Ενδιαφέρον για Bull Terrier - Standard Schnauzer


AndreasBudo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2016
31
31
43
Αθήνα
Μετά απο αρκετή έρευνα και συζήτηση αποφασίσαμε τελικά να στραφούμε σε κάτι εντελώς διαφορετικό.

Επιλέξαμε την ράτσα σνάουζερ.

Μετά απο μια συνάντηση με τον Κύριο Κυριάκο Δανικα που μας έδειξε και τα 3 μεγέθη ... επιλέξαμε το standard ...

ως εκ τούτου αναμένουμε την επόμενη γέννα για να εμπλουτίσουμε την οικογένεια μας με την αγάπη ενός μαύρου " μουστάκια" !
 








AndreasBudo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2016
31
31
43
Αθήνα
Τότε υπομονή
Δεν υπάρχει πρόβλημα με τον χρόνο αναμονής... θα μπορούσα να περιμένω και 2 χρόνια...για μένα είναι σημαντικό πως το σκυλάκι θα είναι υγιές και απο σωστό εκτροφέα.
πολύ ωραία σκυλιά τα σνάουζερ αν είχα Suv ενδεχομένως ν αγόρασα και το giant... τρομεροί χαρακτήρες
 




AndreasBudo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2016
31
31
43
Αθήνα
Αλλο εκτροφεα ειδατε η μονο τον κ.Δανικα?
Βάσει της λίστας του ΚΟΕ μόνο ο Δανίκας έχει standard.
Μίλησα και με τον Βλαδίμηρο από Σερβία αλλά δεν το θεώρησα σκόπιμο τελικά να μπω σε διαδικασία εισαγωγής.
 










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Έχουν ακυρωθεί συμφωνίες ακόμα και με προκαταβολή, χωρίς απαραίτητα να τσακωθούν οι δύο πλευρές. Ο λόγος είναι μερικά βήματα πιο πριν, νομίζω. Το να επισκεφτείτε όσους περισσότερους εκτροφείς μπορείτε ώστε να δείτε περισσότερα σκυλιά αλλά και πιθανόν τις συνθήκες στις οποίες ζουν, δεν θεωρώ ότι είναι πάτημα λόγου.
 


AndreasBudo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2016
31
31
43
Αθήνα
Έχουν ακυρωθεί συμφωνίες ακόμα και με προκαταβολή, χωρίς απαραίτητα να τσακωθούν οι δύο πλευρές. Ο λόγος είναι μερικά βήματα πιο πριν, νομίζω. Το να επισκεφτείτε όσους περισσότερους εκτροφείς μπορείτε ώστε να δείτε περισσότερα σκυλιά αλλά και πιθανόν τις συνθήκες στις οποίες ζουν, δεν θεωρώ ότι είναι πάτημα λόγου.
orιlis για μένα όταν λες και ξε λες είναι πάτημα λόγου.
Πως και δεν είναι στην λίστα του ΚΟΕ ο συγκεκριμένος εκτροφέας;
 
  • Like
Reactions: Kouros


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
μου αρεσουν πολυ τα σναουζερακια, καλη επιλογη! μην κολλησεις στο θεμα εκτροφεα και οτι εχεις δωσει τον λογο σου, ψαξε οσους γινεται περισσοτερους...αποφαση ζωης παιρνεις, ψαξ'το...ακομα και αν δεν βρεις κατι να σου αλλαξει την αρχικη αποφαση, θα σιγουρευτεις οτι εχεις κανει την καλυτερη επιλογη, χωρις ενδοιασμους
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
orιlis για μένα όταν λες και ξε λες είναι πάτημα λόγου.
Πως και δεν είναι στην λίστα του ΚΟΕ ο συγκεκριμένος εκτροφέας;


Ο ΚΟΕς δεν εχει λίστες. Περνεις τηλ και ανάλογα ποιος το σηκώνει
και πόση Δάφνη εχει μασήσει σου λέει ενα ονομα.

Μια χαρα ειναι ο Δανίκας.
 




AndreasBudo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2016
31
31
43
Αθήνα
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και το ενδιαφέρον σας!
θα τα ξαναπούμε όταν θα έχω τον κούταβο !
Να είστε όλοι καλα!
 


AndreasBudo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2016
31
31
43
Αθήνα
Ο ΚΟΕς δεν εχει λίστες. Περνεις τηλ και ανάλογα ποιος το σηκώνει
και πόση Δάφνη εχει μασήσει σου λέει ενα ονομα.

Μια χαρα ειναι ο Δανίκας.
εμένα μου έστειλαν μία λίστα με fax
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf