Επίσκεψη στον κτηνίατρο


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
και σημερα μετα απο μηνες καναμε την προγραμματισμενη μας επισκεψη στον κτηνιατρο.
αρχικα του εδειξα ενα βιντεο με εναν περιεργο θορυβο που κανει και ειναι αναποδο φτερνισμα. καναμε το εμβολιο για το σκουλικι της καρδιας μας εβαλε αμπουλα για ψυλους και μ ειπε να κανουμε το εμβολιο του καλαζαρ. αλλα δεν θελω ακομα για τος γνωστους λογους. θα περιμενω καιρο ακομα να δω.
ααα τσιπαριστηκα κιολας γιατι δεν το ειχαμε κανει- πλεον δεν νιωθω τυψεις γιατι το εκανα επιτελους.το θεμα με το τσιπακι ειναι οτι του εχει αφησει μια πληγη και εχει αιμα. μου ειπε να μην ανησυχω και θα κλεισει μονη της! πρεπει να προσεξω κατι?
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Από περιέργεια, γιατί δεν κάνατε το εμβόλιο για το Καλαζάρ; Και τι ηλικία έχει ο σκύλος;
Ας μην αναλωθούμε και στο παρόν topic για το εμβόλιο κατά του καλαζάρ.
Υπάρχει ήδη νήμα, και έχει συζητηθεί εκτενώς εδώ : http://www.dogforum.gr/v3/υγεία.ασθένειες-17/εμβόλιο.κατά.του.καλαζάρ-11887/
 


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Γνωμη δικη μου μιας και ειναι μικρο ακομα το σκυλακι σου, ειναι να κανεις το εμβολιο του καλαζαρ, ειμαι πολυ υπερ, αλλα η αποφαση ειναι αποκλειστικα και μονο δικη σου..Αλλα να ξερεις, μονο καλο μπορεις να του κανεις !!!

Οσο για το τσιπακι και το αιματακι, δεν πρεπει να προσεξεις τπτ, σε κανα 2 μερες θα εχει κλεισει η πληγουλα! Μην βαλεις τπτ πανω της, θα γιατρευτει μονη της!!! :)
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
ας μην συζητησουμε εδω για το εμβολιο. απλα θελω να περιμενω λιγο ακομα. ειναι 8 μηνων ακομα ο σκυλος μου. και απλα λεω οτι δεν θελω να δοκιμαζω οτι βγαινει αμεσως ετσι εχω μαθει.
σας ευχαριστω για την συμβουλη για την πληγη.
η επομενη επισκεψη θα ειναι μαλλον το καλοκαιρι για μια στειρωση
 






hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
Σεβαστή η γνώμη σου:). Αρσενικό ή θηλυκό;
αρσενικο! και λεω μαλλον γιατι μεχρι τωρα δεν εχει καβαλησει ουτε αρκουδι... ειναι μια δικαιολογια που λεω μεσα μου γιατι δεν θελω να τον υποβαλλω σε εγχειρηση. περα απο αυτο πρεπει
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
αυτος ο ηχος που κανει τελικα ειναι συνδρομο αναστροφου πταρμου?
ναι εδειξα το βιντεο στον κτηνιατρο. και με βιντεο που ειδα κατι τετοιο μου εμοιαζε αλλα η γνωμη του γιατρου το επιβεβαιωσε . θα προσπαθησω να το ανεβασω να το δειτε..
το αντρακι μου ειναι πολυ ακεφο σημερα και τσιπ και εμβολιο δεν κανει πολλες χαρουλες και κοιμαται αρκετα
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95