Εκτροφειο ή Pet City?




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Γενικά απο τα πετ σοπ αγοράζουμε μονο οτι χρειαζόμαστε για τον σκύλο και ΟΧΙ δεν αγοράζουμε τον σκυλο απο εκει.
ουτε χελώνες ούτε χαμστερ ουτε φιδακια ουτε χρυσόψαρα ουτε τιποτα ζωντανό.
 




George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
έχει και κάποια πλεονεκτήματα να το πάρεις απο πετ σοπ

1. Εαν βιάζεσαι θα το πάρεις αμέσως
2. Κανείς δεν θα σου κάνει αδιάκριτες προσωπικές ερωτήσεις
3. Δίνουν εγγύηση αντικατάστασης (εαν συμβεί το μοιραίο σε σύντομο χρονικό διάστημα)
4. Μπορούν και να σου το στείλουν στο σπίτι.

σίγουρα θα είναι και άλλα, αλλά αν θέλετε συμπληρώστε εσείς.

τα μειονεκτήματα θα τα γράψω σε άλλο ποστ
 
  • Like
Reactions: GRDANE


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
έχει και κάποια πλεονεκτήματα να το πάρεις απο πετ σοπ

1. Εαν βιάζεσαι θα το πάρεις αμέσως
2. Κανείς δεν θα σου κάνει αδιάκριτες προσωπικές ερωτήσεις
3. Δίνουν εγγύηση αντικατάστασης (εαν συμβεί το μοιραίο σε σύντομο χρονικό διάστημα)
4. Μπορούν και να σου το στείλουν στο σπίτι.

σίγουρα θα είναι και άλλα, αλλά αν θέλετε συμπληρώστε εσείς.

τα μειονεκτήματα θα τα γράψω σε άλλο ποστ
Λίγο γρήγορα μόνο τα μειονεκτήματα όμως γιατί έτσι που τα έχεις γράψει, δεν νομίζω να εκπληρώνει το σκοπό της αποτροπής απόκτησης
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
έχει και κάποια πλεονεκτήματα να το πάρεις απο πετ σοπ

1. Εαν βιάζεσαι θα το πάρεις αμέσως
2. Κανείς δεν θα σου κάνει αδιάκριτες προσωπικές ερωτήσεις
3. Δίνουν εγγύηση αντικατάστασης (εαν συμβεί το μοιραίο σε σύντομο χρονικό διάστημα)
4. Μπορούν και να σου το στείλουν στο σπίτι.

σίγουρα θα είναι και άλλα, αλλά αν θέλετε συμπληρώστε εσείς.

τα μειονεκτήματα θα τα γράψω σε άλλο ποστ
5. Είναι σαν να πληρώνεις με δόσεις αφού τα χρήματα που θα γλιτώσεις(διαφορά τιμής σε σχέση με εκτροφείο) θα τα φας μετα στον κτηνίατρο (και με τόκο)

6. Δεν το "παντρεύεσαι" γιατι οι αυξάνονται πιθανότητες να πάθει κατι απο τις άθλιες συνθήκες στις οποίες γεννήθηκε και έζησε τους πρώτους μήνες της ζωής του και που το κάνουν πολυ πιο ευάλωτο σε ασθένειες και τελικά στο να "φύγει" νωρίς .

7. Υπάρχει το σασπένς (που λέγαμε στο χωριό μου) για το πως θα εξελιχθει το σκυλί τόσο σε χαρακτήρα όσο και εμφάνιση λόγω της πλήρους άγνοιας σχετικά με τις φυλές απο τις οποίες προέρχεται


Ελπίζω να κανεις πλάκα αλλά γενικά αυτά δε τα γράφουμε γιατι δε ξερεις πως θα το εκλάβει ο άλλος
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
μειονεκτήματα

1. Κανείς απο το πετ σοπ δεν θα σε βοηθήσει εαν έχεις ερωτήσεις και προβλήματα στο μεγάλωμα του κουταβιού.
2. Εαν το μετανιώσεις (που πήρες σκύλο) θα πρέπει να βρείς να το χαρίσεις ή ακόμα χειρότερα.
3. Αυξημένος κίνδυνος διαφόρων προβλημάτων λόγω ελαττωματικού τρόπου ανάπτυξης και διάθεσης του προϊόντος.

σίγουρα είναι και άλλα αλλά μπορείτε να τα βρείτε και μόνοι σας
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
μειονεκτήματα

1. Κανείς απο το πετ σοπ δεν θα σε βοηθήσει εαν έχεις ερωτήσεις και προβλήματα στο μεγάλωμα του κουταβιού.
2. Εαν το μετανιώσεις (που πήρες σκύλο) θα πρέπει να βρείς να το χαρίσεις ή ακόμα χειρότερα.
3. Αυξημένος κίνδυνος διαφόρων προβλημάτων λόγω ελαττωματικού τρόπου ανάπτυξης και διάθεσης του προϊόντος.

σίγουρα είναι και άλλα αλλά μπορείτε να τα βρείτε και μόνοι σας
Σημαντικότερο πρόβλημα από τα προβλήματα υγείας των κουταβιών και την κακομεταχείριση, εκμετάλλευση και κακοποίηση των γονιών ώστε να παράγουν διαρκώς κουτάβια... δεν υπάρχει.
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να κάνουμε λίστα πλεονεκτημάτων-μειονεκτημάτων. Δεν υπάρχουν πλεονεκτήματα....................
 
  • Like
Reactions: *Kiara*


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Εγω παλι δεν ηξερα καν οτι τα pet city πουλανε ζωα...
Συμφωνω παντως με εναν/μια προλαλησασα...συνεχισε να διαβαζεις...



Γμτ...κ μου παν ανοιξε ενα καινουριο στην Λαμπρακη κ ηθελα να παω να το δω οταν κατεβαινα...:(
 


morfeas

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
142
3
petcity δαγκωτο!!! αν και εχω ακουσει οτι υπαρχουν κατι πετσοπ προς κεντρο, αθηνας κλπ που ειναι ακομα καλυτερα... :p
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Και μιάς που ο θεματοθέτης έχει θέσει αυτό το αδυσώπητο δίλημμα...

petcity δαγκωτο!!! αν και εχω ακουσει οτι υπαρχουν κατι πετσοπ προς κεντρο, αθηνας κλπ που ειναι ακομα καλυτερα... :p
Pet city και ξερό ψωμί!!!:D:whistle:

Αν και υπάρχουν και ακόμα καλύτερες άκρες... που ΣΥΝΔΥΑΖΟΥΝ τη χαμηλή τιμή (για την τσέπη σου) ΚΑΙ τον εκτροφέα (για να κοιμάσαι ήσυχος τα βράδυα και να μη σου κολλάει κανείς):
Ο "αδεΡφός" που ξέρει εκείνο το φοβερό εκτροφείο με μπουρμπούλια (ή ότι άλλο θέλεις) στην Τσεχία και θα στο φέρει και στο σπίτι, κοψοχρονιά (τεφαρίκι - bargain, που λέει και η γνωστή γιαγιά)... ή,
Ο "απλός" πισαυλίτης που ζευγάρωσε τα βλαστάρια του (πρωταθλητές ή όχι) και θα στο δώσει πάμφθηνα... ή τζάμπα, για να το ξεφορτωθεί...
 
  • Like
Reactions: Thodoras


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Στην τελική μωρε, τι πειράζει αν το κουτάβι σου αποδημήσει εις Κύριον βιαστικά? ή αν χρειαστείς να σκάσεις 3000 για να σώσεις τα πόδια από τις δυσπλασίες.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Να κοιτάξεις μήπως, λόγω φθινοπώρου, έχουν καμιά προσφορά τύπου 1+1 δώρο. Ξέρεις, αν σου "χαλάσει" το ένα, να έχεις το άλλο. Άσε που θα σε καλύπτει και η εγγύηση, οπότε με ένα καλό service να μπορέσεις να το πουλήσεις ως μεταχειρισμένο.
Κατά τα άλλα, keep trolling.
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Στην τελική μωρε, τι πειράζει αν το κουτάβι σου αποδημήσει εις Κύριον βιαστικά? ή αν χρειαστείς να σκάσεις 3000 για να σώσεις τα πόδια από τις δυσπλασίες.
Δεν θα συμβεί σε εμένα!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν θα συμβεί σε εμένα!
Ποτέ... ακόμα και αν τύχει θα μου καλύψουν όλα τα έξοδα....


(το λένε και το πιστεύουν, αυτό είναι το τραγικό! ψωνίζουν λάθος νούμερο μπλούζας και δεν μπορούν να βγάλουν ακρη να την αλλάξουν, αλλά όταν ερχεται το ζήτημα αυτό... το πιστεύουν)
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Πήγα χτες στο pet city για να πάρω τροφή και όλα τα κλουβιά από τα σκυλιά είχαν εξαφανιστεί και το ίδιο και την προηγούμενη εβδομάδα!! Μπροστά ήταν όλοι οι μεγάλοι παπαγάλοι. Νέα μόδα; birdmills; Τι στο καλό μπορεί να έγινε;
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.122
10.076
Athens
Δεν πουλάνε πια σκύλους.
Πάντως δεν τα προτιμώ έτσι κι αλλιώς γιατί είναι πιο ακριβά από άλλα και δεν έχουν και ψαγμένη γκάμα προϊόντων.