Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Πριν μερικές μέρες και ενώ ήμασταν Κυριακή πρωϊ σε μια πλατεία με το μικρό και καθόμασταν, είχαμε το κάθε μ@λ@κ@ σκυλοιδιοκτήτη, ειδικό τόσο στην κτηνιατρική όσο και στην εκπαίδευση σκυλιών να μας πλησιάζουν και να μας λένε το μακρύ τους και το κοντό τους...

"Να του έχεις πνίχτη γιατί θα έχεις προβλήματα μετά"

(Ναι, θα βαρεθεί το κολάρο του και θα πέσει σε κατάθλιψη)

"Μην το πας σε εκπαιδευτή, κάντο μόνος σου. Εγώ ήμουν που κυκλοφορούσα με rottweiler χωρίς λουρί εδώ στην περιοχή..."

(Για αυτό ο δικός σου σε γράφει κανονικά όταν τον φωνάζεις)

"Έχει πρόβλημα στα αυτιά του, να το προσέξεις"

(Ναι ρε γαμώτο, να βρω ένα τρόπο να πάρω το ασβέστιο από τα δόντια και τα κόκαλα και να το πάω στα αυτιά. Δεν το είχα σκεφτεί.....)

"Πόσο είναι; Τριών μηνών;"

(Ναι, είναι νέα ράτσα: γερμανικός ποιμενικός καυκάσου)

"Είναι επιθετικό;"

(Ναι δεν τον βλέπεις;;;;; Τρώει παιδάκια για πρωϊνό και κάτι περίεργους τύπους για βραδυνό! Τώρα είναι μεσημέρι, οπότε μην ανησυχείς πολύ.)

Και άλλα πολλά...

Όσο και να προσπαθείς να είσαι ευγενικός, κάπου σου σπάνε τα νεύρα.

Συμβαίνει και σε άλλους;;;;;
 
  • Like
Reactions: Giota_arg


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Για το κανισάκι μου που είναι... βερυκοκί:
- Καλέ πώς είναι έτσι? Το βάψατε?
- Αυτό δεν είναι κανίς. Είναι γκριφόν κανίς! (άαααααααααπειρες φορές)
- Αχ τι κούκλα (εκατομμύρια φορές!)
- Έχω μια γκριφονίτσα. Θέλετε να τα ζευγαρώσουμε?
- Το κορυφαίο από πετσοπά: "Σου προτείνω να τον ζευγαρώσουμε με τη δικιά μου. Αν κάνει πάνω από τρία κουτάβια θα πάρεις τα χρήματα της πώλησης του ενός" :eek:
- Εντάξει ωραίο είναι, αλλά εγώ θέλω ΣΚΥΛΟ. :mad:
- "Κοπελιάααααααααααα? Δαγκώνει ο σκύλος???? Εσύ δαγκώνεις????" :mad::mad::mad:
- Ένα παιδάκι μου τον άρπαξε και άρχισε να τρέχει. Πώς ζει ακόμα δεν ξέρω.
- Ένα σωρό άγνωστος κόσμος θέλει να τον πάρει αγκαλιά ενώ περπατάμε.
- Ένας γέρος μου τον κλώτσησε.
- "ΟΞΩ ΟΙ ΣΚΥΛΟΙ ΑΠ' ΤΟ ΧΩΡΙΟ" (καλοκαίρι στη Νάξο)
Από ευτράπελα... άλλο τίποτα :rolleyes:
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Εμένα με σταματάν στο δρόμο για να το χαιδέψουν μεταξύ άλλων μου έχουν πει:
-Που τα κάνει μέσα ή έξω;
-Μέσα (δεν προλαβαίνω να διευκρινίσω για την πάνα του).
-Να του τις βρέχεις με την εφημερίδα. (Μέχρι να βλέπει εφημερίδα και από maltese να γίνεται σκυλόσκυλο).

-Κάλε πόσο είναι;
-Τεσσάρων μηνών
-Α καλά αυτός θα γίνει ωραίος, έτσι ήταν και μένα το τσοπανόσκυλο...(ναι, ναι, ολόιδιο).

Και το κορυφαίο που μου έχει πει ένα κοριτσάκι:
-Είχαμε και εμείς ένα τέτοιο αλλά μετά τον αδελφό μου, δεν ξέρω τι το έκανε; Σίγουρα κάνει για παιδάκια;
Τι να πεις;
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
- Ένα παιδάκι μου τον άρπαξε και άρχισε να τρέχει. Πώς ζει ακόμα δεν ξέρω.
Πλααακα κανεις! :eek:

Ε και εμεις τα κλασικα...

Παρ το απο δω μας χεζει!!!---Εσας προσωπικα?

Ενας αλλος εχει σε ενα οικοπεδο 2 κατσικες μεσα σε πυκνοκατοικιμενη περιοχη.
Επεζε εκει η Χιονα με τον Οττο(λαμπραντορ) κ βγηκε να μας διωξει επειδη λεει ταραζουν τις κατσικες του.:mad:Και μαλιστα σε χωρο π δεν ειναι καν δικος του.

Γιατι ειναι τοσο αδυνατο???---Δεν το ταιζουμε.Τρωω εγω το φαι της επειδη εχουν πεσει αφραγκιες.Κοιτα τριχα π εχω κανει ομως!:cool:

Για λυκοσκυλο πολυ κοντο ειναι!---Ναι,το πληρωσαμε για καθαροαιμο αλλα οι απατεωνες μας κοροιδεψαν και βγηκε 13κιλα,κοντο,ασπρο,με μισοσηκωμενα αυτια κ ουρα γατοπαρδου.:paja1:

Ποτε θα γεννησει???--Τον Αυγουστο π ειναι παχιες οι μυγες.

Να δινεις κοκκαλα αλλιως θα της πεσουν τα δοντια!---Ε δεν πειραζει!Μολις πεσουν θα τα σηκωσουμε!!!:maria:
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
καλα εμενα μου εχει συμβει το εξης κορυφαιο/...περπαταγαμε στο πεζοδρομιο με τον λενον και βγαινει ενας απο πολυκατοικια για να μας πει οτι δεν επιτρεπεται να τον εχω στο πεζοδρομιο της καθε πολυκατοικιας κι αλλη φορα να τον πηγαινω απ τον δρομο...επεμενε κι ολας! τον αρχισα κι εγω στα δικα μου!! αλλα τετοια περιστατικα ...δυστηχως πολλα!!!
τα αλλα τα καλα...α τι ομορφο που ειναι , κι εγω τετοιο θα παρω...πως τον λενε?? μπιγκι? μπλιγκι??!!α...μπιγλι!!:paja1::-|:maria:
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Εγώ με τον Dante έχω τρελαθεί τελείως...:

Τι είναι σκύλος???(όχι βούβαλος:D)Αυτή η ερώτηση παίζει άπειρες φορές

Μήπως είναι αρκούδα???

Τρώει???(ναι, ψητό κοτόπουλο...:D)

Παναγιά μου σώσε....(και τρέχουν προς πάσα κατεύθυνση...)

Σίγουρα δεν το έχεις μέσα στο σπίτι γιατί θα ταλαιπωρείτε το καημένο...(από ταλαιπωρία άλλο τίποτα, σιχαίνεται τους καναπέδες και τα κρεββάτια που ανεβαίνει εν αγνοία μου και δεν θέλει καθόλου να είναι μαζί μου:D)
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Ξέχασα να πω ότι όσες φωτογραφίες έχει βγάλει ο Dante δεν έχει βγάλει ούτε η star hellas...
Επίσης, συνέχεια τον τραβάνε video όπου πάμε και μου την έχει δώσει πια...:mad:
Και ντρέπομαι να τους πω και όχι...:confused:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
- "Κοπελιάααααααααααα? Δαγκώνει ο σκύλος???? Εσύ δαγκώνεις????" :mad::mad::mad:
Αχαχαχαχα!!!
Αυτή τη κρυάδα γιατί την λένε συνέχεια όσοι μας βλέπουν στο δρόμο με το σκύλο και θέλουν να κάνουν καμάκι? Πιστεύουν ότι αυξάνουν τις πιθανότητες να μας ...ρίξουν? :p
Χιλιες φορες το all time classic «Πως είπαμε το ονοματακι σου μανιτσα μ’»? :D
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αχαχαχα άσε γιατί άμα αμολήσει τον Ιγκυ θα ισχύσει το ρητό "πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος" :cool: :p

Το Παναγιά μου σώσε το ακούω κι εγώ (το μισό μέχρι το Παναγιά μου ... το σώσε με μάλλον το λένε αλλά είναι πολύ μακριά :D )
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Το μαύρο χρώμα κάτι τους κάνει πάντως..... είμαι σίγουρη οτι ο δικός μου αν ήταν άσπρος δε θα δημιουργουσε τέτοιο φόβο και στεναγμό γύρω του... εμένα μου ανοίγουν δρομο να περάσω και μόνο που τον βλέπουν (και πρόκειται περί αρνιού, οχι σκύλου! ασε που δε γαυγίζει ποτε!)

Είναι όμως κι αυτός.... σας έχω πει ότι είναι φοβητσιάρης και δεν πλησιάζει ξένους.... μόλις δει φοβισμένο άτομο ομως τρέχει κατευθείαν να μυρίσει ο μπαγάσας!!!!

Το κλασσικό που με ρωτάνε εμένα είναι: "Τι ράτσα είναι?" "Πολύ σπάνιο" τους απαντάω....:D:D

Α, μου λένε και το άλλο (μερικοί που απλώνουν τις χερούκλες τους από πάνω κι οπου φύγει φύγει ο σκύλος...).... "τι του 'κανες και φοβάται έτσι"???:mad::mad::mad::mad:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Είναι όμως κι αυτός.... σας έχω πει ότι είναι φοβητσιάρης και δεν πλησιάζει ξένους.... μόλις δει φοβισμένο άτομο ομως τρέχει κατευθείαν να μυρίσει ο μπαγάσας!!!!
Έιναι αυτό που λέει η παροιμία!Βρήκε ο γύφτος ο γύφτος την γενιά του κι αναγάλιασε η καρδιά του!:D
Φοβισμένος αυτός, φοβισμμένοι κι άλλοι λέει να πούνε τον πόνο τους ο ένας στον άλλο!!!Οι άλλοι όμως δεν συμμερίζονται την σκέψη του!:p:p
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
ενοχλήσεις...; δεν έχω εδώ Γερμανία. :p
Στην Αθήνα απλά όλοι εξαφανιζόντουσαν από το πεζοδρόμιο όταν μας έβλεπαν με τη λώρα.

Πού να μας βλέπατε στο Άλσος Συγγρού με τη Νοέλα με τα 2 της μικρά, ένα φίλο με το δικό του κ εμένα με τη Λώρα... πεζοπορία με 4 ή κ 5 σκυλιά κάθε φορά.

Απλά αδιαφορώ με τις βλακείες, δεν θα κάτσω να τσακωθώ με κανέναν.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
:D:D οχι δεν την συμμερίζονται καθόλου!! κι όσο φωνάζουν αυτοί "παρτο παρτο παρτο!!!", τόσο μυρίζει αυτός!! μια φορά μάλιστα στην υδρα που τον είχα λυτο ήταν μια που είχε και μια τσάντα με φαί που μύριζε και πήγε τρέχοντας ο πεινάλας κι έβαλε κάτι τσιρίδες η γριά..... αντε να τις εξηγήσεις ότι δεν ενδαφερόταν γι'αυτήν αλλά για το γιουβετσάκι!
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Με μας πάλι το κορυφαίο έγινε μόλις χτες. Πήρε γειτόνισσα τη σπιτονοικοκυρά μας να της πει ότι φοβάται που είναι τα σκυλιά στην αυλή και δε μπορεί να πλησιάσει (που? στο σπίτι μου? και γιατί παρακαλώ να πλησιάσει???)!!!!!!! Να επισημάνω εδώ ότι τα σκυλιά δεν έχουν ποτέ όταν λείπουμε πρόσβαση στη μπροστινή αυλή που είναι στο δρόμο (για λόγους που έχω αναλύσει παλαιότερα), είναι περιορισμένα στην πίσω αυλή που καμία σχέση επαφή δεν έχει με το δρόμο και χωρίζεται από γειτονικές ιδιοκτησίες με ψηλούς τοίχους.

Επίσης φοβάται γιατί τα έχουμε νηστικά!!!!!!!! :eek::eek::eek::eek::eek: Να υποθέσω ότι έφτασε σε αυτό το συμπέρασμα επειδή βλέπει τα σκυλιά λεπτά και μυώδη σε αντίθεση με την ίδια που είναι περίπου 650 κιλά? Μήπως φοβάται ότι από την πείνα θα πηδήξουν τους τοίχους για να αρπάξουν κανένα λιπαρό (μπλιαχ!!!!) μεζεδάκι?????
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Με μας πάλι το κορυφαίο έγινε μόλις χτες. Πήρε γειτόνισσα τη σπιτονοικοκυρά μας να της πει ότι φοβάται που είναι τα σκυλιά στην αυλή και δε μπορεί να πλησιάσει (που? στο σπίτι μου? και γιατί παρακαλώ να πλησιάσει???)!!!!!!! Να επισημάνω εδώ ότι τα σκυλιά δεν έχουν ποτέ όταν λείπουμε πρόσβαση στη μπροστινή αυλή που είναι στο δρόμο (για λόγους που έχω αναλύσει παλαιότερα), είναι περιορισμένα στην πίσω αυλή που καμία σχέση επαφή δεν έχει με το δρόμο και χωρίζεται από γειτονικές ιδιοκτησίες με ψηλούς τοίχους.

Επίσης φοβάται γιατί τα έχουμε νηστικά!!!!!!!! :eek::eek::eek::eek::eek: Να υποθέσω ότι έφτασε σε αυτό το συμπέρασμα επειδή βλέπει τα σκυλιά λεπτά και μυώδη σε αντίθεση με την ίδια που είναι περίπου 650 κιλά? Μήπως φοβάται ότι από την πείνα θα πηδήξουν τους τοίχους για να αρπάξουν κανένα λιπαρό (μπλιαχ!!!!) μεζεδάκι?????
χαχαχαχαχαχα
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Από κομπλεξικούς κ άσχετους,στις βόλτες,άλλο τπτ! :mad: :mad:
Σχετικά με τι ράτσα. "Τι ράτσα είναι?" "γιορκσάιρ" "Πωωωωωωωωωςς???" (Αστο,την άλλη φορά θα λέω κανίς να είμαστε οκ :p)
Από τις πρώτες μέρες που έβγαζα τον μικρό έξω.
Είχαμε πάει εκδρομή Ξάνθη,φυσούσε κ κατεβήκαμε για κάνα τέταρτο βόλτα να ξεπιαστούμε.Ο μικρός έτρεμε(παρόλο το ρουχαλάκι που τον φορούσα)κ 'περπατούσε' με τα τέσσερα πόδια φρένο:p Οπότε κ τον πήρα αγκαλιά,μέσα στην τσάντα του.
Με βλέπει ένας πανέξυπνος κ λέει ότι θα γίνει κακομαθημένος.
Οχι θα τον αφήσω έτσι κ μέσα σε λίγα λεπτά θα ήμουν η μόνη κοπελίτσα με το μπαλόνι γιορκσάιρ :D :D
Οταν τον έχω στην τσάντα μεταφοράς του,με ρωτάνε αν είναι δική του:confused::confused: Είναι δυνατόν να έχω τσάντα που κλείνει από πάνω με φερμουάρ κ στην άκρη έχει μια τρύπα?:p (για να βγαίνει το κεφάλι του σκυλιού)
Κ πολλά άλλα ευτράπελα..
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Με μας πάλι το κορυφαίο έγινε μόλις χτες. Πήρε γειτόνισσα τη σπιτονοικοκυρά μας να της πει ότι φοβάται που είναι τα σκυλιά στην αυλή και δε μπορεί να πλησιάσει (που? στο σπίτι μου? και γιατί παρακαλώ να πλησιάσει???)!!!!!!!
Μα καλά!!!Πως θα έχει να κουτσομπολέυσει αν δεν έρθει κοντά στην αυλή σας να κοιτάξει μέσα!!!!:eek::eek::p:p
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
:D:D οχι δεν την συμμερίζονται καθόλου!! κι όσο φωνάζουν αυτοί "παρτο παρτο παρτο!!!", τόσο μυρίζει αυτός!! μια φορά μάλιστα στην υδρα που τον είχα λυτο ήταν μια που είχε και μια τσάντα με φαί που μύριζε και πήγε τρέχοντας ο πεινάλας κι έβαλε κάτι τσιρίδες η γριά..... αντε να τις εξηγήσεις ότι δεν ενδαφερόταν γι'αυτήν αλλά για το γιουβετσάκι!
Τέτοια κάνε, να πάει από εγκεφαλικό η γιαγιά, να την πληρώνεις κιόλας:D. Μου θύμισες σκηνικό με τη Bianca που μία φορά στην παραλία, έσκαβε και είχε γεμίσει χώμα μία γιαγιά που έκανε ηλιοθεραπεία, παραδίπλα. Τι καντήλια άκουσα:p:p
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
εμενα το μονιμο προβλημα μου ειναι οτι με σταματουν για να με ρωτησουν:καθαροαιμος βελγος ε?λυκος ειναι?αντε καλε ποιος σου ειπε οτι υπαρχουν μαυρα γ.ποιμενικα...!
κ φυσικα εχω το ιδιο προβλημα με την kopritis...το βλεπουν μαυρο κ εξαφανιζονται...
μια μου λεει:δαγκωνει?της απαντω οχι και μου απαντα:μπραβο κ ειναι κ μαυρο....!!!!!:mad::mad:
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf