Δυσκολία στο κατούρημα


eja

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2009
105
88
Αργος, Αργολιδας
Γεια σας παιδιά έχω ενα Δαλματίας 2 χρονών και κάποιες φορές εχει δυσκολία στο κατούρημα
Στην αρχή νόμιζα ότι ειναι από το κρύο (επειδή το έκανε τις ημέρες που είχε πολυ κρύο ) αλλα δεδομένου οτι έχουν ασθένειες στα νεφρά τους σαν ράτσα είπα να ρωτήσω τον γιατρό, ο οποίος μου είπε οτι προφανώς κατεβαίνουν πετραδάκια η άμμος που του δημιουργεί αυτή την ενόχληση και άμα δω και συνεχίζεται να τον πάω για να τον κοιτάξουμε
Εγω ώμος είχα προσέξει οτι μου το κάνει όταν τον ταΐζω ρύζι με κοτόπουλο , τώρα ήταν τυχαίο? δεν ξέρω, αλλά οταν του άρχισα πάλι τροφή το σταμάτησε .Τώρα έχει 3-4 μέρες που εχει τελειώσει η τροφή του και τον ταΐζω πάλι κοτόπουλο με ρύζι και σήμερα άρχισε πάλι το ιδιο πρόβλημα

Να σημειωθεί οτι όταν του δεινω κοτόπουλο με ρύζι μου πίνει ελάχιστο νερό
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν κάνεις εναν υπέρηχο νεφρών και εξέταση αίματος για να τσεκάρεις τα νεφρά του;
Περίεργο αυτό με το κοτόοπουλο και το ρύζι, εγώ θα το κοιτούσα πάντως πιο διεξοδικά.
Μπορεί να χρειάζεται ειδική τροφή.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
και εγω πιστευω ειναι αυτο που λεει ο κτηνιατρος πετραδακια αλα εφοσων εχεις παρατηρηση αυτο με το κοτοπουλο και ρυζι σταματοτο για μεγαλο διαστημα για να δεις αν το σταματηση τελειως
 




eja

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2009
105
88
Αργος, Αργολιδας
Τον ρώτησα αλλά μου είπε οτι δεν πιστεύει να είναι αυτό ( εγω πάντως το πιστεύω ) γιατί δεν γίνεται να τρώει 1,5 μήνα τροφή και να ειναι κομπλέ και μόλις του αρχίζω κοτόπουλο με ρύζι σε 3 ήμερες να το κάνει
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Στη θέση σου πάντως θα του έκανα άμεσα υπέρηχο και εξετάσεις για να μη χειροτερέψει και υποφέρει το σκυλί! Μη το αφήνεις γιατί αν εξελιχτεί χειρότερα θα έχεις μεγαλύτερα προβλήματα!!
 






onokio

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2012
70
0
Κερατσίνι
Να σημειωθεί οτι όταν του δεινω κοτόπουλο με ρύζι μου πίνει ελάχιστο νερό
Καλησπέρα κι εγω όταν χρειάστηκε κάποιες φορές να δώσω στον δικο μου ρύζι με κοτοπουλο έπινε λιγότερο νερο αλλα η κτηνίατρος μου είπε ότι αυτο συμβαίνει γιατι περνει όσο νερο χρειάζεται απο το ρύζι με το κοτοπουλο

Κάτι άλλο που είχα παρατηρήσει είναι ότι τα ουρα του δεν ήταν κίτρινα όπως με την ξηρά τροφη

Εύχομαι περαστικα στο σκυλάκο σου και να μην είναι κάτι σοβαρο




 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Στις πέτρες το νερό βοηθάει όποτε έχει μία κάποια συσχέτιση.., ανάλυση ούρων..!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981