Γειά χαρά [γερμανικός ποιμενικός]




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Καλά το 'χετε στην Ελλάδα αυτό για το παραμικρό να τρέχετε στα δικαστήρια. Οι δικηγόροι κάτω πρέπει να κολυμπάνε στο χρήμα.

'Ετσι ακριβώς, ε @ghelly, @LaCat & ΣΙΑ - μιλάμε ΔΕΝ ξέρουμε πού να το βάλουμε ΤΟΣΟ χρήμα! (ή, μάλλον, ξέρουμε πολύ καλά, αλλά λέμε τώρα) ...

Ευτυχώς ακούμε και κανένα αστειάκι και ευθυμούμε @Berna :LOL:
 






manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Πάντως ρε παιδιά να πάρει χαμπάρι ο σκύλος τον άλλον που έρχεται σε απόσταση μικρότερη των 2 μέτρων......(n)
Τι άσκηση κάνετε πχια που πέφτει σε λήθαργο;;
Ο δικός μου ο νταής έχει σηκώσει τον κόσμο στο πόδι απ τα 15 μέτρα, δεν μας αφήνει να κοιμηθούμε, αλλά όταν ο άλλος πλησιάσει στα 2 μέτρα αρχίζει να του κάνει χαρούλες. "Ρασελλάκια-ανωμαλάρες"
Ο Ερμής που όλο το πρωί κολυμπουσαμε και εσκαβε την άμμο στην παραλια είχε αραξει δίπλα στη αιώρα που ήμουν ξαπλωμενος εγώ. Εντελώς χαλαρός. Φυσουσε πολύ δυνατός αέρας. Για να καταλάβεις η σκηνή κρατιοταν όρθια με δυσκολία και με τρελό δέσιμο. Οι θορυβοι λόγο αέρα πάρα πολλοί. Από το πανί της σκηνής μέχρι τους θαμνους και τα δέντρα και οτιδήποτε άλλο φανταστείς. Ε δεν είναι και τόσο απίθανο να τον αντιληφθεί σε τόσο κοντινή απόσταση.
Ελπίζω να μην αρχίσει νέος κύκλος αντιπαράθεσης για τον σκύλο μου και πόσο κακός φύλακας είναι που δεν είναι ικανός να αντιληφθεί τον εισβολεα να εισέρχεται στον χώρο του.
Πλάκα κανω
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Χαρα στο κουράγιο σου manolo :LOL:

Ειχαμε παει και εμείς μαζι με το κορίτσι πριν δυο εβδομάδες σε
τσαντίρ μαχαλά και την είχα τρία μερόνυχτα δεμένη με 2+1m
ιμάντα. Περιττό να σου πω οτι αυτο την εκανε πιο νευρικά και
αλερτιάρα. Αλλα εγω δεν θα πω τα κατορθώματα της γιατι δεν
θελω να "πεθάνω δια λιθοβολισμού" :D

image.jpeg
 








manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Σήμερα ο ερμης εχει γενεθλια. Μπηκε στα 4.
Εμένα πάντως μου φαινεται σαν κουτάβι. Η συμπεριφορά οταν πρόκειται για παιχνίδι είναι εντελώς κουταβισια και ελπίζω να μείνει έτσι για πολλά χρόνια.

Το δώρο του δεν ήταν ούτε κάποια λαχταριστη λιχουδια,οούτε κανά τεράστιο κόκκαλο, ούτε καμιά σκυλίσια τούρτα που έχω δει ότι παίζουν τελευταία. Άλλωστε με το φαι δεν τρελενεται ιδιαίτερα.
Το δώρο του ήταν θάλασσα όλο το απόγευμα. Και το χάρηκε παρά πολύ.

Φωτογραφίες δεν τράβηξα γιατί ξέχασα το κινητό στο σπίτι έτσι είπα να βάλω φωτο από κάμπινγκ πριν λίγες μέρες.
αυτή την φορά δεν δαγκωσαμε κανέναν.
IMG_20160816_185358-1280x960.jpg ΜΜία φωτογραφία για να δείξουμε ότι βαλαμε μυαλοPHOTO_20160814_132215-1280x960.jpg PHOTO_20160814_132827-01-768x1021.jpeg παντως απολαυσαμε την θαλασσα, παιξαμε διπλα σε παιδακια χωρις να ενοχησουμε, και βγαζουμε και γλωσσα
 














manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Ευχαριστώ για τις ευχές.

@κουκουρουκου Απλά ανέβηκα στον βράχο και ο ερμης που συνήθως ακολουθει, ανέβηκε και αυτός. Τα χταπόδια μόλις πλησιάζουμε εξαφανίζονται. Τους γαβγίζει ο ερμης και τα τρομάζει.:D
 






GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
κατι τετοιες στιγμες σκεφτομαι τον κλιντυ
να την πω κι εγω λοιπον.. λυτα.... και περιεκτικα
ο μανολο ηταν λαθος
ο σκυλος αντεδρασε σωστα
μαλακιες του σκυλου βαραινουν παντα και με τον νομο
τον χειριστη του σκυλου ποτε τον ιδιο...
 
  • Like
Reactions: manolo


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3