΠΑΝΑΡΕΟΥΣ.

Καταλαβενεις πιστευω.
 


Barbie

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
81
0
πρεβεζα
ΛΑΘΟΣ. Ουτε για πλακα.

Απλα εγω θελω αγορι.

Και κοριτσι δεν με ενοχλει αλλα μενω σε χωριο και οταν ερθει η ωρα που θα θελει αμορε θα εχω εξω απο την αυλη μου καμια 50ρια ΤΣΟΠΑΝΑΡΕΟΥΣ.

Καταλαβενεις πιστευω.

οντος...ειναι και αυτ το θεμα...αλλα δν ειναι ετσι...απλως ειναι μια επιλογη....πως ειναι οταν π.χ. προτειμαμε τα μεγαλα σκυλια και οχι τα μικρα(ενα παραδειγμα ειπα δν σημαινει οτι ισχυει) ετσι και αυτο...δν ειναι οτι εχουμε κατι με τα θηλυκα προς θεου απλως ο καθενας εχει τις επιλογες του....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
ΛΑΘΟΣ. Ουτε για πλακα.

Απλα εγω θελω αγορι.

Και κοριτσι δεν με ενοχλει αλλα μενω σε χωριο και οταν ερθει η ωρα που θα θελει αμορε θα εχω εξω απο την αυλη μου καμια 50ρια ΤΣΟΠΑΝΑΡΕΟΥΣ.

Καταλαβενεις πιστευω.
Τους οποίους τσοπαναρέους πως σκοπεύεις να τους χειριστείς όταν θα θέλουν ας πούμε να τσακώνονται με τον αγόραρό σου; Και που δεν θα είναι 2 φορές τον χρόνο ή καμμία, γιατί κανονικά θα έπρεπε να την στειρώσεις την τσούπρα, αλλά ίσως και κάθε μέρα, όλη μέρα;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Βρε παιδια τι λεμε τωρα?Τι εξεταζουμε?

Αν ο Κωστας παρει αρσενικο η θηλυκο?
Και τα ελλατωματα/προτερηματα του φυλου?

Παμε παρακατω...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Βρε παιδια τι λεμε τωρα?Τι εξεταζουμε?

Αν ο Κωστας παρει αρσενικο η θηλυκο?
Και τα ελλατωματα/προτερηματα του φυλου?

Παμε παρακατω...
Γιατί να πάμε παρακάτω st3lio; Ασφαλώς συζήτηση για το σκυλί του Κώστα κάνουμε. Αυτό δεν είναι το θέμα; Θα ήθελα να μάθω αν μπορεί και θέλει να μας πει ο Κώστας, πως θα χειριστεί κάποια μελλοντικά προβλήματα. Που είναι το κακό; Δεν κατάλαβα;
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Να δεις, σε ποια χώρα θανατώνουν τα θηλυκά μωρά μόλις γεννηθούν γιατί τα θεωρούν άχρηστα; Στην Ινδία; Στην Κίνα; Στην Μπουζουαζία; Δεν θυμάμαι. Το ίδιο προοδευτικές μου φαίνονται και οι δικές σας αντιλήψεις :(
Πού πας τόσο μακρυά? Εδώ και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι τα ίδια και χειρότερα κάνανε!:( Εδώ έχει βρεθεί η ερωτική αλληλογραφία ενός πλούσιου έμπορα από την Αλεξάνδρεια (σε πάπυρο έγραφε) προς τη γυναικούλα του που είχε να τη δει χρόνια και ζαμάνια διότι ταξίδευε για δουλειές. Και σε ένα γράμμα γράφει: "στο τελευταίο σου γράμμα μου γράφεις, αγάπη μου, ότι είσαι έγγυος. Χαίρομαι πολύ. Αν βγει αγόρι κράτα το, αν βγει κορίτσι έκθεσέ το!" (δηλαδή στην άγρια φύση και όποιος το έφαγε, το έφαγε!!):(:(

Είναι και ο περίφημος κωμικός ποιητής Ποσείδιππος που έγραψε το διάσημο στίχο που λέει πάνω κάτω ότι "εδώ ο πλούσιος πετάει κορίτσι και το εκθέτει και κρατάει το αγόρι, τι θα κάνει ο φτωχός?!"

Τελοσπάντων, για να μην το πολυβαρύνουμε, είμαι κι εγώ ένοχη του ότι προτιμώ αρσενικά σκυλιά, αν και δε θα πέταγα φυσικά θηλυκό. :) Επίσης δε νομίζω να βγούνε μόνο θηλυκά απο τη συγκεκριμένη γέννα, αν και δεν ξέρω πώς κανονίζει ο εκτροφέας ποια σκυλιά πάνε σε ποιους από πριν εκτός από το περίπου.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Δεν υπάρχει κάτι κακό!
Απλώς είτε το ένα φύλο διαλέξει είτε το άλλο πάντα θα υπάρχουν κάποια μελλοντικά προβλήματα!
Οκ, το διευκρίνησες!Νόμιζα οτι κόλλησες στο φύλο και όχι στο χειρισμό αυτό κάθ'αυτό στο μέλλον!Τουλάχιστον έτσι φάνηκε...

Υ.Γ.: Αφού ξέρεις μ'αρέσει να τσιγκλάω...:D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Απλώς είτε το ένα φύλο διαλέξει είτε το άλλο πάντα θα υπάρχουν κάποια μελλοντικά προβλήματα!

Βεβαίως, αλλά επειδή θεωρώ πως ότι γράφει ο καθένας μας, δεν κυμαίνεται στην σφαίρα της φαντασίας μας, με ενδιαφέρει πραγματικά να μάθω -θεωρώντας ότι υφίστανται οι 5-30-50 τσοπαναρέοι - αν ο Κώστας έχοντας αρσενικό γ.π. δεν τους θεωρεί πρόβλημα, γιατί ο αγόραρός του θα μπορεί να τους τακτοποιεί. Δεν ξέρω αν με εννοείς...;

Οκ, το διευκρίνησες!Νόμιζα οτι κόλλησες στο φύλο και όχι στο χειρισμό αυτό κάθ'αυτό στο μέλλον!Τουλάχιστον έτσι φάνηκε...

Φάνηκε ότι κόλλησα στο φύλο επειδή υπήρξε ένα "κόλλημα" για το φύλο. Καλά κατάλαβες.

Υ.Γ.: Αφού ξέρεις μ'αρέσει να τσιγκλάω...:D
No problem...
 


kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
Για το θεω.

θεωρω οτι το δεσμως σκυλου-ιδιοκτητη (Σωστου ιδιοκτητη) ειναι ιερος.

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν θα επελεγα σκυλο,συντροφο και μελος της οικογενιας μου με κριτηριο την σωματικη του δυναμη ωστε να τακτοποιει τους ( τσοπαναρεους) η οπιο αλλο ζωο.

Θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο να κρατησω των δικο μου σκυλο μεσα στην αυλη για να μην αρπαχτη με καπιο αλλο σκυλο παρα να διοξω των αλλο σκυλο.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Για το θεω.

θεωρω οτι το δεσμως σκυλου-ιδιοκτητη (Σωστου ιδιοκτητη) ειναι ιερος.

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν θα επελεγα σκυλο,συντροφο και μελος της οικογενιας μου με κριτηριο την σωματικη του δυναμη ωστε να τακτοποιει τους ( τσοπαναρεους) η οπιο αλλο ζωο.

Θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο να κρατησω των δικο μου σκυλο μεσα στην αυλη για να μην αρπαχτη με καπιο αλλο σκυλο παρα να διοξω των αλλο σκυλο.

Τώρα μάλιστα :)
 


kostas.larisa

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2010
156
0
Σε χωριο εξω απο τη Λαρισα
Σημερα μιλησα με την εκτροφεα.

Γεννηθηκαν 2 αγορακια και 3 κοριτσακια.

Το ενα αγορακι δεν τα καταφερε.:(:(:(

Για το ενα αγορι που εμεινε υπαρχει καποιος που εδειξε ενδιαφερων πριν απο μενα.
Οποτε το δικο μου αγορι θα πρεπει να περιμενω να γεννηθει απο αλλη γεννα που αναμεμεται σε περιπου 20 με 25 μερες.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.851
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981