Ερεθισμός στο μαστό.


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Πριν λίγο πρόσεξα τη μικρή να γλύφει έντονα τον ένα μαστό και είδα οτι είναι κόκκινος σε σχέση με τους υπόλοιπους. Έστειλα ήδη και στον γιατρό μας, αλλά μέχρι να το δει (αύριο το πιο πιθανό) είπα να ρωτήσω.....
Να ανησυχήσω ή πάλι με έπιασε η υπερβολή μου;;; :(
 

Attachments







epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν μου φαινεται τιποτα σοβαρό πάντως,...
Αν και ο Καστωρ δεν γλυφει τα βυζια του

Δεν της βαζεις λιγο κεραλοιφή μπας και σταματήσει η φαγούρα;
 
  • Like
Reactions: Lavernne


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τώρα εγώ να αναρωτηθώ πώς φτάνει να τα γλύφει?

πού φτάσαμε, να μας τη λένε για τα νύχια μας... :p:p:p
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί να την δάγκωσαν στο παιχνίδι ή να την γρατζούνισαν οι κοντοστούπιδες αδέσποτοι που έχουμε στην αυλή...

τώρα εγώ να αναρωτηθώ πώς φτάνει να τα γλύφει?

πού φτάσαμε, να μας τη λένε για τα νύχια μας... :p:p:p
γιατί να μη φτάνει;; είναι ο μαστός εκεί που ξεκινάει η κοιλίτσα της. Μόνο η δική μου κάνει μπάνιο σα το γατί, ειδικά στην κοιλιά/στέρνο;; :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ααα είναι και αυτοκαθαριζόμενη! Βολική μπορώ να πω

Πιθανότερο το βλέπω να κοκκινησε επειδη γλυφόταν. Οι υπόλοιποι είναι οκ?
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Δεν έχω παράπονο από το κορίτσι μου!! μιξ με γάτα είναι. Σημείο για σημείο δεν αφήνει μετά τη βόλτα ειδικά! :p

Οι υπόλοιποι είναι ροζουλί, ναι.
Στη βάση είναι κόκκινος αυτός και πιο πρησμένος από τους υπόλοιπους.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ασε να δεις το πρωί μήπως απλά από το γλύψιμο κοκκινησε και πρήστηκε! Θα το δει και ο κτηνιατρος το μηνυμα να σε καθησυχάσει και μετά κατευθείαν για το ημιμονιμο...:ROFLMAO:
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ασε να δεις το πρωί μήπως απλά από το γλύψιμο κοκκινησε και πρήστηκε! Θα το δει και ο κτηνιατρος το μηνυμα να σε καθησυχάσει και μετά κατευθείαν για το ημιμονιμο...:ROFLMAO:
Δε θα με καθησυχάσει, θα με σιχτιρίσει που στη 1 το βράδυ του έστειλα μήνυμα!! αχαχα
(εντάξει, ξέρει οτι είμαι υπερβολική μέχρι αηδίας και του στέλνω για το παραμικρό)

Για τζελ θα πάω, το ημιμόνιμο δε μου κρατάει ούτε 10 μέρες! :p :D:LOL:
 
  • Like
Reactions: ghelly


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
Κάτι την ενοχλησε(γρατζουνιά,σκόνη κλπ) και το γλύψιμο το έκανε να φαίνεται πιο έντονο..δεν ειναι τιποτα.Θα σου πει να βάλεις καμια αλοιφή για να της ανακουφισεις την ενόχληση αν το συνεχίζει και αυριο(που δε νομίζω).
 
  • Like
Reactions: mareco and Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Το κράξιμο το γλίτωσα λοιπόν. Ο μαστός είναι ερεθισμένος ακόμα και δε την άφησα από χθες να γλύφει το σημείο. Ο γιατρός μου είπε να της βάζω πρωί βράδυ αλοιφή fuciderm και να της κάνω 1 φορά την ημέρα πλύση με γάζα και νεράκι.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Αα το κανει κ η Ηρα αυτο, καπου καπως κατι ακουμπησε/χτυπησε εκει αυτη ενοχληθηκε αρχισε να το γλυφει να το μασουλαει κ προξενησε τον ερεθισμο κ την κοκκινιλα, την επόμενη θαναι μια χαρα εφοσον δε συνεχιζει να το ενοχλει το σημείο, μη σκας!

ΥΓ Κ η Ηρα αυτοκαθαριζεται, κανει κ την κινηση με τις μπροστινες πατουσες για να καθαρισει κ την μουρακλα της (ειναι μια γλυκα οταν το κανει αν κ δεν εχω ιδεα που τοχει δει κ το κανει)
 
  • Like
Reactions: Lavernne


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
ΥΓ Κ η Ηρα αυτοκαθαριζεται, κανει κ την κινηση με τις μπροστινες πατουσες για να καθαρισει κ την μουρακλα της (ειναι μια γλυκα οταν το κανει αν κ δεν εχω ιδεα που τοχει δει κ το κανει)
Δεν νομίζω ότι την καθαρίζει... Φαγούρα έχει όταν το κάνει! Πιθανότατα κάποια ψιλοαλεργία.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Αλεργιες το παιδι δεν εχει...χωρια οτι το κανει μια φορα στις δυο βδομαδες...εε τι σοι αλεργια θαταν αυτη?
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Οκ τότε...Αν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν το κάνει για να καθαριστεί.
 
  • Like
Reactions: mareco


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Βρε οτι ειπα "αυτοκαθαριζεται" δε παει να πει οτι αυτο πιστευω κιολας :LOL: δεν ειναι γατα :LOL:
πραγματι κατι την ενοχλει εκεινη τη στιγμη, το ξερω αυτο...αλλα επειδη ειμαι τοσο παρανοικη μαζι της κ ξερω εμπεριστατωμενα οτι την δεδομενη στιγμη δεν εχει τιποτα απολυτως το τοσο φοβερο μπορω κ ειμαι σε θεση να στεκομαι στο γεγονός οτι απλα δειχνει τοσο γλυκια κ χαριτωμενη οταν το κανει...ειδικα οταν ειναι στον ύπνο:love:
 
  • Like
Reactions: epial


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Η Νεφ το κάνει αυτό με τις πατούσες και τα μούτρα της κάθε πρωι για να βγάλει τις τσίμπλες της! :giggle:
Τον μαστό δεν τον έχει πειράξει από χθες που την πρόσεξα, αλλά η ερυθρότητα παρέμεινε και γιαυτό θα βάλουμε αλοιφή για λίγες μέρες.
Πολύ πιθανό να την γρατζούνισε ένας από τους δύο κοντούς που έχουμε έξω ή ίσως και να τη δάγκωσε πάνω στο παιχνίδι.

Δεν είναι κάτι ιδιαιτέρως ανησυχητικό όπως είπατε εσείς και ο γιατρός μας.
Η τρελή και αλλοπαρμένη μάνα της Νεφέλης καθησυχάστηκε!! :D
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Τελικά, έχουμε ψευδοκύηση!!!!! :(
Πήγαμε για εξετάσεις αίματος σήμερα και επ ευκαιρίας είδε και τον μαστό της.
Μόλις πίεσε λίγο τσουουουουπ, γάλα!

Θα κάνουμε το Σάββατο τη στείρωση και αν μέχρι Δευτέρα δεν σταματήσει, θα δώσουμε χάπια.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3