Επιλογή ακιτα απο εκτροφείο !!


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Καλησπέρα σας είμαι ο γιωργος, μεγαλη η χαρα μου που υπαρχει αυτό το blog και εχουμε την δυνατοτητα να μαθαίνουμε διαφορα από εμπειρους ανθρώπους . .αποφασησα να παρω ακιτα από ένα εκτροφειο γιατι ειδα και εμαθα από πολλα video στο youtube τι γινετε με τα puppy mills!! θα ηθελα να με βοηθήσετε και να μου πειτε την γνωμη σας σχετικά με το pedigree των γονιών του και αν ειναι σωστά μορφολογικά πριν προβω στην αγορα του ! ..και το pedigree http://www.akitapedigree.com/testmating.php?dam=72568&sire=65830.... η εν λογω εκτροφοσ είναι από σερβια!!ευχαριστω εκ των προτερων !!είναι κοριτσακι !!
 

Attachments



George.Akita

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2011
73
5
Greece
Καλησπερα αρχικα δεν θα σου πει κανενας αν ειναι σωστα μορφολογικα απο μια φωτογραφια που εχουν στο akitapedigree οταν διαλεγεις ενα εκτροφειο για να παρεις κουταβι κοιταζεις καποια απλα αλλα σημαντικα πραγματα . Αρχικα εξετασεις υγειας και απο τους δυο γονεις δυσπλασιας / ματιων . Προηγουμενα LITTERS/Γεννες για να γνωριζεις τι επιπεδο μορφολογιας κουταβι να περιμενεις . ο Αρσενικος ανηκει στον ντραγκαν (Hasaki Akita Kennel) και εχει αρκετα Offspring-παιδια του Ελλαδα αρα μπορεις να παρεις μια πρωτη γευση παρ'ολα αυτα την "εκτροφεα" η γενικα κουταβια τις προσωπικα δεν μπορω να εχω αποψη γιατι δεν την γνωριζο αρα πρεπει μονος σου να κανεις περισσοτερο ψαξιμο να ζητησεις αλμπουμ - βιντεο απ'τα κουταβια - σκυλια . Ελπιζω να σε βοηθησα & Welcome Στο φορουμ.
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Μιλήσαμε απο το Facebook και μου εξήγησε πολλα πράγματα απο που προέρχονται οι γονείς μου έστειλε άλμπουμ με το κουταβάκι και φωτογραφίες με τις εξετάσεις των γονιών τους ακτινολογικες δυσπλασιας κτλ. Ακομα σημερα μ έστειλε 2 βίντεο με το κουτάβι όπου παίζει εκείνη και τ μαθαίνει να στέκεται ! Το κουταβάκι φαινόταν πολυ χαρούμενο ! Την ρώτησα αν έχει κανένα πρόβλημα υγείας και μ είπε ότι αν είχε δεν θα μπορούσε να ταξιδέψει και μου είπε μαζί με το κουτάβι θα μ στείλει και τις εξετάσεις του απο τον γιατρό ! Επίσης με ενημέρωσε ότι οι γονείς του έχουν certification for hip and albows .ευχαριστω για την βοήθεια σου ! :)
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Τι εννοείς θα στο στείλει; Μόνο του θα το στείλει, θα το φέρει η ίδια ή θα πας να το πάρεις;
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Θα έρθει στην αθηνα απο την Σερβία μια κοπέλα που συνεργαΖετε να μου τ δώσει στα χέρια και να της δώσω και τα λεφτα .
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Εχω μια απορία το pedigree του κουτάβιου έχει εκδοθεί . Το export pedigree πόσο καιρό κάνει να εκδοθεί ; Ευχαριστω !
 




georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Οκ γιατι έτσι μου είπε και η εκτροφος ότι μόλις συγκεντρώσει τα στοιχεία και τα στείλει την επόμενη μέρα ειναι έτοιμο ! Καλός ευχαριστω .
 






Scalpel

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
556
1.425
Sydney - Australia
Μας μπέρδεψες όμως με το georgeakita - παρακολουθούσα τον George.Akita και κάπου έχασα την μπάλλα!!! o_O
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Χαχα θα δω μήπως το αλλάξω αν γίνεται γιατι όντως μπερδεύεσαι οταν το βλέπεις :Ρ
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Θα έρθει στην αθηνα απο την Σερβία μια κοπέλα που συνεργαΖετε να μου τ δώσει στα χέρια και να της δώσω και τα λεφτα .
Ααα,είπα κι εγώ.. Με το καλό να το δεχτείς :)
 
  • Like
Reactions: georgeakita




Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Καλησπέρα !! Εχθες πήρα την ιαπονεζουλα μου μερικές φωτο να πάρετε μια γεύση !
Πιο αρκούδι πεθαίνεις :love::love: :p

Και τ'όνομα αυτής;;; (Μην μου πεις εκείνα τα ιαπωνικά μακαρόνια που βάζουν..)
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Να σου πω την αλήθεια δεν εχω καταλήξει κάπου όλες αυτές τις μερες το σκέφτομαι θελω κατι ιαπωνικό είχα σκεφτεί το ναιλα αλλα ξερω έχεις να μου ριξεις καμία ιδέα χαχ:D
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Amai Akuma ή Amai Kuma :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ωραία γλώσσα πάντως.

Αν θες πιο "βατά" ονόματα, έχω πολλά κατά νου, αλλά το Ναΐλα μ'αρέσει :love:
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Amai Akuma ή Amai Kuma :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ωραία γλώσσα πάντως.

Αν θες πιο "βατά" ονόματα, έχω πολλά κατά νου, αλλά το Ναΐλα μ'αρέσει :love:
Πλακα πλακα kuma inu λεγόταν το εκτροφείο που το πήρα χαχ και kuma ειναι η αρκούδα στα ελληνικά . Στο pedigree της λέγεται cho που σημαίνει πεταλούδα ! :)
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Πλακα πλακα kuma inu λεγόταν το εκτροφείο που το πήρα χαχ και kuma ειναι η αρκούδα στα ελληνικά . Στο pedigree της λέγεται cho που σημαίνει πεταλούδα ! :)
Ξέρω, κοιτούσα μια σελίδα με κάποιες λέξεις :p
Amai Kuma είναι "γλυκιά αρκούδα" και "Amai Akuma" γλυκός διάβολος ;)

Ωραίο το Cho.. Αν και ακίτα και πεταλουδίτσα.. ε.. :p
 


georgeakita

Member
10 Μαϊου 2014
19
13
31
Ούτε καν καλύτερα θα της ταίριαζε το διαβαλος γιατι κάνει όλο ζημιές .:LOL: Γνωρίζει κανένας να μου πει τι γίνετε με το export pedigree ? το στέλνω στον Κοε ; Ποια ειναι η διαδικασία ;