Γειά σας κι από εμάς


ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά.
Σας ανακάλυψα τυχαία και μου αρέσει πολύ η δουλειά που έχετε κάνει και οι σχέσεις που έχετε αναπτύξει.:)
Ας συστηθούμε λοιπόν κι εμείς.
Έχοντας το «γνώθι σαυτών» σας λέω ότι έχω το ομορφότερο, εξυπνότερο, τσαχπινογαργαλιαρότερο σκυλάκι όλων (δεν θέλω σχόλια;)).
Παρουσίαση λοιπόν: Η Ιρισούλα μας είναι μια τετράποδη, χνουδωτή ασπρομελί μπαλίτσα μόλις 7 μηνών. Μας την έφεραν τον Νοέμβριο του 13 μια Παρασκευή βράδυ (Ευτυχώς δεν ήταν Παρασκευή και 13). Ήταν μόλις 2 ½ μηνών. Η Ίρις μας λοιπόν μεγάλωσε. Έμαθε για τον Λευτεράκι (δες Βενιζέλο), τον Χαρίλαο (δες Τρικούπη), έμαθε Λατινικά (έχω παιδί που δίνει πανελλήνιες όπως καταλάβετε), έμαθε επίσης γεωμετρία, γεωγραφία, ζωγράφισε και ζωγραφίστηκε με/από την μικρότερη, για να έρθει ποιο κοντά στην σκυλίσια φύση της κι όχι στην ανθρώπινη, γιατί όπως το πηγαίναμε εμείς σε λίγο θα μετέφραζε κι κείμενο των αρχαίων Ελληνικών, πήραμε και θετικό εκπαιδευτή για να μας βάλει σε μια σειρά:LOL: (λέμε-τώρα). Σε σειρά εμείς, τα δίποδα, δεν έχουμε μπει, διότι ο πατέρας δεν θέλει να της χαλάει χατίρι, η μεγάλη διαβάζει δυνατά για να την ακούει η Ίρις (η οποία κοιμάται μακαρίως), η μικρή την «τραβολογά» για να την γνωρίσει σε φίλους και γνωστούς (και αγνώστους να μη σας πω) και μες τη μέση εγώ να προσπαθώ να κρατήσω τις ισορροπίες. Όπως καταλάβατε είμαστε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα.
Να ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη για λάθη ή παραλείψεις μου. Θα προσπαθήσω ν' ανεβάσω φωτογραφίες ώστε να δείτε τι ΘΕΑ είμαστε.
Αυτά λοιπόν από εμένα για το τετράποδο τέκνο μας…
Χριστός Ανέστη λοιπόν και πάλι. Ανάσταση στις καρδιές μας.:)
 


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56
Αληθώς Ανέστη! Περιμένουμε με αγωνία φωτογραφίες να κόψουμε φάτσα!
 






Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Τι ωραία εισαγωγή! Αλλά χωρίς φωτογραφίες, δεν δίνω like. :LOL:
Να χαίρεστε το 2ο πιο όμορφο σκυλί του κόσμου -χωρίς σχόλιο, καταλαβαινόμαστε :p και άντε να τη δούμε γιατί μια περιέργεια την έχουμε, πώς είναι τα σκυλιά τα μορφωμένα; :ROFLMAO:
(εμείς οι τενεκέδες..:oops:)

Αληθώς ανέστη, Χρόνια πολλά & Φωτογραφίες!!
 








ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Ευχαριστούμε για την θερμή υποδοχή σας.:love:

Τι ωραία εισαγωγή! Αλλά χωρίς φωτογραφίες, δεν δίνω like. :LOL:
Να χαίρεστε το 2ο πιο όμορφο σκυλί του κόσμου -χωρίς σχόλιο, καταλαβαινόμαστε :p και άντε να τη δούμε γιατί μια περιέργεια την έχουμε, πώς είναι τα σκυλιά τα μορφωμένα; :ROFLMAO:
(εμείς οι τενεκέδες..:oops:)

Αληθώς ανέστη, Χρόνια πολλά & Φωτογραφίες!!
Για να μην γίνομαι κουραστική... είπα το "...ομορφότερο, εξυπνότερο, τσαχπινογαργαλιαρότερο σκυλάκι όλων (δεν θέλω σχόλια;))." Έβαλα και τελεία.

Αν διαβάζει και φιλοσοφικά κείμενα, θα κάνει παρεα με τον ntoulis :p
Έχουμε "Πολιτεία" του Πλάτωνα. Κάνει;;;;

Φωτογραφίες δεν μπορώ να ανεβάσω... μας ματιάσατε ακόμα δεν ήρθαμε.
Επειδή όμως ήταν μια δύσκολη μέρα (αρνί στη σούβλα, κοκορέτσι, ούζο κτλ κτλ πόσο ν' αντέξω η καϊρησα) με καταλαβαίνετε... θα κάνω φιλότιμη προσπάθεια να σας ανεβάσω μερικές της ΘΕΑΣ αύριο πρωί πρωί. Επίσης ξέρω ότι κάτι έχω κάνει λάθος στην επισύναψη μηνύματος. Είναι όμως αργά και συν τοις άλλοις το μορφωμένο σκυλί κοιμάται οπότε αύριο θα το ψάξω κι αυτό. Μετά τον καφέ...
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Ευχαριστούμε για την θερμή υποδοχή σας.:love:
Για να μην γίνομαι κουραστική... είπα το "...ομορφότερο, εξυπνότερο, τσαχπινογαργαλιαρότερο σκυλάκι όλων (δεν θέλω σχόλια;))." Έβαλα και τελεία.
Χμ..Επειδή τα 3/4 μας είναι άντρακλες και δη ιππότες, κι επειδή αγχωνόμαστε μη μας έρθει κανά βιβλίο κατακούτελα από τη ΘΕΑ, πάμε πάσο.. :whistle:

Ξεκουραστείτε (σας νιώθουμε) κι ελάτε πρωί πρωί να πιούμε καφέ, να δούμε και φωτογραφίες :D
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Επειδη όμως εμεις ειμαστε Ninja και δεν θα φάμε κανα βιβλιο κατακούτελα, θα σας πληγώσω βαθύτατα.... το κοριτσι μου δεν το ξεπερνάει κανεις και καμια!
Αν ειναι να βάλεις αύριο φωτο, να μας βάλεις και από το αρνί!
 


ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Χμ..Επειδή τα 3/4 μας είναι άντρακλες και δη ιππότες, κι επειδή αγχωνόμαστε μη μας έρθει κανά βιβλίο κατακούτελα από τη ΘΕΑ, πάμε πάσο.. :whistle:

Ξεκουραστείτε (σας νιώθουμε) κι ελάτε πρωί πρωί να πιούμε καφέ, να δούμε και φωτογραφίες :D
Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι !!!!!!! Υπάρχουν ακόμη ιππότες στην εποχή μας;!;!;!; Νόμιζα ότι ο τελευταίος ήταν της Βασούλας (δες το έργο με την Καρέζη και τον Γεωργίτση... Δεν θυμάμαι τον τίτλο(n)). Και καλά κάνετε κι αγχώνεστε γιατί εκτός των άλλων είμαστε και τσαμπουκαλούδες !! Αμέεεεε...:p
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι !!!!!!! Υπάρχουν ακόμη ιππότες στην εποχή μας;!;!;!; Νόμιζα ότι ο τελευταίος ήταν της Βασούλας (δες το έργο με την Καρέζη και τον Γεωργίτση... Δεν θυμάμαι τον τίτλο(n)). Και καλά κάνετε κι αγχώνεστε γιατί εκτός των άλλων είμαστε και τσαμπουκαλούδες !! Αμέεεεε...:p
Τον είπες ήδη τον τίτλο: "Ένας ιππότης για τη Βασούλα" :ROFLMAO: Και πλέον, 3 ιππότες για την Ίριδα που αναμετριέται πια με την τρελονιντζού από πάνω :p
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
Αργυρώ καλώς ήρθες.


Επειδη όμως εμεις ειμαστε Ninja και δεν θα φάμε κανα βιβλιο κατακούτελα, θα σας πληγώσω βαθύτατα.... το κοριτσι μου δεν το ξεπερνάει κανεις και καμια!
Αν ειναι να βάλεις αύριο φωτο, να μας βάλεις και από το αρνί!
Να υποθέσω η φωτό του αρνιού πρέπει να μπει στην ομάδα των ποιμενικών? :LOL:
 


ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Καλημέρα από έναν βροχερό Πειραιά (γκρρρρρρρ).:X3::X3:
Είμαι ήδη στον δεύτερο ελληνικό κουπάτο Λουμίδη και δεν έχω καταφέρει ν' ανεβάσω φωτογραφίες της ΘΕΑΣ. Καμιά ποιο λεπτομερή οδηγία, εκτός απ' αυτές του adm. γίνεται να έχω γιατί η ΘΕΑ (που είναι και κομπιουτεράιζ) κοιμάται ακόμη :sleep:(μόνο καθημερινές ξέρει να ξυπνά στις 6 και να θέλει βόλτα). Έχω περάσει φωτο στο photobucket αλλά από κει και μετά τι;;; Αχ Θεέ μου αυτά τραβώ μ' ένα έξυπνο σκυλί στο σπίτι. Έχει πάρει τα ινία και στα ηλεκτρονικά. Πάω να την ξυπνήσω να μου φτιάξει τον τρίτο κουπάτο Λουμίδη...;)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Έχω περάσει φωτο στο photobucket αλλά από κει και μετά τι;;;
Δοκίμασε να κάνεις απλό copy / paste, το img code της κάθε φωτό, απευθείας σε ποστ.
Στο λέω με μικρή επιφύλαξη, γιατί μετά τις αλλαγές του φόρουμ, δεν έχω δοκιμάσει αν ισχύει ακόμη αυτό.
 
  • Like
Reactions: GRDANE


ΑΡΓΥΡΩ ΣΤ.

Well-Known Member
20 Απριλίου 2014
194
221
Πειραιάς - Χίος
Ευχαριστώ. Όταν κάνω copy-paste το imag.code και ανοίγω μετά την εικόνα με παραπέμπει στην σελίδα μου στο photobucket στην οποία απ' ότι βλέπω μπορεί ο καθένας να προσθέσει τίτλο ή κείμενο στην φωτογραφία. Επίσης φαίνεται το user name με το οποίο έχω κάνει την εγγραφή στην σελίδα. Κάτι κάνω λάθος... Θέλει περισσότερο ψάξιμο... Ένα απλό copy - paste στην φωτο δεν είναι αρκετό ε;;;;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Κοίτα...για το photobucket πρέπει να ξέρεις δύο πράγματα.

1. Τα album σου, να τα κάνεις private, και έτσι δεν θα μπορεί κανείς να δει τίποτα περισσότερο, εκτός της φωτό, που θέλεις εσύ.

2. Αν στο μέλλον διαγράψεις φωτό ή άλμπουμ, αυτά θα διαγραφούν και απ'όπου τα έχεις ποστάρει.

Κάντο λοιπόν πριβέ και ξαναδοκίμασε. Επίσης, ότι έξτρα βλέπεις, το βλέπεις μόνο εσύ, γιατί είσαι ακόμη συνδεδεμένη στον λ/σμό σου στο photobucket. Οπότε...για ξαναπροσπάθησε :)
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.799
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf