Γεια σας! Είμαι η Mocca !!!


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56
Kατά προσέγγιση όση λέει η συσκευασία. Συνήθως εχουν προσδιορισμό ποσότητας βάσει τελικου βαρους, που εσύ δεν το ξέρεις, οποτε γι'αυτο λέω κατα προσέγγιση.
Δεν θα της βάζεις να τρώει διαρκώς φουλ μπωλ, αλλά την ημερήσια ποσότητα σπασμένη σε 3-4 γεύματα.
Σύμφωνα με τις οδηγίες της συσκευασίας πρέπει να δίνω 85 γρ ημερισίως σε 4 γεύματα. Είναι πάαααρα πολύ λίγο κατά την άποψή μου. Είναι σχεδόν 20 γρ το γεύμα.
Εγώ τις δίνω 40 γρ τρείς φορές την ημέρα δηλ 120 γραμμάρια. Αλλά δοκίμασα να της βάλω παραπάνω. δεν το τρώει όλο την ώρα που το βάζω αλλά λίγο αργότερα το τρώει.
 


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56
Πήγαμε στον κτηνίατρο χθές. Τελικά είναι 3200 και η ηλικία της είναι 3 μηνών σύμφωνα με τα λεγόμενα αυτόυ που μου το έδωσε. Αλλά απ´ ότι μου έιπε και ο γιατρός που την είδε από την πρώτη στιγμή, μάλλον αντι για 35 μερών που μου έιπαν ότι είναι, πρέπει να ήταν τελικά 20 ημερών όταν την πήρα.
Όπως είπε και ο valous παραπάνω είναι θαύμα το ότι έζησε. Και ευτυχώς που την πήρα γιατί δεν ξέρω τι μέλλον θα είχε αν έμενε κι άλλο στο άσυλο.
Τώρα πάντως είναι καλά αν και έχει κάποια θεματάκια με εξωπαράσιτα. Επειδή ξύνεται πάρα πολύ και δεν έχει καθόλου ψύλλους μας έδωσε αμπούλα stronghold γιατί μάλλον έχει ψώρρα και θα τις την βάλω αύριο και ελπίζω να δούμε αποτελέσματα γιατί άρχισα να ξύνομαι κι εγώ!!!
 






whisper

Member
2 Φεβρουαρίου 2014
24
1
Πράγματι! Στο μέγεθος να μην μοιάσουν μόνο! Ειναι πολύ ομορφη, αντικειμενικά νομίζω.
 


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56
Πράγματι! Στο μέγεθος να μην μοιάσουν μόνο! Ειναι πολύ ομορφη, αντικειμενικά νομίζω.
Εσένα σου είπαν οτι θα γίνει μικρό ή μεγάλο? Γιατί εμένα μου είπαν οτι θα γίνει μεγάλο, αλλά δεν το βλέπω...
 


whisper

Member
2 Φεβρουαρίου 2014
24
1
Εσένα σου είπαν οτι θα γίνει μικρό ή μεγάλο? Γιατί εμένα μου είπαν οτι θα γίνει μεγάλο, αλλά δεν το βλέπω...
Μικρούλα ... και το βλέπω αν και σιγουρα θα ξερω σε μια εβδομάδα!
 


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56

free screenshot software
Είμαι πλέον 3 μηνών



adult image sharing

Εδώ με μαλώσανε λίγο, γιατί έσκαψα τον κήπο. Γι αυτό έχω μαύρα πατουσάκια!



free screen capture
Δεν είμαι μια γλύκα; Όχι πείτε μου δεν είμαι;;


photo sharing sites

Με το φιλαράκι μου τον Noah. Καλό παλικάρι. Το μόνο του μειονέκτημα είναι ότι είναι γάτος!!!!
Ρίξαμε κυνηγητό μέσα στο σπίτι!!!! Άλλο πράμα. Αλλά καλό παιδί! Οι γρατζουνιές του, χάδι στην γούνα μου!!!
 






sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56
Mocca φρεντο σκετη γλυκα ! :)
καλα οποιος/α διαλεξε το περιλαιμιο..τρομερο γουστο (y)
Χαχα Εγώ το διάλεξα γιατί την πήραμε στο σπίτι μας 1 Μαρτίου και έπρεπε να φορέσει "Μάρτη" για να μην την κάψει ο ήλιος !!!!
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ααααυτός ο κούκλος πορτοκαλής πίσω είναι δικός μου :ROFLMAO:
τι γίνεται οικογενειακά μπήκατε στο φόρουμ? πολύ κούκλος όμως - σαν τη μόκα!!
 


