Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και δεν ξαμόλησες το νιντζα να την τακτοποιήσει? Να σου στείλω το Ναλλί αν είναι
πηγε τη μυρισε και προχώρησε.... εγώ ειχα ριξει αγκυρα και γυρισα σπιτι....
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
το νιτζα φοβατε την ακριδα;;;νιτζοτρομαρα του χαχαχα

για μαιευτηριο δεν ξερω να σου πω,απλα προσεχεσε μην αποκτησεις κανα γκελακυ...φτου φτου σκορδα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
το νιτζα φοβατε την ακριδα;;;νιτζοτρομαρα του χαχαχα

για μαιευτηριο δεν ξερω να σου πω,απλα προσεχεσε μην αποκτησεις κανα γκελακυ...φτου φτου σκορδα.
εγώ φοβάμαι την ακριδα, όχι το νιντζα....
Δεν ξερω για το γκελάκι για ποιον θα ειναι χειρότερα... για εμενα ή για την ανθρωποτητα!
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Λοιπον πριν 2 μερες ειχαμε κι εμεις μια ενοχληση που εξελιχθηκε σε σκυλοκαβγας. (καθοτι απουσιαζω αυτη την περιοδο λογο εργασιας) απο το σπιτι την επιμελεια εχει αναλαβει ο πατερας μου. Ετσι λοιπον πριν 2 μερες κατα την πρωινη βολτα 06.15 το πρωι ανταμωνει στο παρκακι της πλατειας της γειτονιας ενα ζευγαρι νεων...με ενα σκυλακι τυπου πιτμπουλ ( ο πατερας ελαφρως ασχετος με ρατσες μου ειπε οτι εμοιζε καπως στην audrey την οποια εχει δει απο φωτο οσο την ψαχναμε την περιοδο που ειχε χαθει) τελοσπαντων, βλεπει ο πατερας μου το σκυλακι απο το απεναντι πεζοδρομιο,λυτο μεσα στο παρκακι και ρωταει τα παιδια αν ειναι φιλικο,ειδαλως να αλλαζε διαδρομη, τα παιδια του λενε οτι ειναι μια χαρα φιλικοτατο...οποτε παει ο πατερας μου απεναντι προς το παρκο (η ροτυ σε λουρι εννοειται) και παει το αλλο σκυλακι και ξεκιναει η ιεροτελεστια του μυρισματος...γυρω γυρω ολοι και μετα απο 20-25 δευτερολεπτα το αλλο σκυλακι αρπαζει την ροτυ. Φυικα η ροτυ γαβγισε να το απωθησει..αλλα αυτο δεν χαμπαριασε μαλλον,και ετσι το αρπαξε και η ροτυ. Με τα πολλα...τα χωρισανε...η ροτυ με μπολικα σαλια πανω στην γουνα της αλλα χωρις καποια πληγη, το αλλο σκυλακι με σαλια επισηε και μια μικρη αμυχη,χωρις αιμα ευτυχως. Πραγματικα ηταν η κακια στιγμη οπως ειπαν τα παιδια καθοτι το σκυλι τους ποτε ξανα δεν εχει αρπαχτει με αλλο σκυλι ουτε μικροσωμο,ουτε μεγαλοσωμο. Ειμαι σιγουρος οτι αν ημουν εκει εγω θα ειχε αποφευχθει το σκηνικο, καθοτι θα εκρινα καλυτερα την γλωσσα σωματος ακι των δυο σκυλων, αλλα τωρα παει εγινε. τελος καλο ολα καλα! Τελικα,οσο καλα και να ξερεις το σκυλι σου, καποιες φορες, ειναι η στιγμη τετοια που κατι μπορει να παει στραβα και να εξελιχθει ακομα πιο στραβα!
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
βγαίνει απ την καφετέρια πριν λίγο στη βόλτα, σφίχτερμαν, σε φάση "τα χεράκια δεν κλείνουν απ το φούσκωμα και παίζουν μόνα τους" και μου κάνει "χωρίς κομμένα αφτιά πάντως, θα μοιάζει με λαμπραντόρ να ξες..κρίμα το σκυλί"..o_O
 


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
βγαίνει απ την καφετέρια πριν λίγο στη βόλτα, σφίχτερμαν, σε φάση "τα χεράκια δεν κλείνουν απ το φούσκωμα και παίζουν μόνα τους" και μου κάνει "χωρίς κομμένα αφτιά πάντως, θα μοιάζει με λαμπραντόρ να ξες..κρίμα το σκυλί"..o_O
Κι εσύ μοιάζεις πες του με κάτι φουσκωτά μπαλόνια αλλά δεν λέμε τίποτα
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
βγαίνει απ την καφετέρια πριν λίγο στη βόλτα, σφίχτερμαν, σε φάση "τα χεράκια δεν κλείνουν απ το φούσκωμα και παίζουν μόνα τους" και μου κάνει "χωρίς κομμένα αφτιά πάντως, θα μοιάζει με λαμπραντόρ να ξες..κρίμα το σκυλί"..o_O
Μα.... λαμπραντορ ειναι! επρεπε να του πεις!
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
βγαίνει απ την καφετέρια πριν λίγο στη βόλτα, σφίχτερμαν, σε φάση "τα χεράκια δεν κλείνουν απ το φούσκωμα και παίζουν μόνα τους" και μου κάνει "χωρίς κομμένα αφτιά πάντως, θα μοιάζει με λαμπραντόρ να ξες..κρίμα το σκυλί"..o_O
χαχαχααχ
ρε παιδια που τους βρισκετε!!ζηλευω!
 


rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
Και μένα μου τυχαίνουν διάφορα περίεργα στη βόλτα, τώρα αυτό δεν ξέρω αν είναι ενόχληση ή αστείο, είναι ένας 2-3 πολυκατοικίες πιο πάνω με ένα κόκερ και ενώ έχει καλές προθέσεις μάλλον έχει μπερδευτεί. Θα του είπαν ότι ο σκύλος πρέπει να βγαίνει βόλτα να εκτονώνεται, αλλά αυτός βαριέται να περπατάει και τον βγάζει βόλτα με το αυτοκίνητο, να ξεσκάσει ο σκύλος.
Δεν το λέω έτσι, το έχω τσεκάρει, εκεί που πάω με τα πόδια τον δικό μου βλέπω τον άλλο και ανεβοκατεβαίνει με το αυτοκίνητο και ο σκύλος στο πίσω κάθισμα να γαυγίζει.
Μια φορά πού σταμάτησε πήδηξε ο σκύλος του απο το αυτοκίνητο γιατί έχει ανοιχτό το τζάμι και όρμηξε στον δικό μου, πρόλαβα και δεν έγινε τίποτα. Μού είπε συγνώμη αλλά με πίασαν τα γέλια.
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Και μένα μου τυχαίνουν διάφορα περίεργα στη βόλτα, τώρα αυτό δεν ξέρω αν είναι ενόχληση ή αστείο, είναι ένας 2-3 πολυκατοικίες πιο πάνω με ένα κόκερ και ενώ έχει καλές προθέσεις μάλλον έχει μπερδευτεί. Θα του είπαν ότι ο σκύλος πρέπει να βγαίνει βόλτα να εκτονώνεται, αλλά αυτός βαριέται να περπατάει και τον βγάζει βόλτα με το αυτοκίνητο, να ξεσκάσει ο σκύλος.
Δεν το λέω έτσι, το έχω τσεκάρει, εκεί που πάω με τα πόδια τον δικό μου βλέπω τον άλλο και ανεβοκατεβαίνει με το αυτοκίνητο και ο σκύλος στο πίσω κάθισμα να γαυγίζει.
Μια φορά πού σταμάτησε πήδηξε ο σκύλος του απο το αυτοκίνητο γιατί έχει ανοιχτό το τζάμι και όρμηξε στον δικό μου, πρόλαβα και δεν έγινε τίποτα. Μού είπε συγνώμη αλλά με πίασαν τα γέλια.
πες του ειναι ενα παιδι ο Ντουλης απο ενα φορουμ,και θελει λει να σε γνωρισει..να γινεις μελος εδω πες του :D
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
πριν μια εβδομαδα ήμουν στο χωριο μου..απεναντι απο το σπίτι μου υπαρχει το παντοπωλειο του χωριου το οοιο το έχει η θεια μου πηγα μαζι με έναν φίλο μου που είχε ερθει απο την αθηνα να πάρουμε παγωτα και πηραμε και τον ροκ μαζι μας......οταν φτασαμε ηταν μεσα ένας μεγαλης ηλικίας κυριος μαζι με την μαγκουρα του και περιμένα εμεις απ έξω γιατι δεν θα χωράγαμε όλοι εκει μεσα ξαφνικα ακουω μια φωνη μηηηηηη πριν γυρισω το κεφάλι μ να δω τι γίνετε βλεπβ μπρστά μου ενα πιτμπουλ (ον ιδιοκτητης ρου το αφηνει ελευθερο για "βόλτα") να προσπαθει να ορμησει στον ροκ και ακουω απο μεσα τον παππου και την θεια μ να μ φωναζουν έλα μεσα μπαινω μεσα με το σκυλο και συνέχισε το πιτμπουλ να ορμαει και ξαφνικα μπαινει ο παππους μπροστα και αρχισε να το κοπανάει με την μαγκουρα του και αυτο εφυγε...στο μεταξυ ο φιλος μ είχε ανέβει στην ταρατσα του μαγαζιου για να προστα τευτει!!
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
πριν μια εβδομαδα ήμουν στο χωριο μου..απεναντι απο το σπίτι μου υπαρχει το παντοπωλειο του χωριου το οοιο το έχει η θεια μου πηγα μαζι με έναν φίλο μου που είχε ερθει απο την αθηνα να πάρουμε παγωτα και πηραμε και τον ροκ μαζι μας......οταν φτασαμε ηταν μεσα ένας μεγαλης ηλικίας κυριος μαζι με την μαγκουρα του και περιμένα εμεις απ έξω γιατι δεν θα χωράγαμε όλοι εκει μεσα ξαφνικα ακουω μια φωνη μηηηηηη πριν γυρισω το κεφάλι μ να δω τι γίνετε βλεπβ μπρστά μου ενα πιτμπουλ (ον ιδιοκτητης ρου το αφηνει ελευθερο για "βόλτα") να προσπαθει να ορμησει στον ροκ και ακουω απο μεσα τον παππου και την θεια μ να μ φωναζουν έλα μεσα μπαινω μεσα με το σκυλο και συνέχισε το πιτμπουλ να ορμαει και ξαφνικα μπαινει ο παππους μπροστα και αρχισε να το κοπανάει με την μαγκουρα του και αυτο εφυγε...στο μεταξυ ο φιλος μ είχε ανέβει στην ταρατσα του μαγαζιου για να προστα τευτει!!
Κατι παρομοιο εινε χθες καθως πηγα με τον ροκ στο μαγαζι και γυρίσαμε σπιτι οπως συνεχιζαμε βλεπω ανοιχτη την γκαραοπορτα και το πιτ ελευθερο αρχιζω να τρεχω καιοταν φτανω σπιι 'εκλεισα την πόρτα(ξερω οτι ηταν λαθος η αντιδραση μ αλλα....)
 
  • Like
Reactions: ntoulis


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
πριν μια εβδομαδα ήμουν στο χωριο μου..απεναντι απο το σπίτι μου υπαρχει το παντοπωλειο του χωριου το οοιο το έχει η θεια μου πηγα μαζι με έναν φίλο μου που είχε ερθει απο την αθηνα να πάρουμε παγωτα και πηραμε και τον ροκ μαζι μας......οταν φτασαμε ηταν μεσα ένας μεγαλης ηλικίας κυριος μαζι με την μαγκουρα του και περιμένα εμεις απ έξω γιατι δεν θα χωράγαμε όλοι εκει μεσα ξαφνικα ακουω μια φωνη μηηηηηη πριν γυρισω το κεφάλι μ να δω τι γίνετε βλεπβ μπρστά μου ενα πιτμπουλ (ον ιδιοκτητης ρου το αφηνει ελευθερο για "βόλτα") να προσπαθει να ορμησει στον ροκ και ακουω απο μεσα τον παππου και την θεια μ να μ φωναζουν έλα μεσα μπαινω μεσα με το σκυλο και συνέχισε το πιτμπουλ να ορμαει και ξαφνικα μπαινει ο παππους μπροστα και αρχισε να το κοπανάει με την μαγκουρα του και αυτο εφυγε...στο μεταξυ ο φιλος μ είχε ανέβει στην ταρατσα του μαγαζιου για να προστα τευτει!!
μετα ο φιλος σου πρεπει να τα εφαγε τα παγωτα δυο-δυο ε ! :D :):):)
 




Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Κατι παρομοιο εινε χθες καθως πηγα με τον ροκ στο μαγαζι και γυρίσαμε σπιτι οπως συνεχιζαμε βλεπω ανοιχτη την γκαραοπορτα και το πιτ ελευθερο αρχιζω να τρεχω καιοταν φτανω σπιι 'εκλεισα την πόρτα(ξερω οτι ηταν λαθος η αντιδραση μ αλλα....)
Βρε ΡΟΟΚ, δεν παίρνεις τον σκύλο σου να γυρίσετε πίσω! Μάλλον δεν σου κάθεται το χωριό! Ασε που το ΠΙΤ, θα φάει το ξύλο της αρκούδας! :p :p
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Βρε ΡΟΟΚ, δεν παίρνεις τον σκύλο σου να γυρίσετε πίσω! Μάλλον δεν σου κάθεται το χωριό! Ασε που το ΠΙΤ, θα φάει το ξύλο της αρκούδας! :p :p
χαχα πισω ειμαστε για σαββατοκυριακ πηγαμε
 
  • Like
Reactions: Ran Tan Plan


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
πριν μια εβδομαδα ήμουν στο χωριο μου..απεναντι απο το σπίτι μου υπαρχει το παντοπωλειο του χωριου το οοιο το έχει η θεια μου πηγα μαζι με έναν φίλο μου που είχε ερθει απο την αθηνα να πάρουμε παγωτα και πηραμε και τον ροκ μαζι μας......οταν φτασαμε ηταν μεσα ένας μεγαλης ηλικίας κυριος μαζι με την μαγκουρα του και περιμένα εμεις απ έξω γιατι δεν θα χωράγαμε όλοι εκει μεσα ξαφνικα ακουω μια φωνη μηηηηηη πριν γυρισω το κεφάλι μ να δω τι γίνετε βλεπβ μπρστά μου ενα πιτμπουλ (ον ιδιοκτητης ρου το αφηνει ελευθερο για "βόλτα") να προσπαθει να ορμησει στον ροκ και ακουω απο μεσα τον παππου και την θεια μ να μ φωναζουν έλα μεσα μπαινω μεσα με το σκυλο και συνέχισε το πιτμπουλ να ορμαει και ξαφνικα μπαινει ο παππους μπροστα και αρχισε να το κοπανάει με την μαγκουρα του και αυτο εφυγε...στο μεταξυ ο φιλος μ είχε ανέβει στην ταρατσα του μαγαζιου για να προστα τευτει!!
Αυτό με τον παππού εγώ θα το έβαζα στα ευχάριστα περιστατικά στη βόλτα. Όσο για τον φίλο σου και την ταράτσα, ακόμα γελάω.. χαχαχαχ
 


POOK

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2013
171
22
Αυτό με τον παππού εγώ θα το έβαζα στα ευχάριστα περιστατικά στη βόλτα. Όσο για τον φίλο σου και την ταράτσα, ακόμα γελάω.. χαχαχαχ
Και εγω το σκεφτομουν αλλα ηταν και το πιτ για αυτο δεν ηξερα...:ROFLMAO:.......οσο για τον φίλο μου:ROFLMAO::ROFLMAO:
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Παω την καθιερωμένη βραδυνη βολτα από την παραλια πλέον η οποια παραλια εχει πετρες όλων των μεγεθών.... Στην βολτα μας ακολουθει πλέον και ο Αρης, ενας 8 ετων σκυλος καταπληκτικός χαρακτηρας, μας προσπερνάει λόγω μεγαλυτερου δρασκελισμού και μετά μας περιμενει να τον φτάσουμε. Επειδη βεβαια ειναι χωρις λουρι και εγώ προσεχω να μην πηγαίνω σε κοσμο κλπ μηπως φοβηθουν επειδη ειναι μεγαλόσωμος
Σημερα εκει που εχω φτάσει σε ενα σημείο καμια 200 μετρα από τις πετσετες λουομενων και ειμαι κοντά στο σημείο που στριβω σε κατι χωματόδρομους... ακουω από πισω και σκανε μυτη 2 αδέσποτα πιτσιρικια καπου 2-3 ετών... και να φωνάζουν "κωλοσκυλααααα κωλοσκυλααααααα" τσιριζοντας. Λεω να μη γυρίσω γιατι θα σουτάρω κανενα (δεν το χω με τα παιδιά καθολου) και τρέχουν και μας εχουν φτάσει, ο Αρης κατεβάζει κεφάλι λες και εχει κανει ζημιά και πάνε προς τη Σελιν που ειναι στο λουρι. Όπως γυρνάω όμως τρομάζει το ενα πιτσιρικι και τρώει μια σούπα στις πέτρες με τον κ@λο.... πειτε με κακιά αλλά το διασκεδασα.... δεν επαθε τιποτα αλλά το κλάμα που εριξε!!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3