Διατροφή puppy mini pincher με Chihuahua


mariacyp91

New Member
12 Φεβρουαρίου 2017
4
0
32
IMG_8934.JPG IMG_8934.JPG Καλησπέρα είμαι νεα στην ομάδα οπόταν απολογούμαι αν κανω κάποιο λάθος :)
Χτες υιοθέτησα ( εχω ακομα 5 σκυλακια αδεσποτακια εκανα το σπιτι zoo park :p) δύο σκυλάκια ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι ειναι mini pincher με Chihuahua γεννήθηκαν στις 21/11/2016 μεχρι χτες έπιναν γάλα και έτρωγαν τροφή royal canin starter εγώ τους αγόρασα royal canin mini junior οι οδηγίες λένε να δίνω 48γρ ημερησίως για το καθένα δίνω τοσα αλλα αυτα πεινανε να δωσω περισσοτερο η να παρω γαλα για σκυλακια και να δινω και γαλα; Επισης ποιες τροφες μου προτείνετε να δίνω τώρα και πιες όταν ενηλικιωθούν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Μια φιλόζωη απτην Κύπρο
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Γεια σου!

Όλες οι τροφές έχουν πίνακα πίσω με την αναλογία βάρους/ηλικίας/γρ τροφής. Είμαι σχεδόν σίγουρη πως και η τροφή σου θα το έχει αυτό. Εάν λέει 48γρ παράδειγμα, τότε αυτή είναι η προτεινόμενη. Όταν λες πεινάνε τι εννοείς; Γιατί τα δικά μου ΠΑΝΤΑ πεινάνε και ας έχουν φάει τον άμπακο, είναι απλά λαίμαργοι κεφτέδες.
 
  • Like
Reactions: Orilis


mariacyp91

New Member
12 Φεβρουαρίου 2017
4
0
32
Γεια σου!

Όλες οι τροφές έχουν πίνακα πίσω με την αναλογία βάρους/ηλικίας/γρ τροφής. Είμαι σχεδόν σίγουρη πως και η τροφή σου θα το έχει αυτό. Εάν λέει 48γρ παράδειγμα, τότε αυτή είναι η προτεινόμενη. Όταν λες πεινάνε τι εννοείς; Γιατί τα δικά μου ΠΑΝΤΑ πεινάνε και ας έχουν φάει τον άμπακο, είναι απλά λαίμαργοι κεφτέδες.
κλαινε και βυζαινουν το ενα το αλλο
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Αυτό μπορεί να συμβαίνει επειδή αποχωρίστηκαν πχ την μάνα τους και δεν έχουν προλάβει να προσαρμοστούν. Εσύ δίνεις την προτεινόμενη αναλογία;
 






noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Κάποια τροφή με πρώτα συστατικά το κρέας και όχι υποπροϊόντα του. Για να πάρεις μια ιδέα, κοίτα τις naturea, acana, arden grange, sam's field, barking heads κλπ. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιείς την "αναζήτηση" πάνω πάνω για να κοιτάξεις τα άπειρα θέματα σχετικά με τις ξηρές τροφές και πώς επιλέγουμε.
 


mariacyp91

New Member
12 Φεβρουαρίου 2017
4
0
32
Κάποια τροφή με πρώτα συστατικά το κρέας και όχι υποπροϊόντα του. Για να πάρεις μια ιδέα, κοίτα τις naturea, acana, arden grange, sam's field, barking heads κλπ. Επίσης, μπορείς να χρησιμοποιείς την "αναζήτηση" πάνω πάνω για να κοιτάξεις τα άπειρα θέματα σχετικά με τις ξηρές τροφές και πώς επιλέγουμε.
σ ευχαριςτω για της πληροφοριες μου ειπαν και για την taste of the wild
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά σύμφωνα με το dogfoodanalysis.com έχει πολύ καλές κριτικές.
Και εδώ στο φόρουμ http://www.dogforum.gr/community/threads/taste-of-the-wild-totw.12118/ . Γενικά πάτα στην αναζήτηση τα ονόματα των τροφών που σου κινούν το ενδιαφέρον, διάλεξε μία και ξεκίνα. Πρώτα θα κάνεις σταδιακή μετάβαση, δηλαδή 3 μέρες 75% παλιά-25% καινούρια, 3 μέρες 50-50% παλιά- καινούρια και 25-75% παλιά-καινούρια. Και να έχεις υπόψη σου ότι η τροφή που κάθεται στο δικο μου σκύλο καλά δεν σημαινει ότι θα κάτσει στο δικό σου. Έχε τα θέματα αυτά υπόψη σου για να διαλέξεις καταρχάς αλλά έχε και αυτό που σου είπα στο νου σου.
 
  • Like
Reactions: Orilis


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf