Επέμβαση κρυψορχίας=άγχοοοοοοος


rudy

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2011
155
11
θεσ-νικη
ναι αυτο το ξερω κ εγω,αλλωστε εχει γαζες στις τομες..οκ!ευχαριστω!θα ξεκινησω την επιχειρηση εντος ολιγου!
 






Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Το πανεπιστημιο της Ουτρέχτης αναθεωρησε την προληπτικη oρχεκτομή. Συμψωνα με τους ερευνητές, ο κίνδυνος εμφάνισης καρκίνου δεν ειναι αισθητά μεγαλύτερος στους σκύλους με κρυψορχία ώστε να δικαιολογεί μια τέτοια χειρουργική επέμβαση.
 


rudy

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2011
155
11
θεσ-νικη
δεν την ηξερα την ερευνα που αναφερεις.παρολα αθτα για να ειμαι απολυτα ειλικρινης εχω διαβασει τοσες ερευνες που λενε το αντιθετο που μαλλον αν επρεπε να αποφασισω τωρα το ιδιο θα επελεγα στηριζομενη στην πλειοψηφια.εκτος αυτου κ τελειως αντιεπιστημονικα μιλωντας δεν ξερω κατα ποσο με καθησυχαζει μια ερευνα οταν ξερω οτι ενα περιττο ογκιδιο(τραγικος χαρακτηρισμος,το ξερω!)κοβει βολτες μεσα στο σκυλο μου!επισης επειδη ειδα κ τους δυο ορχεις(κ τον εξωτερικο που αφαιρεθηκε κ τον εσωτερικο)κ ενω κανονικα οι εσωτερικοι ηταν παντα ατροφικοι,του ρουντυ αναπτυσσοταν καθως ειχε κολλλησει πισω απο το συκωτι κ θρεφοταν.θα σου ημουν υποχρεη ομως αν με παρεπεμπες στην ερευνα για να ενημερωθω κ εγω(δεν ξερω πως να την ψαξω0ευχαριστω προκαταβολικα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981