ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ..ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ!


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μα το ιδιο δεν ειπα κι εγω;;; Ο,τι φτανει θα το μασουλησει, γρατζουνισει κλπ. Λογικο δεν ειναι όταν είναι μόνο του για ώρα; Τι να κανει, να διαβασει εφημερίδα;
Νομίζω λέμε διαφορετικά πράγματα, Λίνα. Εσύ μιλάς για μοναξιά/βαρεμάρα ενώ εγώ για έλλειψη εκπαίδευσης/μη πλήρη επιτήρηση.
 


TheLefterisKa

Member
1 Ιουνίου 2016
22
46
29
Χανια-Ηρακλειο
Ωππ να το! το θεμα μου! ευτυχως μετα απο αυτα που διαβασα τωρα η δικια μου ειναι αγια με φωτοστεφανο! Εμενα αυτα που εχει φαει ειναι μια παντοφλα 3ης φορτιστες και ενα πορτοφολι με καρτες διπλωματα πασα (ολα τα καλα!) αλλα μπορω να πω πως εχουμε ηρεμησει αρκετα ΕΥΤΥΧΩΣ! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Dogo95




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Λουριά, τηλεκοντρόλ, κινητά κι άλλα αντικείμενα σε χαμηλό ύψος μέχρι έξι εφτά μηνών (κάνε το έτος ώστε να βάλεις μέσα και τα λάθη αμνησίας μου). Τον καναπέ μόλις πέρισυ..
 
  • Like
Reactions: d-friend and Dogo95






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Σίγουρα η εκτόνωση παίζει τεράστιο ρόλο.
Αλλά ρε παιδιά...
Έχω γυρίσει από σκυλοβόλτα μεγάλη στα βασιλικά, όπου έχουν τεζάρει και οι δύο και έχουν πέσει τανάσκελα σε φάση ότι θα ξανασηκωθούν την άλλη μέρα. Φεύγω από το σπίτι για 20 λεπτά... Γυρνάω και βρίσκω να έχουν ξηλώσει το καλώδιο της κεραίας της τηλεόρασης για πολλοστή φορά.
 
  • Like
Reactions: Dogo95


genie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2016
902
694
52
Νομίζω λέμε διαφορετικά πράγματα, Λίνα. Εσύ μιλάς για μοναξιά/βαρεμάρα ενώ εγώ για έλλειψη εκπαίδευσης/μη πλήρη επιτήρηση.
Δε με λένε Λινα και δε μίλησα για μοναξιά και βαρεμάρα. Αντίθετα μίλησα για έλλειψη επιτήρησης σε σκανταλιάρικο κουτάβι. Μήπως ήθελες να απαντήσεις σε κάποιον άλλον;;;
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Ζημια δεν εχει κανει ποτε το μονο που μπορω να το πω ως "ζημια" ειναι οτι ελειπα και οταν γυρισα βρηκα το πακετακι με τις χαλς αδειο και ολο το τριχωμα της κολλημενο με κομματακια καραμελαςo_O.
Χαχαχαχαχα εκλαψα χαχα χα
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
χμ ο Δικαστακος μικρός 2 φορές το αυτόματο πότισμα(όλοι οι σωλήνες σουρωτήρι ) , 3-4 πευκάκια του μέτρου , και σχεδόν όλα τα επιπλα κήπου και αρκετές γλάστρες. Μέσα στο σπίτι μόνο ντουβάρια και τις γωνίες των τοιχων (αλλά σχεδόν βρήκε τούβλο ). Τώρα πια τίποτα μόνο τα στρώματα του .
Η Τσίκα τίποτα ποτέ , μια φορά είχε κρεμαστεί από την κουρτίνα αλλά της είπα από μακριά μη και δεν ξαναπήγε
Το Λολό με έχει καταστρέψει :( αφού κατάστρεψε όλες τις κλούβες που είχα και στην τελευταία παραλίγο να αφήσει και τα δόντια της, και ενώ περνάνε μήνες χωρίς να πειράξει κάτι έρχονται οι κεραυνοί και έτσι έχω κλάψει ένα σαλόνι , καμιά 20ρια ζευγάρια παπούτσια, τηλεκοντρολ , διάφορα βιβλία και χαρτιά ότι φτάνει το καημένο γιατί ειναι και κοντό και ουτε θυμάμαι τι αλλο και βεβαια τιε πιο πολλες φορές βρίσκω τα μικρά έπιπλα σε άλλη μεριά του σπιτιού γιατί της αρεσουν και οι μετακομίσεις;)
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ξέχασα να αναφέρω στις ζημιές των χάσκυ ακόμα μία.
Δεν ήταν τρομερή ζημιά, απλά πήγε να με στείλει στον άλλο κόσμο το ένα από τα τρία.
Έλειπα για δουλειές και μόλις γύρισα βρήκα παντού κόκκινες σταγόνες. Βρίσκω το σκυλί όλο το στόμα του κόκκινο. Πανικός και τρέλα. Να ψάχνω να βρω σπασμένα γυαλιά σε όλο το σπίτι, αφού έχω ψάξει εξονυχιστικά το σκυλί (αλλά πληγή δε βρήκα). Τελικά, αυτό που βρήκα, ήταν ένα στυλό pilot με την υγρή μελάνη που το είχε κάνει κομματάκια και είχε ποτίσει παντού η μελάνη!! Και από όλα τα χρώματα που είχα, έπρεπε να πάρει το ΚΟΚΚΙΝΟ!!!! Να με στείλει στον άλλο κόσμο που νόμιζα οτι έχει κοπεί από τίποτα σπασμένο! Α στο καλό συγχύστηκα πάλι!
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Εμένα τη δεύτερη μέρα σπίτι (2,5 μηνών κατά προσέγγιση) έφαγε 200 ευρώ. Λίγο ότι είμαστε άσχετοι με τα σκυλιά, λίγο ότι δεν υπολογίσαμε το ύψος της... Λείψαμε 2 ώρες και όταν γυρίσαμε είδαμε ότι είχε φτάσει από το τραπέζι μισό καρβέλι ψωμί με το χαρτί του τυλιγμένο (τα σουσαμια και ότι έμεινε απο το χαρτί παντού στο πάτωμα), και 4 πενηνταευρα, όσα κομματάκια άφησε τα βρήκαμε κι αυτά στι πάτωμα. Το φοβερό είναι πως δίπλα απο τα 50ευρα υπηρχαν και 4 πενταευρα, τα οποία η κυρία ούτε που πείραξε! Αλλά πιο πολύ αγχωθηκα εκείνη τη μέρα γιατί πάνω στο τραπέζι είχα και κάτι φυτικά χάπια αδυνατίσματος, και τη καρτέλα τη βρήκα και αυτή στο πάτωμα με 5-6 χάπια να λείπουν.... Σοκ, άντε να βρεις γιατρό 12 το βράδυ, όλη νύχτα να τη κοιτάμε μη πάθει τίποτα.
Ακόμα της το κρατάω που εξαιτίας της δεν αδυνατισα, ενώ αυτή είναι πάντα στυλακι.
 






Dogo95

Well-Known Member
8 Μαϊου 2016
141
161
28
Είπα να ανεβάσω κ 'γω. Είναι οι μπότες κ οι αρβύλες που έγραψα πριν, φαίνεται κ η πόρτα με τις γρατζουνιές κ τα δαγκώματα της.Είναι η τελευταία "ζημιά" που έκανε. Μάλλον το παγωμένο kong έκανε τη δουλίτσα του,όσο εγώ έλειπα...

πως φαινεται ο ενοχος.. :p
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Η Μάγια εντός σπιτιού η μοναδική ζημιά που έχει κάνει προήλθε από ατύχημα. Είχε η μαμά μου στην τραπεζαρία πλεκτό τραπεζομάντηλο με ένα βάζο από πάνω, η μικρή χαιρόταν που θα πάει βόλτα και χοροπήδαγε και κάπως πιάστηκε ο κυνόδοντας της στο κομμάτι που κρεμόταν από την τραπεζαρία. Τραβήχτηκε και κρααααααατς το βάζο στο πάτωμα. Μου στοίχισε 2 βδομάδες γκρίνια από τη μαμά μου ότι δεν προσέχω και η ατσουμπαλιά μου της στοίχισε το βάζο. Γιατί πήρα πάνω μου το φταίξιμο ότι νύσταζα και το έκανα κατά λάθος.

Εκτός σπιτιού κλάψαμε ουκ ολίγες φορές για το αυτόματο πότισμα και ότι υπήρχε σε λάστιχο. Και 4 γλάστρες.

Α σόρι ξέχασα και το άλλο. Κι αυτό από ατύχημα γιατί η μικρή το πέρασε για λιχουδιά λογικά. Πρωτοχρονιά μου έχει πάρει ο αδερφός μου παζλ με τους ήρωες της Disney. Μέσα στην τρελή χαρά εγώ κάθομαι να το φτιάξω. Έχει έρθει η μικρή, κοιτάει, μυρίζει τα κομμάτια και φεύγει. Σε κάποια φάση χρειάστηκε να λείψω για λίγο και το αφήνω ως έχει. Μάλλον κάποιος από το σπίτι έριξε 2 κομμάτια κάτω, το ένα εκ των οποίων το μάσησε το ζαβό μου. Παιδιά το έκανε τσίχλα. Πολτό τελείως. Ευτυχώς το έφτυσε τουλάχιστον. Έφτιαξα όλο το παζλ με την ελπίδα ότι θα είναι κάποιο από τα ακριανά κομμάτια μπας και μπορώ να το κόψω. Δεν ήταν οπότε πήρα σβάρνα τα μαγαζιά να βρω ίδιο να το αγοράσω. Πουθενά. Έστειλα στην Clementoni εν τέλει και μου έστειλαν καινούριο μετά από 20 μέρες. Το οποίο ήταν με άλλο μηχάνημα κομμένο οπότε έπρεπε να το ξαναφτιάξω από την αρχή..
 
  • Like
Reactions: d-friend and Dogo95


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Ξέχασα να αναφέρω στις ζημιές των χάσκυ ακόμα μία.
Δεν ήταν τρομερή ζημιά, απλά πήγε να με στείλει στον άλλο κόσμο το ένα από τα τρία.
Έλειπα για δουλειές και μόλις γύρισα βρήκα παντού κόκκινες σταγόνες. Βρίσκω το σκυλί όλο το στόμα του κόκκινο. Πανικός και τρέλα. Να ψάχνω να βρω σπασμένα γυαλιά σε όλο το σπίτι, αφού έχω ψάξει εξονυχιστικά το σκυλί (αλλά πληγή δε βρήκα). Τελικά, αυτό που βρήκα, ήταν ένα στυλό pilot με την υγρή μελάνη που το είχε κάνει κομματάκια και είχε ποτίσει παντού η μελάνη!! Και από όλα τα χρώματα που είχα, έπρεπε να πάρει το ΚΟΚΚΙΝΟ!!!! Να με στείλει στον άλλο κόσμο που νόμιζα οτι έχει κοπεί από τίποτα σπασμένο! Α στο καλό συγχύστηκα πάλι!
έτσι είχα βρεί εγω τη Μίλβα μπλε! Και μπλε σταγονάκια παντού. Είχε φάει το αποχλωριοτικό φάρμακο που έβαζα στο ενυδρείο...;;; Δηλαδή δεν το είχε φάει..είχε παίξει με το κουτί και μεταλλάχθηκε σε στρουμφάκι. Επίσης Μίλβα + Ωντρευ μαζί είχαν αδειάσει το κουτί με την ψαροτροφή, την έγλειψαν αλλά δεν την έφαγαν, με αποτέλεσμα να κολλήσουν κομματάκια ψαροτροφής και σκουλικάκια με σάλια σε όλο το σαλόνι. Μαζί έχουν διαμελίσει και κατσαρίδα. Ποδαράκια και κεραίες βρήκα σε όλο το χολ (πάλι στο χολ). Και τέλος μαζί έχουν ανοίξει και συρτάρι της κουζίνας και έχουν αδειάσει ΟΛΟ το περιεχόμενο. Κουτάλες, σουρωτήρια, χωνιά, παγοθήκες παντού.
 


Demi_k

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
71
56
40
Λοιπον εμενα ο δικος εχει χαλασει κλασικα παντοφλες,τηλεκοντρολ,λιγα παπουτσια,ειχε αρπαξει μια ζυμη για ψωμι απο τα χερια της μανας μου,5ευρα ευτυχως κι οχι 50ευρα που διαβαζω,ωμο κιμα μεσα απο λεκανιτσα που το ειχαμε για ξεπαγωμα,επιπλα ευτυχως οχι,μια ολοκληρη φρατζολα ψωμι μαζι με χαρτια εννοειται,ολα αυτα μεχρι 7-8 μηνων.τωρα που ειναι 2 χρονων οπου βρει σακουλα τη κανει κομματια και εχει ακομα θεμα με τα
τηλεκοντρολ...κατι πολυ προσφατο που εκανε ειναι οτι μου εφαγε 3 πουγκια που ειχε μεσα κουραμπιε που τα εφερα απο γαμο,ψαχναμε τους κουραμπιεδες πουθενα,ριχναμε το φταιξιμο ο ενας στον αλλο στο σπιτι οτι τα φαγαμε κ δε μιλαμε και τελικα βρεθηκε ο ενοχος την αλλη μερα που τα ξερναγε ενα ενα!πηγε η ψυχη μου στη κουλουρη με τον κουραμπιε που εμπλεξα!
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Θα προσφέρω μια πολύτιμη πληροφορία στο κοινό με διαολους (δηλαδή κουτάβια - κάθε ηλικίας): Εάν έχει διασωθεί από τα χαρτονομίσματα ένας κωδικός αριθμός που υπάρχει η Τράπεζα της Ελλάδος τα αλλάζει!!!! (εντάξει, όχι να είναι χαρτοπολεμος, αλλά αν πχ έχουν φάει το μισό...)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3