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56
τι γίνεται οικογενειακά μπήκατε στο φόρουμ? πολύ κούκλος όμως - σαν τη μόκα!!
Ευχαριστούμε!
Ναι είναι η κόρη μου. Τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας δεν έχουν pet!!!
 


Elina_Noa

Member
26 Απριλίου 2014
7
7
31
τι γίνεται οικογενειακά μπήκατε στο φόρουμ? πολύ κούκλος όμως - σαν τη μόκα!!
xχαχα ναι! χάζευα το φόρουμ μέσα από το προφίλ της μαμάς γιατί τρελαίνομαι για όλα τα ζωάκια κι έτσι ψάχνω διαρκώς κάτι στο ίντερνετ και αποφάσισα να κάνω δικό μου προφίλ για την περίπτωση που θέλω να γράψω κάτι να μη γράφω από το δικό της λογαριασμό :) Ελπίζω να μη πειράζει που δεν έχω σκυλοπαρέα, αλλά έχω ένα γατούλη που νομίζει ότι είναι σκύλος! πιάνεται? :p
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
xχαχα ναι! χάζευα το φόρουμ μέσα από το προφίλ της μαμάς γιατί τρελαίνομαι για όλα τα ζωάκια κι έτσι ψάχνω διαρκώς κάτι στο ίντερνετ και αποφάσισα να κάνω δικό μου προφίλ για την περίπτωση που θέλω να γράψω κάτι να μη γράφω από το δικό της λογαριασμό :) Ελπίζω να μη πειράζει που δεν έχω σκυλοπαρέα, αλλά έχω ένα γατούλη που νομίζει ότι είναι σκύλος! πιάνεται? :p
μια χαρα. αντε να φτιαχνει λίγο η φήμη των έφηβων που όλοι σας κατηγορούν οτι δεν είστε υπεύθυνοι με τα ζωα:sneaky:
 
  • Like
Reactions: skar and sarah0971


Elina_Noa

Member
26 Απριλίου 2014
7
7
31
μια χαρα. αντε να φτιαχνει λίγο η φήμη των έφηβων που όλοι σας κατηγορούν οτι δεν είστε υπεύθυνοι με τα ζωα:sneaky:
Πρακτικά θεωρούμαι ενήλικας, (22 τον ιουνιο :p) αλλά μιας και εγώ νιώθω 17 ευχαρίστως να βοηθήσω στη βελτίωση της φήμης των εφήβων :whistle:
 
  • Like
Reactions: ioanna a


skar

Well-Known Member
22 Μαρτίου 2014
81
158
27
Ελλάδα
Ααααυτός ο κούκλος πορτοκαλής πίσω είναι δικός μου :ROFLMAO:


ποιο πορτοκαλι κ απ το πορτοκαλι ειναι...:D (ο δικος μ ειναι ακριβως ιδιος, απλως εχει κ τριχωμα...κ ειναι λιιιγο πιο ανοιχτοχρωμος....). πανεμορφη η Mocca!!!:love:
 


sarah0971

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2014
84
56

click image upload


Δείτε μια μούρη!!!!


Παιδιά σήμερα η Μόκα μου σήκωσε το ένα αφτί και είναι για γέλια. Διάβασα οτι συμβαίνει αυτό όταν αλλάζουν δόντια. Είναι αλήθεια; Ρωτάω γιατί δεν γίνεται έτσι. Όποτε την βλέπω δεν μπορώ να συγκρατηθώ από τα γέλια. Και όσο γελάω τόσο με κοιτάζει με απορία με το αυτί σηκωμένο τέντα και όσο με κοιτάζει τόσο γελάω ! Φαύλος κύκλος!!!

free upload pictures



post images
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ειναι πολυ ομορφη κι εχει πολυ πλακα η μικρη σας! ;) Μπορει να τα σηκωσει και τα δυο ειναι νωρις ακομη.
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
. Επειδή ξύνεται πάρα πολύ και δεν έχει καθόλου ψύλλους μας έδωσε αμπούλα stronghold γιατί μάλλον έχει ψώρρα και θα τις την βάλω αύριο και ελπίζω να δούμε αποτελέσματα γιατί άρχισα να ξύνομαι κι εγώ!!!
Να χαίρεσαι την μικρή σου ..Τι είδους ψώρα σου είπαν?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.804
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf