Επιλογη αμπουλας η κατι αλλο;


toykaki

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2015
153
17
33
Aττικη
Δε θα τη χάσει αλλά τι παρατήρησες; Και μετά από πόσες μέρες το παρατήρησες;
αντιδραει εντονα.π.χ μου εριξε 2 γλαστρες απο τις 5 που εβαλα.και γενικα λιγο αντιρησιας..δεν ξερω το εβγαλα μοιπως και αλλα θα φανει...
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Χμ αν δεν κάνω λάθος όταν μιλάμε για αλλαγή συμπεριφοράς εννοούμε συνήθως να είναι κατήφης, ανόρεκτος, γενικά πεσμένος. Άλλωστε ο μικρός περνάει τη δεύτερη εφηβεία του τώρα :p
 




kpao

Member
16 Φεβρουαρίου 2016
18
2
34
καλησπερα σμρ το απογευμα εντελω ξαφνικα τουλαχιστων εγω δεν αντιληφθηκα κατι ο σκυλος δεν ηθελε να σηκωθει με τπτ και οταν το προσπαθησε δεν μπορουσε να σηκωθει και να στηριχθει στα πισω ποδια του καθολου και οταν τακαταφερε μη την βοηθεια μ εμενε ακουνητο ειναι 8 χρονων και εχω ριξει κλαμα σμρ :(
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
καλησπερα σμρ το απογευμα εντελω ξαφνικα τουλαχιστων εγω δεν αντιληφθηκα κατι ο σκυλος δεν ηθελε να σηκωθει με τπτ και οταν το προσπαθησε δεν μπορουσε να σηκωθει και να στηριχθει στα πισω ποδια του καθολου και οταν τακαταφερε μη την βοηθεια μ εμενε ακουνητο ειναι 8 χρονων και εχω ριξει κλαμα σμρ :(
Του είχες σκαλιμπορ; είναι επείγον το ερώτημα
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Τι εννοεις 2η εφβια;γιατι το λες αυτο;
Γενικά περνάνε από φάσεις. Η ενηλικίωση του θα έρθει στους 18-24 μήνες. Και αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα δεις ξαφνικά ένα ήσυχο σκυλάκι. Πάλι θα έχει ενέργεια. Τώρα είναι σε φάση μικρού ενήλικα. Τον ενθουσιάζουν πράγματα! Ειδικά αν αυτές οι γλάστρες πχ ήταν κάτι νέο μιλάμε για το τέλειο παιχνίδι!!! Πάντως γενικά το σκάλιμπορ όταν εμφανίζει παρενέργειες είναι νευρολογικής φύσεως, δλδ υποτονικότητα, αδιαθεσία, ανορεξία, ακόμα και σπασμοί.
 






kpao

Member
16 Φεβρουαρίου 2016
18
2
34
του ειχα βαλει αμπουλες πριν 3 μηνες αλλα τωρα προσφατα οχι μπορει να ειναι κανενα τσιμπουρι ?
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
του ειχα βαλει αμπουλες πριν 3 μηνες αλλα τωρα προσφατα οχι μπορει να ειναι κανενα τσιμπουρι ?
Τώρα πώς είναι; Πότε έκανε τελευταία φορά εξετάσεις για ερλιχίωση και καλαζάρ (μερικές φορές προκαλούν νευρολογικά αλλά και πάλι δεν είμαι κτηνίατρος για να κρίνω αν αυτό που έχει το σκυλάκι σου έιναι νευρολογικό ή όχι)
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Τι λέτε βρε παιδια με τρομάζετε.βαλαμε σκαλιμπορ πριν απο 10 μέρες περίπου.
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Τι λέτε βρε παιδια με τρομάζετε.βαλαμε σκαλιμπορ πριν απο 10 μέρες περίπου.
Τα πάντα έχουν παρενέργειες. Από 'κει και πέρα, παίζεις με τις πιθανότητες...
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Τι λέτε βρε παιδια με τρομάζετε.βαλαμε σκαλιμπορ πριν απο 10 μέρες περίπου.
Βασικά μετά από 10 μέρες νομίζω ότι ό,τι πρόβλημα και αν υπήρχε θα το είχε παρουσιάσει ήδη. Το πρόβλημα που έγραψε ο χρήστης kpao δεν είχε τελικά καμία σχέση με σκάλιμπορ (που εξάλλου δεν του είχε βάλει) ούτε με αμπούλες ;)
 
  • Like
Reactions: mariatheo


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Τι λέτε βρε παιδια με τρομάζετε.βαλαμε σκαλιμπορ πριν απο 10 μέρες περίπου.
Νομίζω ότι οποία παρενέργεια και θα έχει θα εμφανίζεται σχετικά γρήγορα.
Όταν έβαλα το Scalibor στη Barbie (αν και το έβαλα να αναπνεύσει μια μέρα κατόπιν υπόδειξης ιατρού) άρχισε να ξύνεται μετά από μισή ώρα και έβγαιναν τούφες μαλλιών από το λαιμό.
Το πρόλαβα γρήγορα με άμεσο μπάνιο και ο κνησμός σταμάτησε. Και επειδή είχε και μπόλικο μαλλί οι απώλειες δεν φαίνονταν.
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ναι κανονικά και scalibor και αμπούλα. Προσωπικά από Απρίλιο μέχρι Οκτώβριο που είναι η περίοδος της σκνίπας της ψεκάζω το σώμα και με σπρέυ σιτρονέλας..
 
  • Like
Reactions: mariatheo


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ναι κανονικά και scalibor και αμπούλα. Προσωπικά από Απρίλιο μέχρι Οκτώβριο που είναι η περίοδος της σκνίπας της ψεκάζω το σώμα και με σπρέυ σιτρονέλας..
Καθε ποτε ψεκαζεις;;;;
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Το antiphlebotome παιρνω. αναλογα με τη ζεστη..τον Απρίλιο-Μάιο κάθε 2 μέρες σχεδόν. Το καλοκαίρι κάθε απόγευμα πριν τη μεγάλη βόλτα θα την ψεκάζω. Το ίδιο σχήμα ακολουθούσα και στην προηγούμενη σκυλίτσα μου
 




17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Εδώ και τρεις εβδομάδες της έχω βάλει το scalibor,εδώ και δυο εβδομάδες είναι κάπως βαριεστημένη,μήπως φταίει το κολάρο;Της έχω δώσει το bravecto και πριν από κάθε βόλτα τη ψεκάζω με το antiphlebotome!Σκέφτομαι από αυτά που διαβάζω μήπως φταίει το κολάρο για τη βαριεστημάρα της!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.608
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3