Διατροφή


Nick M Kotsop

Member
28 Φεβρουαρίου 2013
17
0
Καλησπέρα!Θέλω αν κάποιος γνωρίζει να μου δώσει ιδέα στο πως να αυξήσω το λίπος στον σκύλο μου.Ευχαριστώ
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Καλησπέρα!Θέλω αν κάποιος γνωρίζει να μου δώσει ιδέα στο πως να αυξήσω το λίπος στον σκύλο μου.Ευχαριστώ
,,,
το λιπος κονταινει τη γραμμη της ζωης,, εξαλλου ολες οι τροφες εχουν αρκετα ποσοστα λιπαρων συστατικων για την αναγκαια αναπτυξη του σκυλου,, και οι ακριβες τροφες εχουν και ελαια με ω3 κλπ... .. οι λιπαρες τροφες οπως η πετσα του κοτοπουλου για παραδειγμα σακατευουν το στομαχι του σκυλου σε βαθος χρονου,,, ενα φυτικο ελαιο κανει καλο αλλα με μετρο μετα απο μελετη,,
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
,,,
το λιπος κονταινει τη γραμμη της ζωης,, εξαλλου ολες οι τροφες εχουν αρκετα ποσοστα λιπαρων συστατικων για την αναγκαια αναπτυξη του σκυλου,, και οι ακριβες τροφες εχουν και ελαια με ω3 κλπ... .. οι λιπαρες τροφες οπως η πετσα του κοτοπουλου για παραδειγμα σακατευουν το στομαχι του σκυλου σε βαθος χρονου,,, ενα φυτικο ελαιο κανει καλο αλλα με μετρο μετα απο μελετη,,
Τίποτα απο αυτά που γράφεις δεν ισχύει.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Καλησπέρα!Θέλω αν κάποιος γνωρίζει να μου δώσει ιδέα στο πως να αυξήσω το λίπος στον σκύλο μου.Ευχαριστώ

Μπορεις εαν θες να μας πεις τι σκυλο εχεις και ποσα ειναι τα κιλα του και την ηλικια του..Και εαν θες ανεβασε και φωτο να δουμε εαν ειναι λιποβαρες το σκυλι σου.Ξερεις καμια φορα εχουμε στο μυαλο μας εικονα απο σκυλους που ειναι θηρια.Αυτο δε σημαινει οτι ειναι και σωστο.
 


Nick M Kotsop

Member
28 Φεβρουαρίου 2013
17
0
Ο σκύλος μου είναι μια χαρά στα κιλά του για την ηλικια του.Ειναι μποξερ 14 μηνων 26 κιλα την τελευταια φορα που τον ζυγισα πριν 1,5 μηνα.Αλλα δεν εχει αρκετο λιπος κ πισω απο το στηθος του εως κ πριν την ουρα φαινονται τα κοκκαλα του.Επειδη στην γειτονια μου υπαρχουν αλλα δυο μποξερ δυο μηνες μεγαλυτερα απο τον δικο μου ειναι στα ιδια κιλα αλλα εχουν πιο δεμενο σωμα με οσο πρεπει λιπος κ δεν φαινονται τα πλευρα τους κ για αυτο με παραξενευει ο δικος μου.Η τροφη του εχει 23% λιπαρα.
 


Nick M Kotsop

Member
28 Φεβρουαρίου 2013
17
0
Μπορεις εαν θες να μας πεις τι σκυλο εχεις και ποσα ειναι τα κιλα του και την ηλικια του..Και εαν θες ανεβασε και φωτο να δουμε εαν ειναι λιποβαρες το σκυλι σου.Ξερεις καμια φορα εχουμε στο μυαλο μας εικονα απο σκυλους που ειναι θηρια.Αυτο δε σημαινει οτι ειναι και σωστο.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.Απλα οσα μποξερ εχω δει ειναι παντα πιο δεμενα απο τον δικο μου!Απο θεμα υγειας παντως για να το ξεκαθαρισω ειναι μια χαρα,επειδη αγχωθηκα πριν λιγο καιρο μηπως συμβαινει κατι κ του εκανα ολες τισ εξετασεις αιματος κ εξετασεις για το στομαχι κ ολα τα υπολοιπα οργανα κ ειναι μια χαρα.
 










lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.509
749
Ξεσσαλονικη!!!
να σου πει για το πως ειναι ρε συ.για τις εξετασεις ξερω οτι του εκανες,αλλα τι σου ειπε αυτος?στο φορουμ ,οκ,λες οτι φαινονται τα πλευρα κτλ,αλλα απο κοντα ειναι διαφορετικα να το δει καποιος...