Γεια σας, ειμαι ο Ηρακλης, ειμαι Τσιρνεικο της Ετνας


ΗΡΑΚΛΗ

Member
29 Ιουνίου 2016
20
6
44
Γεια σας, ειμαι ο Ηρακλης, ειμαι Τσιρνεικο της Ετνας,
ζω με τον μπαμπα μου και την μαμα μου στην Βεροια,
μ αρεσουν οι βολτες και να παιζω ¨)
 
  • Like
Reactions: myEnzo










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γιατί να μην επιτρέπεται η αναφορά επωνυμίας εκτροφείου; Επιτρέπεται, δεν υπάρχει θέμα. Αλλά δεν ξέρω που κατοικοεδρεύει ο "Παναγία μου" που προανέφερα
 
  • Like
Reactions: johnk






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ωχ, Παναγία μου... Και θα εξηγήσω αμέσως τι εννοώ...
Ναι μεν μπράβο σου που δεν πήρες από πετ σοπ ή από αγγελία στη χρυσή ευκαιρία του τύπου "ο Μήτσος και η Μήτσι έγιναν γονείς και τα καθαροαιμα οτιδηποτάκια του πωλούνται όσο όσο", αλλά ίσως, πριν πάρεις τον μικρό να έπρεπε να έχεις κάνει καλύτερη έρευνα για το ποιόν του συγκεκριμένου εκτροφέα... Ήταν σε άλλη χώρα με επωνυμία εκτροφείου εκεί, όπου του ασκηθηκε δίωξη νομικά για τις συνθήκες που ζούσαν τα σκυλιά του. Νομίζω δεν εκδίδει πεντιγκρί γιατί του έχουν παρακρατηθεί και ζευγαρώνει σκυλιά για το κέρδος. Εξού και βάζει στην αναπαραγωγή σκυλιά φορείς δεμοδηκωσης (τουλάχιστον)... Αυτά τα χαριτωμένα..
 


ΗΡΑΚΛΗ

Member
29 Ιουνίου 2016
20
6
44
Εμεις πεντιγκρι πηραμε, και σε εκθεσεις πηγαμε, το σκυλακι ειναι υγειαιστατο και κοινωνικο ειμαστε σε επαφη για συμβουλες για την φυλη, δεν εχουμε κανενα παραπονο, ισα ισα ¨)

Υ.Γ ρωτησαμε κριτες σε εκθεσεις και μας συνεστησαν το εκτροφειο,που ηταν και στην πολη μας!!!
ουτε μεταφορες και αεροπλανα, μια χαρα!

Κάτσε να ρθει ο @Tri μπα και είσαστε και σόι...
Το ειδα, εχει κι αλλο, ισως ειναι αδερφια???
 
Last edited by a moderator:




ΗΡΑΚΛΗ

Member
29 Ιουνίου 2016
20
6
44
Με τα αγγλικά πως τα πας; Διάβασε τα λινκ που θα βρεις στο ποστ #165 στο παρακάτω θέμα:
http://www.dogforum.gr/community/threads/Διπλή-Διεθνής-Έκθεση-Σκύλων-2Χcacib-Μαρκόπουλο.29210/page-9#post-760862
Τα Αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα να ξερω την διαφορα απο το "κατηγορουμενος¨με το "καταδικασμενος"...ο εκτροφεας μονος του μας εδειξε ολα αυτα απο πριν, ανταγωνιστες κατηγορησαν λογω ανταγωνισμου, αλλα αυτο που δεν εβαλες να δουνε και οι αλλοι ειναι οτι αθωωθηκε και οι κατηγοριες ηταν αβασιμες, οποιοςδηποτε μπορει να κανει μυνηση, το εαν ευσταθει ειναι αλλο θεμα, να μ ην λεμε οτι να ναι...καναμε πολυ καλα την ερευνα μας, πηραμε συστασεις απο κριτες, και κριναμε οι ιδιοι το ιδιο το σκυλι, ενα υπεροχα χαρουμενο σκυλακι που μας ξυπνα καθε πρωι να τον βγαλουμε εξω!!!!!. Αυτο μετραει για μας και οχι τα πισωμαχαιρωματα των εκθεσεων,πηγαμε λιγο και τα ειδαμε τι γινεται. Αυτα...

Το ειδα, εχει κι αλλο, ισως ειναι αδερφια???
Εστειλα μυνημα, λες να ειναι αδερφια???
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Eraki


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μόνο που δεν συμμετέχω σε εκθέσεις, ούτε κι έχω κάποιο επάγγελμα σχετικό με σκύλο για να συμβάλλω στα οποία πισωμαχαιρώματα.
 


ΗΡΑΚΛΗ

Member
29 Ιουνίου 2016
20
6
44
Μόνο που δεν συμμετέχω σε εκθέσεις, ούτε κι έχω κάποιο επάγγελμα σχετικό με σκύλο για να συμβάλλω στα οποία πισωμαχαιρώματα.
Δεν ξερω τι ειστε και τι κανετε και τι οχι, ξερω ομως οτι με το που μπηκα με το καλως ωρισες κατηγορειτε τον εκτροφεα του σκυλου μου. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Αρκετα μ αυτα. Μ ενδιαφερει να βρω κι αλλα σκυλακια σαν τον Ηρακλη μας και να μαθουμε για τροφες, παιχνιδια, και εκπαιδευση και νομοθεσιες. ¨) Ευχαριστουμε πολυ για τις συστασεις σας, θα σας συστυναμε με την σειρα μας, η συζηγος μου κι εγω, να κανετε πιο προσεκτικη ερευνα πριν εκθεσετε τριτα ατομα ειδικα δημοσια, και να προσεξτε τα Αγγλικα σας λιγο περισσοτερο. Καλο βραδυ.

Κάτσε να ρθει ο @Tri μπα και είσαστε και σόι...
Ναι vrmode, το διασταυρωσαμε με το εκτροφειο, ειναι διδυμα αδερφακια τα 2 αγορια και υπαρχει ακομα και η αδερφη τους ¨),
Ο Ηρακλης μας ειναι ο εκθεσειακος της γεννας ¨)
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Eraki and Kouros


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Ρε για κοίτα που από εκεί που δεν είχαμε ξανακούσει οι περισσότεροι τη φυλή ξαφνικά βρεθήκαμε και σε οικογενειακό reunion... Καλωσορίσατε!! Ο @Tri θα σε διαφωτίσει πάνω σε διάφορα...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Τα Αγγλικα μου ειναι αρκετα καλα να ξερω την διαφορα απο το "κατηγορουμενος¨με το "καταδικασμενος"...ο εκτροφεας μονος του μας εδειξε ολα αυτα απο πριν, ανταγωνιστες κατηγορησαν λογω ανταγωνισμου, αλλα αυτο που δεν εβαλες να δουνε και οι αλλοι ειναι οτι αθωωθηκε και οι κατηγοριες ηταν αβασιμες, οποιοςδηποτε μπορει να κανει μυνηση, το εαν ευσταθει ειναι αλλο θεμα, να μ ην λεμε οτι να ναι...καναμε πολυ καλα την ερευνα μας, πηραμε συστασεις απο κριτες, και κριναμε οι ιδιοι το ιδιο το σκυλι, ενα υπεροχα χαρουμενο σκυλακι που μας ξυπνα καθε πρωι να τον βγαλουμε εξω!!!!!. Αυτο μετραει για μας και οχι τα πισωμαχαιρωματα των εκθεσεων,πηγαμε λιγο και τα ειδαμε τι γινεται. Αυτα...
Θαυμάζω την ψυχραιμία σου πάντως να έχεις ακούσει και διαβάσει τόσα έκτροπα για τον εκτροφέα αυτό και παρόλα αυτά να είσαι "στο πλευρό του". Εγώ στη θέση σου θα είχα φρικάρει. Εδώ είχα φρικάρει με δικό μου εκτροφέα για μικρότερα φάουλ.
Συστάσεις από κριτές για τι πράγμα πήρατε? Για τον εκτροφέα?
Οι ίδιοι το σκυλί πως το κρίνατε?
 
  • Like
Reactions: stamatia and Orilis


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
. Αλλά δεν ξέρω που κατοικοεδρεύει ο "Παναγία μου" που προανέφερα

Αααα.... στην Βέροια εμείς οι Πόντιοι έχουμε την Παναγία Σουμελα
λενε άμα πας τρεις φορές σου ανοίγει η όρεξη.

ΗΡΑΚΛΗ καλώς όρισες να χαίρεσαι το σκυλάκι σου....
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Καλησπέρα και να το χαίρεσαι το σκυλάκι σου.
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είναι αδέρφια, αλλά ξέρω ότι το δικό μου είχε πολλά προβλήματα υγείας. Εκτός από στοματίτιδα, που, όπως μας είπε ο κτηνίατρος, είναι σπάνιο να εμφανίσει σκύλος σε τόσο μικρή ηλικία (περίπου 4 μηνών όταν το πήρα), είχε και δεμοδήκωση.
Αν και ήμουν ενήμερος για το τελευταίο, η θεραπεία, σύμφωνα με τον εκτροφέα, ήταν απλά ένα μπάνιο με ένα ειδικό σαμπουάν. Όταν, όμως, πήγα το σκυλάκι στον κτηνίατρο, πραγματικά τα είδα όλα. Η δεμοδήκωση ήταν γενικευμένη και το δέρμα του, επειδή ήταν ταλαιπωρημένο, είχε γίνει αποικία βακτηρίων. Η θεραπεία ήταν αντιβίωση, και μάλιστα βαριά. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και σήμερα το σκυλάκι έχει αναρρώσει σε μεγάλο βαθμό. Ωστόσο, θα χρειάζεται πάντα να λαμβάνει κάποιας μορφής θεραπεία.

ΥΓ: Πόσο καιρό έχεις τον Ηρακλή αν επιτρέπεται;
 


ΗΡΑΚΛΗ

Member
29 Ιουνίου 2016
20
6
44
Θαυμάζω την ψυχραιμία σου πάντως να έχεις ακούσει και διαβάσει τόσα έκτροπα για τον εκτροφέα αυτό και παρόλα αυτά να είσαι "στο πλευρό του". Εγώ στη θέση σου θα είχα φρικάρει. Εδώ είχα φρικάρει με δικό μου εκτροφέα για μικρότερα φάουλ.
Συστάσεις από κριτές για τι πράγμα πήρατε? Για τον εκτροφέα?
Οι ίδιοι το σκυλί πως το κρίνατε?
Ο Ηρακλης πηδησε αμεσως στην αγκαλια μας, ολο χαρες και φιλακια μαςεδινε, φιλικος και προσιτος, και η αδερφη του το ιδιο, λαμπερος, κι ενω πηγαμενα δουμε ποιο Ιταλιαν Γκρευχαουντ θα μας αρεζε, καταληξαμε με τον Ηρακλακο, αυτος μας διαλεξε , χαχα...
Το ποσο κοινωνικο και χαρουμενο ειναι ενα κουταβι φαινεται αμεσως, καλοφαγας και παιχνιδιαρης. Πηγαμε στην εκθεση της Θεσσαλονικης και ειδαμε την αδερφη να κερδιζει κυπελλα και πλησιασαμε τον κριτη και μας ειπε ειναι εξαιρετικης ποιοτητας δειγμα της ρατσας τους...
Ο Ετροφεας ηταν απολυτα ευθυς για ολα μαζι μας και μας εμπιστευτηκε τον Ηρακλακο και απο τοτε αλλαξε η ζωη μας.
Δεν φρικαρουμε ευκολα, δεν θελει και πολυ μυαλο για να καταλαβεις τι πραγματικα γινεται και τι οχι. Κρινω απο δικες μου εμπειριες και οχι απο το τι θα μου πει με αποσπασματα ο καθε ενας ¨)

Καλησπέρα και να το χαίρεσαι το σκυλάκι σου.
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είναι αδέρφια, αλλά ξέρω ότι το δικό μου είχε πολλά προβλήματα υγείας. Εκτός από στοματίτιδα, που, όπως μας είπε ο κτηνίατρος, είναι σπάνιο να εμφανίσει σκύλος σε τόσο μικρή ηλικία (περίπου 4 μηνών όταν το πήρα), είχε και δεμοδήκωση.
Αν και ήμουν ενήμερος για το τελευταίο, η θεραπεία, σύμφωνα με τον εκτροφέα, ήταν απλά ένα μπάνιο με ένα ειδικό σαμπουάν. Όταν, όμως, πήγα το σκυλάκι στον κτηνίατρο, πραγματικά τα είδα όλα. Η δεμοδήκωση ήταν γενικευμένη και το δέρμα του, επειδή ήταν ταλαιπωρημένο, είχε γίνει αποικία βακτηρίων. Η θεραπεία ήταν αντιβίωση, και μάλιστα βαριά. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και σήμερα το σκυλάκι έχει αναρρώσει σε μεγάλο βαθμό. Ωστόσο, θα χρειάζεται πάντα να λαμβάνει κάποιας μορφής θεραπεία.
Καλησπερα, ευχαριστουμε για την απαντηση.
Ο εκτροφεας μας επιβεβαιωσε οτι εχετε το αλλο αγορι απο την γεννα, τρια ηταν ολακι ολα, και το κοριτσι ειναι εκει.
Ο Ηρακλης μας δεν ειχε κανενα θεμα με δερμα, ουτε με στομα, ισα ισα εχει πολυ λαμπερο τριχωμα και πλουσιο ειδικα πισω απο τα αυτια. Δλδ σας ειχε προειδοπειησει πριν τον παρετε και σας εδωσε και το φαρμακο, πηγατε και σε κτηνιατρο μηπως, γιατι εμεις πηγαμε ολοι μαζι στον κτηνιατρο του εκτροφεα και εξεταστηκε σε ολα και πηραμε το βιβλιαριο υγειας με ολα τα εμβολια, τσιπακι και αποπαρασιτωσεις και το πεντιγκρι μαζι.
Εμεις τονπηραμε 1 Απριλιου και χαιρει ακρας υγειας και ζωντανιας, σκεφτομαστε να παρουμε και δευτερο καποια στιγμη.¨) πως λεγεται ο δικος σας?

Αααα.... στην Βέροια εμείς οι Πόντιοι έχουμε την Παναγία Σουμελα
λενε άμα πας τρεις φορές σου ανοίγει η όρεξη.

ΗΡΑΚΛΗ καλώς όρισες να χαίρεσαι το σκυλάκι σου....
Να σαι καλα, ευχαριστουμε...τα "νομιζω" και τα "αλλα δεν ξερω που", δεν μας λενε τιποτα....χαχαχα....ειναι υπεροχα στην Παναγια Σουμελα, κανει κρυο ομως!!! καλα βρε Ποντιε εσυ, ως την ερημο εφτασε η χαρη σας, με το τουπμπανι στο κεφαλι?? χαχαχα
 
Last edited by a moderator:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Απορία...
Αυτό το εκτροφείο όλα τα κουτάβια τα βαφτίζει Ηρακλήδες?
Γιατί βλέπω εδώ τον Ηρακλή να είναι available και μάλιστα low priced (ο εκθεσιακός low priced?) στις 22 Ιουνίου ...ενώ εσύ τον είχες ήδη από 1η Απριλίου...

https://www.facebook.com/johnny.angel.1840/posts/10157047933500076?pnref=story
Μπα και είναι παλαιοημερολογίτες? Αλλά και πάλι το Fb δεν υποστηρίζει παλαιοημερολογίτικο calendar νομίζω...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf