ΕΚΤΡΟΦΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ


dimmy19

Member
15 Μαρτίου 2010
5
0
Καλησπέρα σε όλους...!
Πάντα μου άρεσαν τα χάσκυ,έχω διαβάσει πολλά και τους τελευταίους μήνες άρχισα να ψάχνω για αγορά. Βρήκα αγγελίες ιδιωτών με πολλές "υποσχέσεις", αλλά όλοι λένε να τις αποφεύγουμε..έτσι αναζήτησα κάποιο εκτροφείο στην ΑΘΗΝΑ (κοντά εννοώ,είχα βρει στην Κύπρο και στην Θεσσαλονίκη......) δυστυχώς ακόμα δεν έχω βρει! έχει κανείς κάποια πληροφορία;;
Ευχαριστώ προκαταβολικά...!
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εγώ θα σε συμβούλευα να μην βάλεις όριο στο που θα είναι το εκτροφείο!
Αν υπάρχει κάποιο στην Αθήνα το οποίο θα πληρεί κι όλες τις προυποθέσεις και τις απαιτήσεις σου έχει καλώς, αλλά μην αποκλείσεις κάποιο εκτροφείο απλά και μόνο επειδή είναι μακρυά ένώ μπορεί να σου προσφέρει αυτά που ζητάς!

Διάβασε ΑΥΤΟ το θέμα!
Έχει πολλές πληροφορίες σχετικά με το πως μπορούμε να κρίνουμε τον κάθε εκτροφέα!
 
Last edited:






Landser

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
74
0
Μαραθωνας
Η Alexia εχει δικιο αν θες πραγματικα να χεις τον σκυλο που επιθυμεις τα χιλιομετρα δε πρεπει να σε αποθαρρυνουν...
Δεν μας ειπες ομως τι ειναι αυτο που αγαπησες στα Χασκυ περα απο την ομορφια τους?Και επισης το αν εισαι διαθετειμενος να θυσιασεις αρκετα πραγματα στη ζωη σου που μπροστα τους το πρωτο σου προβλημα που ειναι τα χιλιομετρα ειναι μηδαμινο..
 


dimmy19

Member
15 Μαρτίου 2010
5
0
ναι βρε παιδια... στην μεταφορα κολλαω,,,, τι θα κανει το κουταβι 6 ωρεσ μεσα στο αυτοκινητο!!!!!!!!!
γι'αυτο ρωτησα αν υπαρχει κατι πιο κοντα!!!
εμενα δεν μου κοστιζει κατι!!
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Βρες τον εκτροφέα που σου ταιριάζει και μην ανησυχείς για την μεταφορά, τα κουτάβια κοιμούνται πολλές ώρες.
 


dimmy19

Member
15 Μαρτίου 2010
5
0
οσο για το αλλο.... εχω διαβασει πολλα βιβλια για αυτη την φυλη... κυριωσ με γοητευσε οτι εχει "προσωπικοτητα"!! δεν ηθελα ενα σκυλο "μαργιονετα" να κανει ο,τι του λενε στα τυφλα..ειναι σαν να εχει αποψη!επισησ μου αρεσει το οτι δεν δενεται μονο με ενα ανθρωπο.... για την εμφανιση δεν το συζηταω ειναι μακραν τα πιο ομορφα σκυλακια!! Το μονο που με αγχωνει ειναι αυτεσ οι τασεισ περιπλανησησ που εχει κ φοβαμαι μην μου χαθει, αλλα νομιζω πωσ αν του καλυπτω αυτη την αναγκη δεν θα το κανει...λογικα εστω..
οσο για τα χιλιομετρα το σκεφτομαι για το κουταβακι, ΟΧΙ για μενα!
ενα ταξιδακι στην θεσσαλονικη θα ηταν ο,τι πρεπει για μενα!