Ετοιμη Barf


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
Ενας φιλος μου ταιζει τα σκυλια του καποια απο τις εξης τροφες, μου εδωσε καποια τεμαχια να δοκιμασω στον γουλφ(3,5 μηνων) και του αρεσε πολυ.. Σκεφτομαι πως θα ηταν ωραιο αν καποια γευμα του, οχι πολλα για αρχη αλλα μια μικρη ποσοτητα αυτων ηταν barf αντι για ξηρα..

Οι τροφες ειναι αυτες που βλεπεται στην φωτο, φυσικα μπορω να ζητησω συστατικα και αναλογια αλλα υπαρχει ηδη μεγαλη ποικιλια..

Τα φωτα σας γιατι πραγματικα δεν ξερω τι ακριβως να κανω.. καθε αποψη δεκτη φυσικα!

http://s1280.photobucket.com/user/valous4/media/Epsiloniotakappa3CC0nualpha7_zps6cb9f64a.jpg.html
 
Last edited:








Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
Νομιζω βρισκεται κοντα στην κατερινη χωρις να ειμαι σιγουρος, στην σελιδα στο facebook εχει τηλεφωνο για αποριες οπως καταλαβα
 




rodriguez

Well-Known Member
5 Απριλίου 2013
329
111
Ανω Γλυφάδα
δηλαση ο κιμας κοτοπουλο εχει 20λεπτα τα 100γρ?
όχι, αυτός ειναι ο τιμοκατάλογος special order
οι έτοιμες είναι αυτές
BLUE chicken (B.A.R.F.)


ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ :

κοτόπουλο κιμάς 70%,
λαχανικά εποχής (lattuga,καρότο) 18%,
ρύζι 5%,
γιαούρτι (πρόβειο) 3%,
αυγό 2%,
ελαιόλαδο 2%.

INFO : το κοτόπουλο σε συνδυασμό με τα λαχανικά και το γιαούρτι απογειώνουν τις πρωτείνες και τις βιταμίνες σε αυτήν την τροφή. Θα κάνει τον σκύλο σας να νιώσει ακόμα πιο δυνατός και δραστήριος. Επίσης περιέχει υψηλά ποσοστά σε ασβέστιο. Μια πολύ καλή επιλογή για κάθε σκύλο.
ORDER : ετοιμοπαράδοτη. Συσκευασία 5 και 10kg. Mερίδες μισού(1/2) κιλού.

ΤΙΜΗ ΑΝΑ ΚΙΛΟ :1,50 ΕΥΡΩ
 
Last edited:






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
Μερικές πρώτες επισημάνσεις:
Ωμό χοιρινό δεν θα δινα ούτε με σφαίρες - στην Barf απαγορεύεται.
Δεύτερον από όσο ξέρω το σπανάκι πρέπει να το δίνεις πάντα σε συνδυασμό με γαλακτομικό.
Τρίτον το ελαιόλαδο στο σκύλο κατά barf είναι άχρηστο - απορώ γιατί το βάζουν σε όλες τις ετοιματζίδικες. Αντιθέτως θα πρέπει να μπαίνει λάδι με Ω3.
 
  • Like
Reactions: natacha


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
απ΄ότι βλέπω, ο χοιρινός κιμάς είναι στο μαγειρευτό του....τα γεύματα Barf δεν περιέχουν χοιρινό....
στα άλλα συμφωνώ...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.077
Athens
απ΄ότι βλέπω, ο χοιρινός κιμάς είναι στο μαγειρευτό του....τα γεύματα Barf δεν περιέχουν χοιρινό....
στα άλλα συμφωνώ...
Nαι μεν αλλά...
Στη Βαρβάκειο όταν ψωνίζω μοσχάρι και τα παράγωγά του, το αγοράζω πάντα από κρεοπώλη που έχει μόνο μοσχάρι και όχι χοιρινό. Διότι δεν θέλω να έρχεται σε επαφή το μοσχάρι με μηχανή κιμά ή πάγκο κοπής όπου από όπου έχει περάσει χοιρινό.
 






dimitris_gr

Active Member
3 Φεβρουαρίου 2011
33
1
Ξέρει κάποιος κάτι για την έτοιμη BARF της Doca Hellas?
Την πουλάει κάποιος εδώ αθήνα, αλλά στο site της εταιρείας δεν αναφέρει πουθενά για τροφή BARF αλλά και στην συσκευασία της δεν γράφει συστατικά...
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ξέρει κάποιος κάτι για την έτοιμη BARF της Doca Hellas?
Την πουλάει κάποιος εδώ αθήνα, αλλά στο site της εταιρείας δεν αναφέρει πουθενά για τροφή BARF αλλά και στην συσκευασία της δεν γράφει συστατικά...
ψαχνω και εγω για πληροφορίες, αλλά δεν υπάρχουν πουθενα πληροφορίες για μπαρφ. Μηπως πουλάει κάποια άλλη εταιρία και έγινε παραπληροφόρηση?
 


dimitris_gr

Active Member
3 Φεβρουαρίου 2011
33
1
ψαχνω και εγω για πληροφορίες, αλλά δεν υπάρχουν πουθενα πληροφορίες για μπαρφ. Μηπως πουλάει κάποια άλλη εταιρία και έγινε παραπληροφόρηση?
την έχω πάρει ήδη, την εχω ταισει ήδη 3 φορές , αλλά σταματησα γιατί δεν εχει ιδέα τι περιέχει μέσα ουτε ο πωλητής του PET SHOP:censored:.
 

Attachments



συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
την έχω πάρει ήδη, την εχω ταισει ήδη 3 φορές , αλλά σταματησα γιατί δεν εχει ιδέα τι περιέχει μέσα ουτε ο πωλητής του PET SHOP:censored:.
μοσχαρι και λαχανικα δεν λέει η ετικέτα?
ποσο την έπαιρνες αν επιτρέπεται?
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Ο κυριότερος και σημαντικότερος λόγος διατροφής BARF είναι η διαμόρφωση συστατικών σύμφωνα με τον συγκεκριμένο σκύλο και τις ανάγκες του .
Η ποιοτική και ποσοτική αξιοπιστία , εφόσον την φτιάχνουμε μόνοι μας .

Έτοιμη BARF ;
Περιέχει αυτά που αναγράφει ;
Αυτά που περιέχει πόσο φρέσκα ήταν πριν πολτοποιηθούν και καταψυχθούν;
Κατεψυγμένο : πόσες φορές έχει παγώσει και ξεπαγώσει
 


dimitris_gr

Active Member
3 Φεβρουαρίου 2011
33
1
Αυτός ειναι και ο λόγος που ρωτάω, ειναι αξιόπιστη μάρκα;
πάντως όσο περίεργο και να ακουστεί, απο την 1η χρήση έκανε τρομερή αλλαγή στα κόπρανα... απο ενέργεια δεν ξέρω, το malinoi μου ειναι τρελό ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ, μέρα νύχτα 24 ώρες :):):)