Ευχάριστα περιστατικά/εκπλήξεις στην βόλτα


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.551
6.980
Μου το χει κανει και μενα ενας αυτο κι ειχε πολλή πλάκα. Βγαίνανε δυο νεαρά παιδιά την ώρα που μιλούσα εγώ με την κοπέλα του μαγαζιού και μου λέει ο ένας να τον κρατήσει να πάω να ψωνίσω. Όχι πως έχει θέμα ο Άρης με τους ανθρώπους αλλά δεν τον έδινα σε κανέναν. Κι εκείνη την ώρα που του λεγα όχι όχι δεν πειράζει, πέρασε σκύλος κι αρχίζει ο Άρης να γαυγίζει (όχι πολύ, μη φανταστείς, δυο γαβ) και βλέπεις αυτόν που προσφέρθηκε να κάνει 2 πηδήματα πίσω και να ασπρίζει ολόκληρος με το.. τέρας. Κρατήθηκα τόσο πολύ να μη βάλω τα γέλια, κατάλαβε αυτός και μου λέει "δεν είχα ποτέ σκυλο". Σκεφτόμουν βρε καημέεεενε αφού τα φοβάσαι κατά βάθος, που πας ξυπόλητος στα αγγούρια?
 
  • Like
Reactions: d-friend and Orilis


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να πω την αλήθεια μου πέρασε από το μυαλό για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου να του τον δώσω σαν απευσθητοποίηση του Τζιμάκου όπως έκανε ο εκπαιδευτής του παλιά και τον έδινε σε διάφορους περαστικούς γέρους αλλά επειδή δεν είμαι εκπαιδευτής λέω άσε μην περάσω αυτόφορω και είναι και σάββατο αύριο :p
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
... και τον έδινε σε διάφορους περαστικούς γέρους...
Αυτή η "ταλαίπωρη" τρίτη ηλικία, έχει μόνο γέρους, δεν έχει γριές??
Μάλλον είναι η πλειοψηφία, αλλά φαίνεται...κρύβονται, κυκλοφορούν το βράδυ!!:eek::eek:
 
  • Like
Reactions: d-friend


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Γριές και σκυλί πάνω από πέντε κιλά... Δύσκολος συνδιασμός... Μόνο μια φορά είδα κυρία, άνω των ογδόντα, να έρχεται να μου πιάσει κουβέντα και να χαϊδέψει (αφού ρώτησε πρώτα) το Ρας. Της έλειπε ο σκύλος της μου είπε αλλά ήταν πολύ μεγάλη, είπε, για να ξαναποκτήσει τέτοια παρέα. Της έλειπε το ... Μπουλμαστιφ της...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Γριές και σκυλί πάνω από πέντε κιλά... Δύσκολος συνδιασμός... Μόνο μια φορά είδα κυρία, άνω των ογδόντα, να έρχεται να μου πιάσει κουβέντα και να χαϊδέψει (αφού ρώτησε πρώτα) το Ρας. Της έλειπε ο σκύλος της μου είπε αλλά ήταν πολύ μεγάλη, είπε, για να ξαναποκτήσει τέτοια παρέα. Της έλειπε το ... Μπουλμαστιφ της...
ελα παραδεξου το... αστικος θρύλος! δεν γινεται αυτοοοοο:p:p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Αυτή η "ταλαίπωρη" τρίτη ηλικία, έχει μόνο γέρους, δεν έχει γριές??
Μάλλον είναι η πλειοψηφία, αλλά φαίνεται...κρύβονται, κυκλοφορούν το βράδυ!!:eek::eek:
Φυσικά έχει και γριές. Αλλά με αυτές ο Τζιμάκος δεν έχει θέμα.
 


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Αυτή η "ταλαίπωρη" τρίτη ηλικία, έχει μόνο γέρους, δεν έχει γριές??
Μάλλον είναι η πλειοψηφία, αλλά φαίνεται...κρύβονται, κυκλοφορούν το βράδυ!!:eek::eek:
Οι παππούδες βρε κάνουν τις πεζές περιπολίες για το τί παίζει στην γειτονιά. Οι γιαγιάδες μαζεύονται τρείς-τέσσερις σε μια γωνία και κάνουν σημεία ελέγχου, ποιός πέρασε, τί ώρα, προς τα πού πήγαινε, με ποιόν μίλησε, τί φόραγε κλπ.
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Οι παππούδες βρε κάνουν τις πεζές περιπολίες για το τί παίζει στην γειτονιά.
Σωστό και αυτό! Οι παπούδες, όσο είναι όρθιοι, δεν έχει καθισμό ο κ@λος τους στο σπίτι!
 


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Λέω τι θέλω και πολσα χρήματα έχω για να μου φέρει ρέστα και περιμένω
Επειδή κι εγώ ψωνίζω έτσι (απέξω απ' την πόρτα), με τους πιο πολλούς απ' τους υπαλλήλους έχουμε αναπτύξει ένα σύστημα επικοινωνίας: παραγγέλνω και ώσπου να φέρουν αυτά που ζήτησα και το λογαριασμό, κρατάω ψηλά το χαρτονόμισμα που έχω, για να μην κάνουν δεύτερη διαδρομή για ρέστα. Πριν λίγες μέρες, περιμένοντας για ψωμί στο φούρνο, κρατάω στο χέρι 20αρικο και όπως το κουνάω στην κοπέλα μέσα, έρχεται τρεχάτος ένας παππούς random από δίπλα και μου λέει 'μην τα δείχνεις τα λεφτά κορίτσι μου, κυκλοφορούν και κλέφτες.. αλλά βλέπω έχεις προστασία εεεε' και δείχνει τη μικρή μου, που εκείνη τη στιγμή έκανε το χαλί και είχε απλωθεί φαρδιά πλατιά με τη γλώσσα έξω. Δεν ήμουνα σίγουρη αν κάνει πλάκα ή όχι, σκάλωσα λίγο και τον κοιτούσα.. και σκάει κάτι γέλια, άλλο πράγμα! Με έπιασε κι εμένα νευρικό, κακαρίζαμε με τον άγνωστο παππού στα καλά καθούμενα.
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Επειδή κι εγώ ψωνίζω έτσι (απέξω απ' την πόρτα), με τους πιο πολλούς απ' τους υπαλλήλους έχουμε αναπτύξει ένα σύστημα επικοινωνίας: παραγγέλνω και ώσπου να φέρουν αυτά που ζήτησα και το λογαριασμό, κρατάω ψηλά το χαρτονόμισμα που έχω, για να μην κάνουν δεύτερη διαδρομή για ρέστα. Πριν λίγες μέρες, περιμένοντας για ψωμί στο φούρνο, κρατάω στο χέρι 20αρικο και όπως το κουνάω στην κοπέλα μέσα, έρχεται τρεχάτος ένας παππούς random από δίπλα και μου λέει 'μην τα δείχνεις τα λεφτά κορίτσι μου, κυκλοφορούν και κλέφτες.. αλλά βλέπω έχεις προστασία εεεε' και δείχνει τη μικρή μου, που εκείνη τη στιγμή έκανε το χαλί και είχε απλωθεί φαρδιά πλατιά με τη γλώσσα έξω. Δεν ήμουνα σίγουρη αν κάνει πλάκα ή όχι, σκάλωσα λίγο και τον κοιτούσα.. και σκάει κάτι γέλια, άλλο πράγμα! Με έπιασε κι εμένα νευρικό, κακαρίζαμε με τον άγνωστο παππού στα καλά καθούμενα.
ελα ευκαιρια για καμακι εψαχνε ο παππους :D:barefoot::X3:
 
  • Like
Reactions: Aunt Mary






Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
...έρχεται τρεχάτος ένας παππούς random από δίπλα και μου λέει 'μην τα δείχνεις τα λεφτά κορίτσι μου, κυκλοφορούν και κλέφτες.. αλλά βλέπω έχεις προστασία εεεε' και δείχνει τη μικρή μου, που εκείνη τη στιγμή έκανε το χαλί και είχε απλωθεί φαρδιά πλατιά με τη γλώσσα έξω. Δεν ήμουνα σίγουρη αν κάνει πλάκα ή όχι, σκάλωσα λίγο και τον κοιτούσα.. και σκάει κάτι γέλια, άλλο πράγμα! Με έπιασε κι εμένα νευρικό, κακαρίζαμε με τον άγνωστο παππού στα καλά καθούμενα.
Μεγάλη ρέντα οι παπούδες σε αυτό το thread!! Και η συνέχεια μετά τα γέλια?
Παρεπιπτόντως, σήμερα περίμενα στο ΑΤΜ τράπεζας και μαζί με τους άλλους στην "ουρά" και μία κοπελίτσα 20-23 χρονών, με ένα chihuahua αγκαλιά. Πάλι εμφανίζεται ο από μηχανής παππούς, αλλά "κακός" αυτή την φορά. "Τι έχεις βρε κοπέλα μου το βρωμόσκυλο μέσα στα μούτρα σου και αναπνέεις ένα σωρό μικρόβια και όλοι οι γύρω"? Και μπαίνει στην τράπεζα. Η κοπέλα έμεινε κάγκελο και κανείς δεν πρόλαβε τον θύτη, να τον καταχεριάσει λίγο. Το μόνο, που κάναμε, ήταν να παρηγορήσουμε την κοπελίτσα, που τα είχε παίξει. Και μαζί μας και μιά γιαγιά, περίπου 80 χρονών παρακαλώ! Για να μην λέμε!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.551
6.980
Κατεβαίνω βόλτα με τον Άρη φεύγοντας από τη μαμά μου (για την οποία να κάνω ειδική μνεία γιατί όχι μόνο πήγε και αγόρασε και μαγείρεψε κρέας για το μορφονιό μου που δεν πρόλαβα να πάω, αλλά θυμήθηκε κι ότι προχθές της είπα ότι η αδέσποτη φίλη μας ζοριζόταν να ενεργηθεί, μάλλον επειδή τρώει πολύ κόκκαλο από δω κι από κει και ήθελα να της πάρω εντόσθια να τη στρώσω λίγο, και της πήρε συκωτάκι και της το μαγείρεψε, αχαα - μανούλα <3) με τα συκωτάκια στο χέρι και πάω και τα αφήνω στο κορίτσι μου.

Εκεί που την καλοπιάνω να βγει να φάει, ακούω μια φωνή πολύ κοφτή και σοβαρή "κοπελιά.."
Γυρνάω βλέπω κοπέλα να έχει σκάσει μύτη από μικρό άνοιγμα με μια πετσέτα στο χέρι και να με κοιτάει πολύ σοβαρά και ψαρωτικά. Ωχ, σκέφτομαι, καινούρια γκαρσόνα στο καφενείο εδώ δίπλα. Θα ρίξω καυγά βραδιάτικα ρε φούστη, θα αρχίσει να μου λέει γιατί την ταϊζουμε εδώ, κι ότι ενοχλεί και "ρυπαίνει" - γιατί το καφενείο έχει βάλει τώρα τραπεζάκια ακριβως δίπλα στο σπιτάκι της μικρής και είχε κόσμο στο τραπέζι ακριβώς δίπλα της.

Είχα προετοιμαστεί τόσο πολύ για μάχη που όταν άνοιξε το στόμα της και μου πε - πάλι σοβαρά - "χίλια μπράβο", πρώτον σοκαρίστηκα τόσο πολύ που έκανα τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα να της απαντήσω κοιτώντας την σα χαμένη και δεύτερον στην απάντηση "τη φροντίζουν κι άλλοι πιο πολύ" πρέπει να είχα ακόμα στραβωμένη και τσαμπουκαλεμένη φάτσα. :X3:

Μου απαντάει "και πάλι, σε είδα και χθες μες στη βροχή, μπράβο" (που μη φανταστείτε έκανα κάτι, απλά πέρασα μετά την καταιγίδα που μας έκανε να δω αν είναι καλά, απορώ κιόλας μήπως με πέρασε για άλλη). Της λέω ένα "ευχαριστούμε" που δεν πρόλαβα να της εξηγήσω ότι ο πληθυντικός είναι από όλους όσους φροντίζουμε τη μικρή, και έφυγα εντελώς σαστισμένη ακόμα (ή αλλιώς σα μλκς).

Και μετά σκεφτόμουν... πόσο σπάνιες συμπεριφορές είναι αυτές στις μέρες μας που έπρεπε κι αυτή να μου βγει και να μου πει μπράβο που σιγά τη δουλειά για να αξίζει και μπράβο και εγώ να σοκαριστώ τόσο γιατί είχα δεδομένη τη μανούρα... Τεσπά, μου το έφτιαξε το βράδυ η κοπέλα, ένιωσα πιο σίγουρη ότι ένα ακόμα φιλικό μάτι θα πέφτει πάνω στο κορίτσι μας πλέον και θα το προσέχει :D
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
...Είχα προετοιμαστεί τόσο πολύ για μάχη που όταν άνοιξε το στόμα της και μου πε - πάλι σοβαρά - "χίλια μπράβο", πρώτον σοκαρίστηκα τόσο πολύ που έκανα τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα να της απαντήσω κοιτώντας την σα χαμένη και δεύτερον στην απάντηση "τη φροντίζουν κι άλλοι πιο πολύ" πρέπει να είχα ακόμα στραβωμένη και τσαμπουκαλεμένη φάτσα.
Πράγματι, όταν ασχολείσαι με ένα αδέσποτο και κάποιος σου μιλήσει, νοιώθεις σαν φυγόδικος, που τον έπιασαν στα πράσα! Ειμαστε μία συγκεκριμένη κατηγορία εμείς, "οι κυνηγημένοι", που πρέπει να έχουμε άμεση ετοιμότητα αντίδρασης, σαν τον "φυγά"! Αυτό αποδεικνύει την "πρόοδο" της ζωοφιλίας στην Ελλάδα. Ενα περάδειγμα σαν το παραπάνω, είναι η εξαίρεση, που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
 


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
@Ran Tan Plan ξέχασες να πεις και το άλλο, που για να ταΐσεις ένα ταλαίπωρο ζωντανό χωρίς να ακούς τα διάφορα από τον κάθε βλαμμένο, πρέπει να βγεις μεταμεσονύκτιες ώρες..

@Estranged ωραία ξηγήθηκε η μαμά! (y)
 
  • Like
Reactions: Estranged


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
@Ran Tan Plan ξέχασες να πεις και το άλλο, που για να ταΐσεις ένα ταλαίπωρο ζωντανό χωρίς να ακούς τα διάφορα από τον κάθε βλαμμένο, πρέπει να βγεις μεταμεσονύκτιες ώρες..
Βεβαιότατα, ή να έχεις πάρει αυξημένη δόση, Lexotanil!!:rolleyes:
 
  • Like
Reactions: Estranged


kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
Kαθόμασταν στο παγκάκι στην άλλη άκρη μαμά,μπαμπάς και το παιδί τους..Παίρνει το παιδί απ το χέρι η μαμά και με ρωτάει αν επιτρέπω στο παιδί να χαϊδέψει την μικρή μου...Είπα ναι και ήρθε και την χάιδευε λίγο επιφυλακτικά στην αρχή και μετά λίγο πιο γρήγορα και λέει η μαμά "πιο σιγά αγόρι μου χάιδεψε το σκυλάκι ,έτσι μπράβο μην το ζαλίσεις"
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Kαθόμασταν στο παγκάκι στην άλλη άκρη μαμά,μπαμπάς και το παιδί τους..Παίρνει το παιδί απ το χέρι η μαμά και με ρωτάει αν επιτρέπω στο παιδί να χαϊδέψει την μικρή μου...Είπα ναι και ήρθε και την χάιδευε λίγο επιφυλακτικά στην αρχή και μετά λίγο πιο γρήγορα και λέει η μαμά "πιο σιγά αγόρι μου χάιδεψε το σκυλάκι ,έτσι μπράβο μην το ζαλίσεις"
Συμβαίνουν και αυτά στην ζωή! Δεν αναιρούν το παραμικρό όμως, από αυτό που λέμε!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf