Γειά σας απο Εβρο


katdpan

Member
6 Μαϊου 2009
9
0
Πέπλος,Εβρος
Καλησπέρα σε όλους. Τι να πω για μένα... Λατρέυω όλα τα ζώα και έχω μια σκυλίτσα και 2 γατούληδες. Βέβαια ταϊζω και γύρω στα 15 αδέσποτα έξω απο το σπίτι. Γενικώς προσπαθώ να βοηθάω όσο μπορώ όποιο ζωάκι βρεθεί στο δρόμο μου.....
 














ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
καλώς ήρθες και απο εμένα

απο στειρώσεις πως πάμε στον Εβρο ???????
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς ηρθες! :)
Όπως ήδη αναφέρθηκε, οι στειρώσεις για να μην πολλαπλασιαζονται τα αδέσποτα είναι απαραίτητες. Απαραιτήτους θεωρώ και τους εμβολιασμούς, τις αποπαρασιτωσεις (εκτός από τα ενδοπαρασιτα και τις ασθένειες που μεταφέρουν τα εξωπαράσιτα, σέρνεται και διροφιλαρίωση εκεί πάνω εκτός από το καλααζαρ), όπως και τη προώθηση της υιοθεσίας των ζώων.

Έχεις κάποια βοήθεια από άλλους εθελοντές, το δήμο ή τα φιλοζωικά σωματεία που δραστηριοποιούνται στην περιοχή σας?
 




katdpan

Member
6 Μαϊου 2009
9
0
Πέπλος,Εβρος
Ούτε στειρώσεις γίνονται ούτε τίποτα. Επιπλέον σέρνεται πολύ ψώρα!!! Δεν έχω βοήθεια απο πουθενά και έχω ξετιναχτεί οικονομικά. Το τελευταίο δε έυρημά μου είναι 5 κουτάβια, τα οποία πρέπει να τα δώσω επειγώντος σε 10 μέρες γιατί εδώ που μένω δεν επιτρέπονται ζώα και τα έχω κρυφά μέσα στο σπίτι! Αυτά όμως κάνουν φασαρία γιατί παίζουν όλη την ώρα και δυστυχώς αν δεν βρώ να τα δώσω σε σπίτια θα αναγκαστώ να τα αφήσω ελεύθερα πάλι. Πραγματικά στεναχωριέμαι και δεν θα ήθελα με τίποτα να συμβεί αυτό, αλλά θα αναγκαστώ δυστυχώς, γιατί με απελήσαν οτι άμα δούν κι άλλα θα δηλητηριάσουν και αυτά που ταϊζω (15). Οπότε καταλαβαίνετε την απόγνωσή μου.....
 


ainte

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2008
184
0
Αλεξανδρούπολη
Στον Εβρο γενικός δεν ξέρω, αλλά στην περιοχή της Αλεξανδρούπολης υπάρχουν καταγεγραμμένα γύρω στα 800 αδέσποτα και άλλα τόσα τα οποία δεν έχουν καταγραφεί.

Στειρώσεις δεν γίνονται άν και ο αντιδήμαρχος μας διαβεβαίωσε εχθές σε συνάντηση με το φιλοζωικό σωμάτιο Κιβωτός οτι θα ξεκινήσουν απο τον άλλον μήνα στειρώσεις και ξεκινάει η δημιουργία σύγχρονου κυνοκομείου.



Βέβαια αυτά τα έχουμε ξανακούσει άλλα ελπίζουμε:rolleyes:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εμάς ο δήμαρχος μας υποσχέθηκε ότι θα βάλει ταϊστρες και ποτίστρες. Καλό? :D
Το ανέκδοτο της χρονιάς παιδιά...
Έχουν περάσει κάτι χρόνια και τίποτα ακόμα.
Φαίνεται ότι η εγκατάστασή τους είναι δύσκολη υπόθεση...

Ωστόσο, εμβολιασμούς και στειρώσεις είναι υποχρεωμένοι να κάνουν. Όχι τον άλλο μήνα. ΧΘΕΣ.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Welcome!! :)

Απο μενα μπραβο σου που ενδιαφερεσαι και φροντιζεις
τοσα αδεσποτακια!!

Ευχομαι να βρεις σιγουρα σπιτι στα μικρουλικα!!

Καλυ τυχη!! :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.084
Μέλη
19.948
Νεότερο μέλος
Politidou