Διαγραφή μέλους και κανονισμοί


Status
Κλειδωμένο θέμα

Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?p=372585#post372585

σε αυτό το θέμα που σας παραθέτω βρίσκεται η απάντηση σας περι εμφάνισής του στην λίστα μελών -διάρκειας διαγραφής του και αιτιολόγηση
θέλεις να μου πεις ότι ήταν οριστική διαγραφή? γιατί οι 30 μέρες πέρασαν... σε ένα νέο μέλος που μπήκε και έγραψε οχι κάτι υβριστικό...λίγο κοροϊδευτικό... αλλά με το γάντι. Εγώ πως βλέπω μέλη που έχουν γίνει ban (βλέπω έχουν άλμπουμ φωτογραφιών)... γιατί οι moderator δεν μπορούσαν να δουν αυτό το μέλος? είχα φόρουμ και ξέρω...
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνουμε σαν διαχείριση, αν υπάρχει κάτι που παραβιάζει τους κανονισμούς και πρέπει να ενεργήσουμε ανάλογα...Αν ναι, παρακαλώ να μας ενημερώσετε.

Όσο για τα ban και το γιατί τα μέλη με ban δεν φαίνονται στη λίστα μελών, να υπενθυμίσω πως bans με διάρκεια άνω των 30 ημερών δεν ανακοινώνονται (άρα το μέλος είχε μεγαλύτερο ban) και πως η πλατφόρμα εξ ορισμού αφαιρεί τα μέλη με ban από την λίστα μελών (επανέρχονται σε αυτή μετά την λήξη της απαγόρευσης).

Να ενημερώσω πως σε 19 ημέρες και 56 λεπτά θα μπορεί να συμμετέχει κανονικά και το μέλος sharpeilover ώστε να έχετε διάλογο μέσω του φόρουμ ή όχι με το ίδιο και να λύσετε απορίες ή διαφωνίες.

Αν τώρα αυτό γίνει δημόσια μέσω του φόρουμ και με τρόπο που παραβιάζει κανονισμούς θα υπάρξουν πάλι οι ανάλογες κυρώσεις.

Να επαναλάβω ακόμα μια φορά την παράκληση να μας υποδειχθεί αν υπάρχει κάτι που παραβιάζει κανονισμούς για να επιληφθούμε του θέματος ή αν υπάρχει κάτι που θα μπορούσαμε να κάνουμε για να βοηθήσουμε λογικές και κυρίως νόμιμες απαιτήσεις σας.

Ευχαριστώ πολύ!
 


Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
Αν έσεις νομίζεται οτι το να έχει κάποιος στο Αvatar του την φωτο του σκύλου μου και να γράφει <σαρπεογατακι 14 μηνων!!! ψαχνει για σπιτι, εκτροφικο αλλα στην οψη σαν ΗΜΙΑΙΜΟ. Οι τιμη πεφτει!!!>
και να είναι ένας χρήστης που στα 12 post που έχει κάνει μέχρι τώρα, σκοπός του είναι να την πει σε έμενα και γράφει μόνο όπου γράφω... δεν ειναι κακό τότε τι να πω...

Αν έγραφε κάποιος στο αβαταρ του πχ.. μου αρέσει να σκοτώνω παιδιά θα το αφήνατε?

Αν γράφατε σε ένα φορουμ με καλή διάθεση και όποτε αναφέρομαι στα σκυλιά μου μπαίνουν και γράφουν αμέσως ειρωνικά... η κάποιος που δεν γράφει πότε μέσα σε 1-2 ωριτσες έχει ειδοποιηθεί να γράψει....
βλέπω οτι έχει 2-3 προφιλ και το 3ο διαγράφετε ως ΒΑΝ.... που στο φινάλε λίγο ειρωνικός ήταν δεν δικαιολογεί τις πάνω απο 30 μέρες βαναρισμα...
ΘΕΩΡΩ οτι στο φορουμ κάποιοι (του φορουμ) τον σιγοντάρουν και έχουν ανοχή απέναντι του.
Για τον τύπο χέστηκα εδώ ταιριάζει χαρακτηριστικά το οτι δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια... αλλα αν δείτε είμαι από τις πρώτες που γράφτηκαν σε αυτο φορουμ επειδή τότε έφτιαχνα την σκυλοεφημεριδα τότε και θέλατε να βάλετε διαφήμιση , είπα να να μπω να δω....
και απο τοτε το παρακολουθώ...
Ως admin θα ήθελα να μου πείτε πιο είναι το όραμα σας όταν το φτιάξατε με την παρέα σας....
1) Να βοηθήσετε τον σκυλοχωρο?
2) Να βοηθήσουμε την εκτροφή?
3) Να βγάλουμε κανένα φράγκο απο τις διαφημίσεις
4) Να πουλούνται κουτάβια και να προβάλλονται κάποιες φυλές...

Γιατί έδω όσο διάστημα διαβάζω post εδώ μέσα τις περισσότερες φόρες άνθρωποι που ξέρουν απο σκυλιά, ξέρουν τι γράφουν έχουν διωχθεί απο εδώ μέσα με τον τρόπο σας...
Άνθρωποι που λένε ποιοι είναι... ή απο τα γραφόμενα τους μπορεί εύκολα κάποιος να καταλάβει ποιοι είναι...
Ξέρω το να είσαι διαχειριστής σε ένα φόρουμ δεν είναι εύκολο και θέλει δουλεία και χρόνο... πιστευά οτι το dogforum, ΗθΕΛΕ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ουσιαστικά απο τα άλλα που υπάρχουν στην Ελλαδα, πιο ουσιαστική γνωση απο πιο εξειδικευμένους.
Αληθεία με το ιδιο οραμα αρχισε και στο ιδιο έχει καταληξει? οταν βλεπω τετοιες συμαιριφορες απορω...

Να υπάρχει κλίμακα μελών... όχι ο καθενας μπαίνει προσβάλει και γεια σας... Σίγουρα χρειάζεστε και αυτούς που ξέρουν απο σκυλιά τι κάνετε για να τους κρατήσετε εδώ μέσα? πόσα μελή έχει το φόρουμ και πόσα ενεργά?
έχει κάποια υπέροχα άρθρα και μετά? όποιος γράφει για τα σκυλιά του, το κάνει για να προωθήσει τον εαυτό του?, οποίος λέει για την επιτυχία του το κάνει για να δειχτεί?... μήπως έτσι κόψαμε την βοήθεια που θα μπορούσαν να δώσουν οι εκτροφείς η άνθρωποι που δείχνουν σκύλους?
πόσοι εκτροφεις ήταν εδω μέσα και έφυγαν? Ακούω επιτυχίες Ελλήνων στο εξωτερικό και εδώ μέσα δεν μπαίνει τίποτα.... γιατί? Αν θέλει κάποιος να το κρατάει όλο αυτό πρέπει και να το παρακολουθεί να δρα και λίγο ενημερωτικά...
Το να κατηγορούμε εδω μέσα είναι το πιο εύκολο αλλά αυτή ειναι η λειτουργία του φορουμ? ΟΚ. δεν είμαστε ενημερωμένη χώρα ως αναφορά τα σκυλιά τι κάνουμε για να βοηθήσουμε όλο αυτό... εγώ είχα καταλαβει απο τα τότε email σας οτι με άλλο όραμα ξεκίνησε όλο αυτό...

Και αν κάποιος δεν καταλαβαίνει τον λόγο των post μου είναι απλά γιατί δεν έχει καταλάβει οτι ένα φορουμ που όπως λέει θέλει να διαφέρει και διαφέρει σε ορισμένα σημεία πρέπει να προσπαθεί να ενώσει κόσμο και να βοηθήσει...
όχι μπαίνουμε κατηγορούμε δήθεν banaroume....


και θέλεις να ξέρεις τι πιστεύω admin.... ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ... έγινε αμέσως μα, αμέσως καινούργιο μέλος με το όνομα του φόρουμ του οποίου είχα για να με ειρωνευτεί!!! είναι κάποιος απο εσάς ο sharpeilover ή καποιος που τον βάλατε να το κάνει...
.. και αφήνοντας κάποιον να ειρωνευτεί την σκύλα μου που η μισή Ευρώπη θα ήθελε να έχει για μένα δείχνει ενοχη... και ένα κλιμα ... άστο καλό και αυτά τα σαρ πέι...
Έχω αφιερώσει την ζωή μου σε όλο αυτο δεν με ενοχλεί που κάποιος τα έχει βαλει μαζι μου (ας έχει και αυτος ένα ενδιαφέρων στη ζωή του) αλλα έσεις που μπαίνει κόσμος που δεν ξέρει εδω μέσα και δίνεται τέτοια εντύπωση για τους Ελληνες εκτροφεις? .. τότε καλά κάνουν και πάνε στα pet shop...
Ο φίλος μου που είναι πως και δεν έχει postari ακόμα ? ξέχασα... ΣΕ 19 ημέρες και 56 λεπτά θα μπει? λάθος σε 18 ήμερες...

Τώρα μπορείτε να banaretai και έμενα... να γίνω μια από τους πολλούς...
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Επειδη σε αυτο το τελευταιο ποστ η Lila ειναι αρκετα συγκεκριμενη, εγω καταλαβα σε καποιο βαθμο τα ''παραπονα'' της.

Η γνωμη μου ειναι να μην τα γραφει δημοσια εχοντας τον κινδυνο να λοιδωρηθεί, αλλα να ερθει σε απ΄ ευθειας επαφη με τον admin και να τα βαλουνε κατω και να τα ξεμπερδεψουνε...:cool:
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και το βασικό που θέλω να πώ είναι ότι ειδικά εσείς που έχετε πραγματικά μεγάλο όνομα στον χώρο και που έχετε διακρίσεις πολύ σημαντικές και εξέχουσες με τα σκυλιά σας
θα σας ήταν απλό να εφαρμόζεται το καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται

δυστυχώς στην χώρα μας-και όχι μόνο στον χώρο μας (και μιλάω για την Ελληνική Κυνολογία) όποιος καταφέρνει κάτι παραπάνω αντί να αποτελέσει έναν φάρο
αποτελεί ένα επίκεντρο επιθέσεων και συκοφαντίας

με βλέπετε αρκετό καιρό να λιώνω ακροδάχτυλα πληκτρολογώντας και να είμαι φαινομενικά συνεχώς ον λάιν
δεν συμμερίζομαι τα συμπεράσματά σας ότι οι επιθέσεις που σας γίνονται έχουν ως κέντρο κάποιους απο το φόρουμ

δεν είναι και πολύ πολύπλοκο για έναν ας πούμε υπάλληλο (πχ γραμματέα σε κάποια υπηρεσία) να έχει συνεχώς το νού του στο φόρουμ και να περιμένει να γράψετε και να μπεί να κάνει τα δικά του ή να ενημερώσει τον φίλο του ή ξάδερφό του κλπ

απ την άλλη πάλι το φόρουμ δεν μπορεί να λειτουργεί ούτε ακαριαία ούτε και με βάση υποψίες
αν κάποιοι έχουν ίδια ip μπανάρονται και οι δύο
αν κάποιοι γράφουν αντικανονικά μπανάρονται
στο θέμα που αναφέρεται για τον σκύλο σας και την υπογραφή (πέρα απο το ότι σιγά μην ψάχνει κάποιος εκτροφικό σαρ πέι και αντί να δεί τις διακρίσεις σας κάτσει να δεί την υπογραφή ενός μέλους σε ένα φόρουμ) έχετε μέν δίκιο να νιώθετε άσχημα(και ο καθένας στην θέση σας)
αλλά πείτε μου ,πως να ξέρει κάποιος ότι είναι ο σκύλος σας αυτός και πως να το αποδείξει κιόλας....
Εννοείται πως εσείς τον αναγνωρίζεται-αλλά εγώ ή οποιοσδήποτε δεν ασχολείται με σαρπέι δεν βλέπει και πολλές διαφορές μεταξύ τους (εκτός κι αν έχουν πολλές/πάρα πολλές/ή υπερβολικά πάααρα πολλές ζάρες :D )
προσωπικά ακόμα κι αν είχα συναναστραφεί με τον σκύλο σας δεν θα τον αναγνώριζα σε αυτήν την φωτό που λέτε(που είναι και κακίστης ποιότητας)

αλλά το ουσιαστικό τελικά είναι ότι κανένας που δεν σας ξέρει προσωπικά και τα σκυλιά σας απο πολύ κοντά δεν θα καταλάβαινε ότι η συγκεκριμένη υπογραφή αναφέρεται σε εσάς

Εννοείται ότι αν ήταν μιά υπογραφή που ήταν σαφέστατα αντικανονική όπως το παράδειγμά σας φερειπείν η υπογραφή θα σβηνόταν-αλλά τώρα γιατί χρεώνεται το φόρουμ που δεν σβήστηκε αφού τελικά μόνο εσείς καταλαβαίνετε ότι συκοφαντεί εσάς

και
έστω ότι τώρα δα μπαίνει ο εν λόγο flamer (κατα την φορουμιακή ορολογία ,ο συμμετέχοντας με μόνο σκοπό την πυρπόληση θεμάτων) και σας ειρωνευόταν
σε τι ευθύνεται το φόρουμ?
το φόρουμ θα έσβηνε την δημοσιεύση και θα διέγραφε το μέλος
τι άλλο να έκανε
να πρόβλεπε ότι θα γράψει αντικανονικά και να τον διέγραφε πρίν γράψει?

εκεί είναι που δεν σας καταλαβαίνω...που ακόμα και για αυτόν που μπαναρίστηκε διαμαρτύρεστε
τι έπρεπε να γίνει?

και επειδή κάποιοι δεν διαβάζουν ολόκληρες τις μακρόσυρτες δημοσιευσεις
θεωρώ χρήσιμο να επαναλάβω
ότι όταν έχετε μιά εκτροφή με μεγάλες διακρίσεις και σημαντικές
πόσο μπορεί να σας συκοφαντήσει ένας "ανώνυμος Χ τυχαίος" που γράφει ανορθόγραφα και προεφηβικά σε ένα Χ φόρουμ?
όταν κάποιος ψάχνει για καθαρόαιμο σαρ πέι - σε αυτόν τον Χ θα κολλώσει και θα διστάσει? δεν θα δεί μέχρι που έχετε φτάσει με τα σκυλιά σας και θα δεί αυτό? σε αυτήν την περίπτωση προφανώς και ο εν λόγω "μελλοντικός κηδεμόνας σαρπέι" δεν σας αρμόζει και καλύτερα να απευθυνθεί κάπου αλλού....\δεν νομίζεται?
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
51
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
Εδώ μέσα οι περισσότεροι δεν αγαπάνε τον σκύλο... αγαπάνε ΜΟΝΟ τον σκύλο ΤΟΥΣ και του φίλου τους...
χοντρες κουβεντες αγαπητη μου:cool:

δεν ανοιγετε ενα νεο θεμα με το τι αγαπαει ο καθενας εδω μεσα και το ΠΟΤΕ κανει login? ;)
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.463
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Για όσους μου στέλνουν μηνύματα, όχι δεν είμαι εγώ που καταδιώκω το μέλος Lila. :)
Τύπος που κυνηγάει ότι γράφω για να αποκτήσει νόημα υπάρξεις χωρίς να προσφέρει ουσιαστικό έργο στο forum ...ενώ είναι moderator σε άλλο.
Εγώ και νόημα ύπαρξης έχω,
Και "έργο" έχω προσφέρει σε αυτό το φόρουμ,
Και το μόνο κοινό που έχω με την παραπάνω περιγραφή είναι ότι είμαι mod σε άλλο forum.


'Εχει σαν φώτο προφίλ τον σκύλο μου με κοροϊδευτικό μήνυμα ως προς την εκτροφή μου...

.. και αφήνοντας κάποιον να ειρωνευτεί την σκύλα μου που η μισή Ευρώπη θα ήθελε να έχει
Ούτε και τραβάω κάνα ζόρι με τη σκύλα της κυρίας. Εγώ το μόνο ζόρι το τραβάω με τη δικιά μου σκύλα!

Τη σκύλα που καλή την καρδιά μεταβίβασα στο όνομα του μέλους Lila όταν μου πρότεινε να ζευγαρώσω με σκύλο του εκτροφείου της. Γιατί το έκανα; Για να μην μπορεί κανένας "κακόβουλος" να την πιάσει στο στόμα του. Και γιατί την εμπιστεύτηκα. Και γιατί ποτέ δε φαντάστηκα ότι για να τα πηγαίνω καλά με την εκτροφέα Lila έπρεπε να γίνω αυλικός και πρόβατο. Έτσι η συμφωνία μας περί ζευγαρώματος χάλασε τη μέρα που άρχισε να με βλέπει εχθρικά επειδή δεν έβγαινα να την υπερασπίζομαι σε δημόσιες συζητήσεις.


Τη σκύλα μου λοιπόν,

... που το pedigree της μόστραρε μέχρι πρόσφατα στο site του εκτροφείου του μέλους Lila και φαινότανε ότι την έχουμε συνιδιοκτησία εγώ και η εν λόγω κυρία (δεν την είχαμε ποτέ συνιδιοκτησία, την έχω μεταβιβάσει στο όνομα της)

... που για να την ζευγαρώσω με επιβήτορα του μέλους Lila, έχω πληρώσει την επίβαση...

... που το ζευγάρωμα δεν ολοληρώθηκε ποτέ καθώς η "αγαπητή μου" Lila ακύρωσε τη συμφωνία χωρίς να συντρέχει κανένας άλλος λόγος παρά μόνο το ότι μια ωραία μέρα ξύπνησε και αποφάσισε ότι δεν βελάζω στο ρυθμό που επιθυμεί

... χωρίς να μου επιστρέψει τα χρήματα της επίβασης

... τα οποία όταν ζήτησα πίσω (δικαίως τα ζήτησα πίσω λέει η κοινή λογική και ηθική) μέχρι και απειλές δέχτηκα από τον σύζυγο της κυρίας!:maria:

Αυτή τη σκύλα για την οποία πιάστηκα ΤΟΣΟ μεγάλος ΜΑΛΑΚΑΣ!!!
Μπορώ να την έχω πίσω παρακαλώ; :rolleyes:
Τί θα γίνει με το pedigree της σκύλας μου οέο;
Γιατί μπορεί το Μαρθόνι μου να μη θέλει να το έχει η μισή Ευρώπη, το θέλω όμως εγώ! Και σίγουρα δεν το έφερα από τη Ρωσία για να την χαρίσω στο μέλος Lila.



** Για να μην υπάρξει παρεξήγηση, η σκύλα μου είναι μαζί μου όπως ήτανε πάντα. Στα χαρτιά όμως, δε μου ανήκει πλέον και δεν έχω τυπικά κανένα δικαίωμα πάνω της.

*** δε φαντάζομαι ότι τα όσα έγραψα θεωρούνται οφ τόπικ, καθώς απ' ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο θέμα είναι γενικών παραπόνων (μια και ούτε κι εγώ κατάλαβα τί ακριβώς θέλει να πει η Lila, όχι ότι με νοιάζει και να καταλάβω δηλ). Αν ωστόσο θεωρείται οφ τόπικ, οι αρμόδιοι ας πράξουν ανάλογα και εγώ θα βρω κατάλληλο θέμα να γράψω για να είμαι ον τόπικ.

**** ο λόγος που βγήκα και έγραψα τα παραπάνω, δεν είναι γιατί ό,τι θυμάμαι χαίρομαι. Αλλά μια και μου έχει γίνει πλέον ξεκάθαρο ότι δεν πρόκειται να πάρω πίσω αυτό που μου ανήκει απλά επικοινωνώντας με τη Lila και το σύζυγό της, τουλάχιστον καλό θα ήτανε να μάθουν κάποιοι πώς ακριβώς ενεργεί η κυρία αυτή που το παίζει διαρκώς κατατρεγμένη.

Είμαι ΚΥΡΙΑ από τον Μάρτη του 2010
από όταν και διαδραματίζονται όλα αυτά τα "ωραία".
Αλλά και το κυριλίκι έχει τα όρια του. :paja1:


Αναστασία Νικολάου :)
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Αρχικά θα ήθελα να επαναλάβω πως δεν έχω καταλάβει ακριβώς αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνουμε σαν διαχείριση, αν υπάρχει κάτι που παραβιάζει τους κανονισμούς και πρέπει να ενεργήσουμε ανάλογα...Αν ναι, παρακαλώ να μας ενημερώσετε.

Να προσθέσω πως δεν είναι εύκολο να αναγνωρίσουμε από φωτογραφία κάθε σκύλο ελληνικής ή ξένης εκτροφής ή σκυλιά ελληνικής ή ξένης ιδιοκτησίας.

Δύσκολο, επίσης, είναι να καταλαβαίνουμε υπονοούμενα σε υπογραφές ή ποιά μέλη μπορεί να έχουν "εμμονή" με άλλα μέλη.

Προσπαθούμε απλά να τηρούμε κανονισμούς και να το κάνουμε δίκαια, έγκαιρα και επαρκώς...Δυστυχώς, δεν είναι εύκολο και για αυτό δεν μπορούμε να έχουμε απόλυτη επιτυχία.Δεν είμαστε "επαγγελματίες" administrators ή moderators με ότι αυτό συνεπάγεται.Ζητάμε λοιπόν και την δική σας συνεργασία...και την δική σας βοήθεια για να εντοπίζουμε και να αξιολογούμε καταστάσεις.

Για το "όραμα" μας για την σελίδα μας έχουν γίνει αρκετά θέματα και πιστεύουμε πως έχουμε αναλύσει σε ικανοποιητικό επίπεδο τα "πως και γιατί".

Αν θέλετε, μπορείτε να κάνετε μια αναζήτηση σε παλαιότερες δημοσιεύσεις μας, σε θέματα περί "πορείας" αλλά και άλλα και πιστεύω θα ικανοποιηθούν οι όποιες απορίες.Αν πάλι επιθυμείτε να ξαναγράψουμε επ'αυτού και εδώ, θα παρακαλούσαμε για την υπομονή σας και πιθανόν να γίνει κάποια στιγμή.

Τέλος, θα παρακαλούσαμε να μη γίνει άλλο ένα θέμα "αντιδικίας".Υπάρχουν και άλλα μέσα επικοινωνίας για τέτοιου είδους θέματα και μάλλον καταλληλότερα.

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να βοήθησα κάπως!
 


BLOODIATOR

Member
6 Απριλίου 2010
13
0
KORYDALLOS
Ναμαι κιεγω λοιπον.Η πετρα του σκανδαλου(μιας και ειδα το προφιλ μου να φιγουραρει απο τη συνφορουμιτρια)...
Ο ανθρωπος που εγινε η αιτια να χαλασει ολη η λειτουργεια του φορουμ.(εδω να ευχαριστησω και τους ανθρωπους του φορουμ που με καλυπτουν τοσο καιρο για τα εγκληματα που εχω κανει.Και με καλυπτουν απλα επειδη ειμαι απτον Κορυδαλλο αν καταλαβα σωστα?Σας ευχαριστω πολυ)...Τι αλλο θα ακουσουμε.

Πραγματικα ειχα ξεχασει την υπαρξη της συγκεκριμενης συνφορουμιτριας εδω και καιρο.Ερχεται ομως τελευταια να μας χαρισει στιγμες γελιου και αποριας ταυτοχρονα.Εγω προσωπικα την ευχαριστω για τη διασκεδαση.

Να πω την αληθεια κιεγω,δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θελει να πει η θεματοθετις,θα προσπαθησω ομως να απαντησω σε αυτα που αφορουν εμενα.

Καταρχας την υπογραφη αυτη την εχω εδω και μηνες,οπως εδω και μηνες εχω να ποσταρω στο φορουμ(εκτος απο 1 ποστ πριν καμποσες μερες).Πραγμα που σημαινει πως για να τη δει καποιος πρεπει να ψαξει το προφιλ μου για να με τσεκαρει(εδω παει το ποιος ψαχουλευει ποιον).
Επισης το τι αφορα ακριβως η υπογραφη,ειμαι διαθεσιμος να εξηγησω.ΟΧΙ ομως στο μελος lila αλλα σε οποιονδηποτε mod την κρινει "περιεργη" και κακοβουλη.
Η φωτο του προφιλ τωρα...Ειμαι επισης διαθεσιμος να εξηγησω σε ποιον σκυλο ανηκει...ΟΧΙ ομως στο μελος lila αλλα σε οποιονδηποτε mod που ισως να την κρινει κιαυτη περιεργη.

Εγω ειμαι λοιπον αυτος που δεν εχω προσφερει τιποτα στο φορουμ,απτο να καθομαι να γραφω οπου γραφει το μελος lila.Οντως αν κοιταξει κανεις τα ποστ μου ετσι ειναι.Η διαφορα ειναι αλλη ομως.Εγω οταν γραφτηκα εδω δεν ηρθα για να δωσω τα φωτα μου.Αλλα για να παρω.Ετσι δεν βρηκα καπου να μπορεσω να βοηθησω μιας και το φορουμ ειναι υπερπληρες.Δεν περιμενει απο εμενα.Και η εξηγηση στο γιατι τα ποστ μου ειναι μονο σε δικα της θεματα ειναι απλη.Γιατι αποι τοτε που δεν δεχτηκα να παρω σκυλο απο εκεινη,θεωρησε σωστο να αρχισει το ξεκατινιασμα και να αναφερεται συνεχως σεμενα παριστανοντας την κατατρεγμενη με θεματα του στυλ "Η ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΕΚΤΡΟΦΕΑ" κλπ.Εγω δεν ειχα σκοπο να γραψω ποτε λοιπον...οπως και 1000δες αλλα μελη που απλα ενημερωνονται.Η ημερομηνια εγγραφης μου αλλωστε αποδεικνυει πως ημουν γραμμενος πριν τα πρωτα μου ποστ.

Η χρηστης lila λοιπον ειναι αυτη που πασχιζει για το καλο αυτου του φορουμ.Η οποια θυμαται να κανει log in ΜΟΝΟ οταν το εκτροφειο της εχει καποια διακριση.Η οταν ακουει οτι καποιος θελει να αγορασει σαρπει.(εδω εχει και τους αυλικους που ασχολουνται).Δικαιωμα της αλλα να μην εξομοιώνει τον εαυτο της με τους υπολοιπους εκτροφεις που πραγματικα εχουν προσφερει στο φορουμ (ειναι τουλαχιστον αστειο, δεν επευθυνεται σε χαζους).Εννοειται πως δεν εχει προσφερει απολυτως τιποτα.Αντιθετα το φορουμ της εχει προσφερει την διαφημιση και την αυτοπροβολη.Αυτη ειναι η βοηθεια που θεωρει οτι προσφερει.Ολοι οι αλλοι στην πυρα.Και να γινει κλιμακα μελων οπως λεει...(οι αριστοκρατες,οι αστοι,οι μικροαστοι κλπ).

Δεν θελω να πω πολλα μιας και δεν εχω καταλαβει και τι ακριβως ζηταει.Αλλαγη κανονων?ban στους ανενεργους?Μηπως οσοι αναφερονται σεκεινη να λενε τα καλυτερα και οποιος πει κακο λογο να διαγραφεται?

Αληθεια ειναι πως ειναι κριμα.Πολυ κριμα.Και ολοι καταλαβαινουν τι εννοω.Γιατι λιγο πολυ ολοι ξερουν περι τινος προκειται.Εγω ειμαι 1 χρονο στο χωρο και με οσους εχω μιλησει και ειναι γνωστες του "θεματος" εχουν ακριβως την ιδια γνωμη.Ειτε αυτοι ειναι εκτροφεις(λιγο πολυ οι περισσοτεροι γνωριζονται),ειτε ειναι κτηνιατροι(οπου εχει τυχει να "συμπεσουμε") ειτε ειναι απλοι σκυλαδες που γνωριζουν προσωπα και πραγματα.Ολοι ηταν με εναν "καλο" λογο στο στομα...Και δοξα τω Θεω κινησεις σαν κιαυτη ερχονται για να επιβεβαιωσουν την γνωμη τη δικη μου αλλα και ολων των παραπανω.

Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε το περιστατικο που αναφερεται παραπανω με τον σκυλο της κοπελας την οποια εχει αφησει ξεκρεμαστη.Και ποιος ξερει ποσα ακομα θα ειναι.Δεν ειναι τυχαια και πολλα αλλα περιστατικα ξεκατινιασματος που προκαλει ειτε εδω μεσα ειτε σε αλλους δημοσιους χωρους,(foroum,fb κλπ).Υπαρχουν δεκαδες ακομα που μπορω να σας περιγραψω.Ολων η γνωμη ειναι ιδια(γιαυτο αλλωστε και οι περισοτεροι την εχουν κανει περα,οσοι ειστε του χωρου,σιγουρα γνωριζετε)...και παντα παρουσιαζεται στο τελος ως η κατατρεγμενη και βλεπει δεξια κιαριστερα φαντασματα οπως και με τη δικη μου περιπτωση.

Κλεινοντας απλα να πω οτι ειλικρινα λυπαμαι.Δεν φανταζομουν οτι φτανει ως εκει η καταντια ενος ανθρωπου.(Και μη χειροτερα)

ΥΓ. Ευχαριστω αλλη μια φορα που με καλυπτετε ολοι...mod k admin.Εμπρος ολοι σε εναν κοινο στοχο...στην εξοντωση.Μπορει να ειμαι βαλτος,οπως λεει,αλλα τωρα...μας καταλαβε.Κριμα.

Καλη μας διασκεδαση...Κeep Talking...
Γεια σας.
 
Last edited:


Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
Για όσους μου στέλνουν μηνύματα, όχι δεν είμαι εγώ που καταδιώκω το μέλος Lila. :)
Εγώ και νόημα ύπαρξης έχω,
Και "έργο" έχω προσφέρει σε αυτό το φόρουμ,
Και το μόνο κοινό που έχω με την παραπάνω περιγραφή είναι ότι είμαι mod σε άλλο forum.

Ούτε και τραβάω κάνα ζόρι με τη σκύλα της κυρίας. Εγώ το μόνο ζόρι το τραβάω με τη δικιά μου σκύλα!

Τη σκύλα που καλή την καρδιά μεταβίβασα στο όνομα του μέλους Lila όταν μου πρότεινε να ζευγαρώσω με σκύλο του εκτροφείου της. Γιατί το έκανα; Για να μην μπορεί κανένας "κακόβουλος" να την πιάσει στο στόμα του. Και γιατί την εμπιστεύτηκα. Και γιατί ποτέ δε φαντάστηκα ότι για να τα πηγαίνω καλά με την εκτροφέα Lila έπρεπε να γίνω αυλικός και πρόβατο. Έτσι η συμφωνία μας περί ζευγαρώματος χάλασε τη μέρα που άρχισε να με βλέπει εχθρικά επειδή δεν έβγαινα να την υπερασπίζομαι σε δημόσιες συζητήσεις.
Όταν παραβιάζονται κανόνες φίλιας και ηθικής, βεβαίως τα πράγματα αλλάζουν....
ΔΕΝ ΈΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ ΓΡΑΦΩΝΤΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... γιατί απλά καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται...

Δεν ζήτησα ΠΟΤΕ να μου μεταβιβαστεί η σκύλα.. μια ωραία πρωία μου ανακοινώθηκε ότι η σκύλα είναι στο όνομα μου... και όταν ρώτησα γιατί? η απάντηση ήταν γιατί έτσι το αισθανόταν η κυρία Νικολάου σαν ευγνωμοσύνη της φίλιας και της βοηθείας που της έχω προσφέρει ως αναφορά την σκύλα και στο να κατανοήσει καλύτερα την φυλή γιατί δεν ήξερε τίποτα... Της απάντησα τότε χαρακτηριστικά αν απόφασει και γίνει η γέννα στο όνομα μου δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο απλά γίνεται ένα χαρτί μεταβίβασης γέννας...
Εκείνη μου απάντησε δεν το θεωρεί ηθικό και ήθελε να κάνει, πράγμα που εκτίμησα και το θεώρησα μεγάλη ένδειξη φίλιας...
Ήθελε να ζευγαρώσει την σκύλα με ρώτησε τη γνώμη μου την είπα... ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΥΛΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΖΕΥΡΩΜΑ... πρόκειται για ένα σκύλο που μου έχει στοιχίσει πολλές χιλιάδες ευρω... είναι απο την καλύτερη γενεαλογίας και εκτροφείο της Αμερικής... θα των έδινα ΜΟΝΟ στην φίλη μου για να κρατήσει όπως έλεγε ένα κουτάβι ως συνεχεία του σκύλου της και τα υπόλοιπα κουτάβια αν υπήρχαν θα τα έδινα σε ανθρώπους που μου έχουν ζητήσει κουτάβια... τιμή για το ζευγάρωμα? 1/3 της τιμής από αυτό που ζητάει η Αμερικάνα εκτροφέας και όλοι έχουν σκυλιά από το συγκεκριμένο εκτροφείο στην Ευρώπη... (περίπου 3-4 εκτροφεία).

Η κυρία Νικολάου ήρθε σπίτι μου έμεινε 10 μέρες για να ζευγαρώσει την σκύλα της... Η σκύλα της δεν έμεινε έγκυος... στης είπα να έρθει στον επόμενο οίστρο.. απάντησε ήθελε να κάνει ήσυχο καλοκαίρι... Όταν κατάλαβα ότι τελικά φιλία δεν υπάρχει και ότι έκανα ήταν τελείως φιλικό.. ΑΠΛΟ!!! αποφάσισα να μην της δώσω τον σκύλο μου... και της μεταβίβασα την σκύλα ... Ας πάρει λοιπόν αύριο το πρωί στον ΚΟΕ... και όποιος θέλει από εδώ μέσα και να ρωτήσει... η σκύλα με ΒΕΚ 078568.... σε ποιον ανήκει?
ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ?

Μη γονιμοποίηση του θηλυκού
'Αρθρο 11
Αν διεξαχθεί σωστά η επίβαση θεωρείται ότι ο επιβήτορας εξετέλεσε την υπηρεσία του με συνέπεια να πληρούται η προϋπόθεση για την συμφωνηθείσα αποζημίωση για την επίβαση. Δεν εμπεριέχεται η εγγύηση ότι το θηλυκό συνέλαβε οπωσδήποτε. Εναπόκειται στην κρίση του ιδιοκτήτου του επιβήτορος, σε περίπτωση μη γονιμοποιήσεως του θηλυκού να παράσχει κατά τον επόμενο οργασμό ανέξοδη επίβαση ή να επιστρέψει μέρος της χρηματικής καταβολής για την επίβαση. Τέτοιου είδους συμφωνίες πρέπει να καταρτίζονται γραπτά, πριν από την επίβαση, εν είδη συμβάσεων επιβάσεως.


Γιατί εγώ πρέπει να δώσω τον κόπο μου στον οπουδήποτε και να βγει μια γέννα στην επωνυμία μου? γιατί να έχω ένα άνθρωπο σπίτι μου 10 μέρες? και να χάνω χρόνο και χρήμα από την δουλεία μου? και να πληρώνω και την μεταβίβασή? Ο σκύλος μου έκανε ότι έπρεπε να κάνει. Ξεχνάει ότι είχα βγάλει εισιτήριο να πάω αεροπορικώς να την βοηθήσω σε περιπτώσει που είχε γεννά και το πλήρωσα από τη τσέπη μου!! και όλα αυτά για την δήθεν φίλη μου...

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑ ΒΑΖΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΝ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΤΗΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΗΜΙΑΙΜΟ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ και να μου αποδεικνύει για άλλη μια φόρα την κακοήθεια και την εμμονή και που οι δύο έχουν....

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΘΗΤΕ
Εγώ δεν θα γράψω ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!! Ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ αύριο μπορεί να πείσει όποιον θέλει να μάθει εδώ μέσα... ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ... και τους δήθεν αδικημένους... αρκετά πήρατε δεν θα πάρετε απλά τίποτα άλλο από μένα.
 


Uro

Active Member
11 Μαρτίου 2009
31
0
Λιλα μου νομιζω οτι επραξες ολα οσα θα εκανε καθε ηθικος ανθρωπος,απο εκει και επειτα παψε να ασχολεισαι αλλο μαζι με αυτους που σε λασπολογουν,αξια τους δινεις κ δεν την αξιζουν!
Μην ξεχνας,οσα δε φθανει η αλεπου ,τα κανει κρεμασταρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.463
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Η κα Λεβαντάκη μου πρότεινε να ζευγαρώσω τη σκύλα μου με αρσενικό δικό της πριν καν μας γνωρίσει από κοντά εμένα και τη σκύλα μου. Αρκετές φορές μάλιστα, τόσες που και η ίδια μου είπε κάποια στιγμή ότι δε θέλει να με πιέσει και να νιώσω ότι πάει να μου πασάρει τον αρσενικό της. Αλλά (έλεγε) αν δε ζευγαρώσουνε αυτά τα σκυλιά όπως το δικό μου, τότε ποιά θα ζευγαρώσουν;

Εγώ δεν είχα τέτοιες βλέψεις για το καμάρι μου, και επιπλέον το φοβόμουνα και λίγο για την υγεία της, μη γίνει καμιά στραβή και πάθει κάτι το σκυλί μου στη γέννα. Πριν καν έρθει το σκυλί μου στα χέρια μου σκεφτόμουνα μόνο να το στειρώσω και τίποτε άλλο, όπως έκανα άλλωστε στο παρελθόν με ότι θηλυκό ζώο είχα.
Ούτε και ήθελα να βάλω τον εαυτό μου στη διαδικασία να έχω σπίτι μου 3-6 κουτάβια γαι 3 μήνες και μετά να πρέπει να τα αποχωριστώ. Ποιός ο λόγος να το πάθω αυτό σκεφτόμουνα;

Με τα πολλά γνωριστήκαμε από κοντά και μπήκα στο τριπάκι να δώσω μια ευκαιρία. Δεν στείρωσα τη σκύλα μου και καθώς μεγάλωνε το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και έκανα ότι είναι απαραίτητο προκειμένου να επιβεβαιώσω ότι έχω ένα ζώο κατάλληλο για αναπαραγωγή.

Η κα Λεβαντάκη μου είπε ότι θα ήτανε καλύτερο για τα κουτάβια να έχουν την επωνυμία του εκτροφείου της. Έτσι θεώρησα κι εγώ έντιμο να μεταβιβάσω τη σκύλα στο όνομα της. Γιατί; Σαν κίνηση καλής θέλησης μια και η κα Λεβαντάκη δήλωνε ότι πολύς κόσμος την έχει άχτι στο σκυλοχώρο και δεν ήθελα εξ' αιτίας μου να δώσει σε κανέναν δικαίωμα: ότι δηλ ζευγαρώνει με τυχαίες σκύλες ιδιωτών και δίνει την επωνυμία του εκτροφείου της.
Της το είπα, της εξήγησα το σκεπτικό μου και δέχτηκε.

μια ωραία πρωία μου ανακοινώθηκε ότι η σκύλα είναι στο όνομα μου...
Μας διαβάζουν λογικοί άνθρωποι, εκτίθεστε και είναι κρίμα. Πώς να το κάνω αυτό χωρίς τα στοιχεία σας; Μαζί τα συμπληρώσαμε τα χαρτιά σε τηλ συνομιλία μας, εσείς αναλάβατε τα διαδικαστικά, και όταν βρεθήκαμε από κοντά σας έδωσα τα χρήματα. (ΝΑΙ! Πλήρωσα κιόλας για να χαρίσω τη σκύλα μου! Δοξάστε με!:maria:)

έτσι το αισθανόταν η κυρία Νικολάου σαν ευγνωμοσύνη της φίλιας και της βοηθείας που της έχω προσφέρει ως αναφορά την σκύλα και στο να κατανοήσει καλύτερα την φυλή γιατί δεν ήξερε τίποτα...
Θέλω τόσο πολύ να σκάσω στα γέλια, αλλά το καμάρι μου κοιμάται ελαφριά και δε θέλω να το ξυπνήσω. Αρκετά το έχω ταλαιπωρήσει εξ' αιτίας σας. Ας το αφήσω τουλάχιστον το ζωντανό να κάνει έναν ύπνο της προκοπής.

Ρομαντζάδες του στυλ "να κρατήσω κουτάβι σα συνέχεια του σκύλου μου" δεν είναι του τύπου μου. Όταν έρθει η μαύρη εκείνη ώρα που το κορίτσι μου θα με αφήσει για άλλα μέρη, δε θέλω ΤΙΠΟΤΑ που να συνδέεεται μαζί του, ούτε καν σκύλο της ίδιας φυλής. Και όσοι με γνωρίζουν εδώ μέσα, αυτό το ξέρουνε πολύ καλά. Ούτε και 2ο σκύλο θα μπορούσα να έχω πριν μεγαλώσει πολύ η Μάρθα σε ηλικία, το έχω δηλώσει αρκετές φορές εδώ μέσα.

τα υπόλοιπα κουτάβια αν υπήρχαν θα τα έδινα σε ανθρώπους που μου έχουν ζητήσει κουτάβια... τιμή για το ζευγάρωμα? 1/3 της τιμής από αυτό που ζητάει η Αμερικάνα εκτροφέας και όλοι έχουν σκυλιά από το συγκεκριμένο εκτροφείο στην Ευρώπη... (περίπου 3-4 εκτροφεία).
700 ευρώ μπροστά, όλα τα έξοδα δικά μου, και 200 ευρώ το κεφάλι όταν τα κουτάβια θα συμπληρώνανε την πρώτη εβδομάδα ζωής (χωρίς πλαφόν, ανεξάρτητα από τον αριθμό των κουταβιών. Σε περίπτωση δηλαδή που η σκύλα μου έκανε 10 κουτάβια, θα έδινα στην κυρία Λεβαντάκη 2.700,00 ευρώ για ένα ζευγάρωμα που η ίδια μου πρότεινε ξανά και ξανά, για μια γέννα με επωνυμία του εκτροφείου της με μια θηλυκιά που της είχα μεταβιβάσει!).
Τα κουτάβια θα τα διέθετα εγώ, με τη βοήθεια της κας Λεβαντάκη. Τα έσοδα δικά μου.

Η κυρία Νικολάου ήρθε σπίτι μου έμεινε 10 μέρες για να ζευγαρώσει την σκύλα της...
Κι εγώ παρέδωσα κάποτε τα κλειδιά του σπιτιού μου στο σύζυγό σας που είχε ανέβει με τα σκυλιά Θεσσαλονίκη και ξεσπιτώθηκα, σας καλοδέχτηκα και σας τραπέζωσα μέχρι και στο σπίτι των γονιών μου με την παρέα σας και όλη σας την αγέλη, δεν το έκανα φουρφούρι όμως. Αυτά τα κάνει κάποιος από την καλή του την καρδιά, όχι για να 'χει να τα λέει δεξιά αριστερά. Κουλάρετε κα Λεβεντάκη.

Η σκύλα της δεν έμεινε έγκυος... στης είπα να έρθει στον επόμενο οίστρο.. απάντησε ήθελε να κάνει ήσυχο καλοκαίρι...
Η σκύλα, όχι εγώ. Γιατί βραχυκέφαλη φυλή να εγκυμονεί κατακαλόκαιρο εγώ η άπειρη δεν ήθελα. Το αγαπάω το βρωμόσκυλο, φοβήθηκα να ρισκάρω.

ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ?
'Αρθρο 11
Εναπόκειται στην κρίση του ιδιοκτήτου του επιβήτορος, σε περίπτωση μη γονιμοποιήσεως του θηλυκού να παράσχει κατά τον επόμενο οργασμό ανέξοδη επίβαση ή να επιστρέψει μέρος της χρηματικής καταβολής για την επίβαση. Τέτοιου είδους συμφωνίες πρέπει να καταρτίζονται γραπτά, πριν από την επίβαση, εν είδη συμβάσεων επιβάσεως.
Είστε τουλάχιστον ανήθικη κυρία μου να μου μοστράρετε τους κανονισμούς ΤΩΡΑ! Την καλή μου τη διάθεση (και την ηλιθιότητα μου επίσης) την έδειξα όταν σας μεταβίβασα τη σκύλα μου χωρίς δεύτερη σκέψη, περιμένατε αλήθεια να σκεφτώ εκ του πονηρού ότι θα με τσιμπουκώσετε και να ζητήσω τη συμφωνία μας γραπτώς;
Η συμφωνία μας ήτανε ότι η προπληρωμένη μισή επίβαση, είναι σε ισχύ είτε σε περίπτωση που δε μείνει έγκυος η σκύλα, είτε σε περίπτωση που αποβάλει. Εσείς μου το είπατε, και όταν μάλιστα σας είπα ότι δε θέλω να εκμεταλλευτώ τη φιλική μας σχέση και να σας ξαναπληρώσω την επίβαση αν χρειαστεί μου είπατε ότι έτσι γίνεται παντού.

Γιατί εγώ πρέπει να δώσω τον κόπο μου στον οπουδήποτε και να βγει μια γέννα στην επωνυμία μου?
Δεν τον ζητήσαμε τον κόπο σας κυρία μου. Δεν τον θέμε λέμε!
Εγώ τα λεφτάκια μου ήθελα και το pedigree της σκύλας μου πίσω. Όμορφα και πολιτισμένα!

Τώρα πώς γίνεται μετά που με πασάρατε στο σύζυγό σας για τα περαιτέρω...
με τον οποίο όμως να πω ΤΙ; Εγώ με εσάς είχα μιλήσει και συμφωνήσει.
εκτός από τις απειλές που άκουσαν τα ωραία μεγάλα αυτιά μου όταν όμορφα και ψύχραιμα του ζήτησα να μιλήσει μαζί σας και να μου πείτε τί προτίθεστε να κάνετε με την περίπτωση μου για να ξέρω τί μου γίνεται και να κινηθώ ανάλογα
Πώς ενώ όλες οι συνεννοήσεις μας δε βγάζαν πουθενά ξαφνικά το pedigree είναι στο όνομα μου... Δεν ξέρω και δε με ενδιαφέρει και να μάθω. Μου αρκεί που είναι.

Μήπως να μου δίνατε πίσω και τα 700 ευρουλάκια μου; Να στείλω λογαριασμό;
Βλέπετε τα δούλεψα σκληρά και τα πονάω. Δεν τα είχα για να τα χαρίσω σε εσάς.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
MΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΠΕΘΑΝΕΙ!!!

Δεν ξερουμε ποιον να πιστεψουμε...:rolleyes::rolleyes:

Τσακωνεστε για δικες σας διαφορες στο dogforum και στην κατηγορια: ''Κανονισμοί, σχόλια & προτάσεις'' ...:rolleyes::rolleyes:
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.463
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Την πατάει κάποιος από πετσοπά, το γράφει.
Την πατάει από κτηνίατρο, το γράφει.
Εγώ την πάτησα από εκτροφέα, γιατί να μην το γράψω;

Ενημερωτικό χαρακτήρα δεν έχει το φόρουμ;
Ενημερώνω κι εγώ, χωρίς να κρύβομαι πίσω από ένα nickname, να γίνει το δικό μου πάθημα μάθημα για κάποιους άλλους. Κάνω άσχημα πιστεύεις;

Αν οι αρμόδιοι για την καλή λειτουργία του φόρουμ κρίνουν ότι ενημερώνω σε λάθος κατηγορία, ας μετακινηθούν οι δημοσιεύσεις.
 
Last edited:


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Μια που, μάλλον, εμείς σαν διαχείριση δεν υπάρχει κάτι να κάνουμε (έχοντας ζητήσει επανειλημμένος να μας υποδειχθεί το αίτημα, χωρίς απάντηση), θα κάνουμε αυτό που θεωρούμε προφανές.

Θα κλειδώσουμε το παρόν θέμα σαν "λήξαν" και όποιος θέλει να αναπτύξει κάποιο άλλο θέμα, μπορεί να το κάνει ελεύθερα, στην ανάλογη κατηγορία/ενότητα.

Ευχαριστούμε πολύ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα