ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ..ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ!








reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
μα με το μπουστη τον διαολο της ταζμανιας...

ευτυχως την πρωτη επαφη και το εγκεφαλικο το επαθε η δικια μου...εγω ενημερωθηκα τηλεφωνικα...

ο καναπες ηταν αγορασμενος μια εβδομαδα πριν το συμβαν και ειχε κοστισει πολλα...μα παρα πολλα...τα υπολοιπα δεν τα υπολογιζω καν,οπως κατι γοβες και κατι παπουτσια χορου της συμβιας που κοστιζαν οσο μια λαμποργκινι...

δεν αναφερομαι καν,σε τραπεζομαντηλα,καρεκλες και λοιπες αδιαφορες λεπτομερειες...

αλλα αυτο δεν ηταν το χειροτερο...η φαση που ο μαλακας παραλιγο να δει αυτο το ασπρο φως που βλεπουν στον τουνελ οι ετοιμοθανατοι ηταν με ενα καινουριο μου μηχανακι...

θα σας τα πω αργοτερα με λεπτομερειες...να πω κι εγω τον πονο μου...:mad:
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...αλλα αυτο δεν ηταν το χειροτερο...η φαση που ο μαλακας παραλιγο να δει αυτο το ασπρο φως που βλεπουν στον τουνελ οι ετοιμοθανατοι ηταν με ενα καινουριο μου μηχανακι...
apo ta kalitera!!!!!:D
 
  • Like
Reactions: reinmeister2




myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
@reinmeister2 & @Eirini-Fontas ο Χριστός κι η μάνα του!!!
Στο διά ταύτα τώρα: ο Enzo δεν έχει κάνει τραγικές ζημιές, όλα κι όλα έκλαψα 6 φορτιστές, 3-4 βιβλία κι ένα ζευγάρι σαγιονάρες. Θα σας μιλήσω όμως για τον Ερμή, το παραβατικό Λαμπραντόρ μιας θείας μου, το οποίο πέρσι τον Αύγουστο μας άφησε χρόνους... Μέχρι να γίνει 7 μηνών ή θεία μου είχε κλάψει ρούχα, παπούτσια, εσώρουχα, δυο καναπέδες, ένα χαλί 600€, την τραπεζαρία με έξι καρέκλες και 3-4 τοίχους και κασώματα... Α, επίσης ένα τηλεκοντρόλ και 50 ευρώ που γλιτώσαμε στο τσακ. Μετά εκπαιδεύτηκε και ηρέμησε κάπως αλλά μέχρι που πέθανε παρέμεινε παραβατικός. Επίσης έπινε τον καφέ του νες μέτριο με λίγο γάλα. Το ξέρω γιατί στο φορές κατάφερε να πιει τον δικό μου καφέ...
Ιδού ο παραβατικός:
IMG_20150415_184313.jpg
 


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
28
@myEnzo νταξει..μικροπραγματα..! :LOL: ανυπομονω να παω σπιτι να τα δειξω στον φιλο μ που χθες ειδε τον καναπε κ τρελαθηκε...θα τον φιλησει κιολας τον μικρο θα του πει κ μπραβο :p
 




Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
@Eirini-Fontas respect...
Όλα τα άλλα είναι απλές οδοντόκρεμες!
εμ το πα η εχεις σκυλο η δεν εχεις. . . :confused::p:mad:
Btw ακομα φοβαμαι μην το ξανακανει. . .

ποσο πηγε η ζημια??:cool:
αν ρωτας εμενα κατι χιλιαρικα μας φυγανε θυμαμαι. . . :whistle:
 
  • Like
Reactions: Dogo95


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
@reinmeister2 εντελώς ερασιτεχνικό το αποτέλεσμα του δικού μας καναπέ, αλλά ήταν τόσο... διακριτική... η ζημιά επειδή δεν το έκανε για να περάσει η ώρα του, ούτε από άγχος αποχωρισμού. Απλά τον έστρωνε να κοιμηθεί..
 


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει ένα κουτάβι μόνο του πολλές ώρες; Δεν είναι αναμενόμενο με την ενέργεια που έχουν; Είναι θέμα εκπαίδευσης, ή απλώς θέμα βαρεμάρας; Μιλάω για κουτάβι όχι για σκύλο που έχει περάσει την πρώτη νιότη.
 




genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Να δει καμια σειρα τρωγοντας σκληρη τροφη:p
Ολα μαθαινονται :) Εχω δει και κουταβι μαθημενο με παππου εκ γεννετης σχεδον, με το που αναβε τηλεοραση, να στεινεται στον καναπε και να περιμενει να ερθει το φαϊ. Το εβγαζες εξω και παθαινε πανικο, αλλα απο καναπε και τηλεοραση ηξερε
 
  • Like
Reactions: d-friend and Dogo95


Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
28
και τι δεν θα δινα να τον ειχα διπλα μ να βλεπουμε μαζι λοστ :p 40 λεπτα το επεισοδιο το βλεπω σε μια ωρα και με τις παυσεις για τον κυριο
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
ο γπ του πατέρα μου τράβηξε ότι βρήκε και ότι κρεμόταν απο κάτω απο το τζιπ και του τα φερε έξω απο την πόρτα. Νομίζω ανεβαίνει στο βάθρο ως νικητής.

εντιτ: άντε να το μοιραστεί με την @Eirini-Fontas
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει ένα κουτάβι μόνο του πολλές ώρες; Δεν είναι αναμενόμενο με την ενέργεια που έχουν; Είναι θέμα εκπαίδευσης, ή απλώς θέμα βαρεμάρας; Μιλάω για κουτάβι όχι για σκύλο που έχει περάσει την πρώτη νιότη.
Εξαρτάται το κουτάβι. Δεν είναι όλα υψηλής ενέργειας. Ούτε χρειάζονται όλα αυλή και παιδιά για να κάτσουν ήσυχα μέσα στο σπίτι μετά. Ότι ζημιές έκανε ο δικός μου (εκτός τον καναπέ παραπάνω και τα πρώτα λουριά για βόλτα) τις έκανε επειδή δεν ήξερε τι είναι μασουλητήρι και τι όχι. Κάτι λίγο η αλλαγή δοντιών κάτι λίγο που δεν είχαμε προετοιμαστεί κι εμείς ότι οτιδήποτε τοποθετημένο κάτω από ορισμένο ύψος μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανακούφιση των ούλων, έγιναν κάποιες ζημιές, ορισμένες καθόλου ευκαταφρόνητες οικονομικά. Και μιλάμε για ένα κουτάβι μέσης ενέργειας - κι ολίγον προς τα πάνω. (τον ακούραστο είχε...)
 
  • Like
Reactions: Shelly


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Εξαρτάται το κουτάβι. Δεν είναι όλα υψηλής ενέργειας. Ούτε χρειάζονται όλα αυλή και παιδιά για να κάτσουν ήσυχα μέσα στο σπίτι μετά. Ότι ζημιές έκανε ο δικός μου (εκτός τον καναπέ παραπάνω και τα πρώτα λουριά για βόλτα) τις έκανε επειδή δεν ήξερε τι είναι μασουλητήρι και τι όχι. Κάτι λίγο η αλλαγή δοντιών κάτι λίγο που δεν είχαμε προετοιμαστεί κι εμείς ότι οτιδήποτε τοποθετημένο κάτω από ορισμένο ύψος μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ανακούφιση των ούλων, έγιναν κάποιες ζημιές, ορισμένες καθόλου ευκαταφρόνητες οικονομικά. Και μιλάμε για ένα κουτάβι μέσης ενέργειας - κι ολίγον προς τα πάνω. (τον ακούραστο είχε...)
Μα το ιδιο δεν ειπα κι εγω;;; Ο,τι φτανει θα το μασουλησει, γρατζουνισει κλπ. Λογικο δεν ειναι όταν είναι μόνο του για ώρα; Τι να κανει, να διαβασει εφημερίδα;
 


Shelly

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2016
67
73
Είπα να ανεβάσω κ 'γω. Είναι οι μπότες κ οι αρβύλες που έγραψα πριν, φαίνεται κ η πόρτα με τις γρατζουνιές κ τα δαγκώματα της.Είναι η τελευταία "ζημιά" που έκανε. Μάλλον το παγωμένο kong έκανε τη δουλίτσα του,όσο εγώ έλειπα...
 

Attachments

  • Like
Reactions: Dogo95 and Orilis




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3