Ζητείται Box Μεταφοράς μεταχειρισμενο η καινουργιο


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Καλησπέρα στην κοινότητα.
Ψάχνω να πάρω ένα box μεταφοράς για τον Αλπεν (ΓΠ) για να τον πηγαίνω στον εκπαιδευτή μόνο. δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι με έγκριση για αεροπλάνα και τα σχετικά το μόνο στάνταρ θέλω να είναι πλαστικό και όχι υφασματινο.
Το νούμερο που ψάχνουμε είναι 7αρι... άλλα ίσως να χωράει και στο 6αρι. προτιμάμε το 7αρι βεβαία.
Αν έχει κάποιος μεταχειρισμενο σε καλή κατάσταση και το πουλάει ας μου πει η αν ξέρετε να μου προτείνεται κάνα καινούργιο γιατί οι τιμές που έχω βρει 140+ με κάνουν να σκέφτομαι την κατασκευή ανοξείδωτου by jimbogs και να τελειώνει το παραμύθι.

Σας μερσω.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Επειδή σε βλέπω πολύ...χαλαρό ως προς τις απαιτήσεις σου, από το box...ξέρει από box γενικά ο νεαρός;
Και μάλιστα σε συνδιασμό με το αυτοκίνητο;
Γιατί κι εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι την κατασκευή ανοξείδωτου ή...την αγορά χρηματοκιβώτιου, γιατί ακόμη δεν έχω βρει box, που να τον κρατάει μέσα. Χωρίς τουλάχιστον έξτρα ενισχύσεις.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
To atlas που έχω εγώ Μαρέκο μια χαρά θα τον κρατούσε μέσα ήθελε δεν ήθελε πάντως.
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ειδικά από το atlas, αν θέλει είναι αρκετά εύκολο να βγει.
Παθούσα επίσης :)
Οχι όπως το έχω τοποθετήσει εγώ, αλλά έχω πάρει το τεράστιο.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Θυμήσου να μου δείξεις αύριο, πως το έχεις τοποθετήσει, απλώς για να σου πω, πόσο χρόνο θα του πάρει να βγει :p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Θυμήσου να μου δείξεις αύριο, πως το έχεις τοποθετήσει, απλώς για να σου πω, πόσο χρόνο θα του πάρει να βγει :p
Μπορούμε να κάνουμε και live demonstration με το κατσαρίδι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Το 'χω ήδη δρομολογήσει αυτό το test drive. Εχω κι άλλον πονηρίδη, που πιστεύει ότι το atlas θα τον κρατήσει μέσα :rolleyes:
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Αν και το παρακάνουμε ειδικευμένο το ζήτημα, στη δική μου περίπτωση βγήκε με απλό σύστημα. Πολλές δυνατές κουτουλιές στην οροφή, μέχρι που λόγω ελαστικότητας του πλαστικού ξεσυρταρώσανε οι πόρτες (βγήκανε από το αυλάκι όπου μπαίνουν για να λειτουργούν ως συρόμενες).

Καλή η άπλετη θέα της διπλής πόρτας, αλλά έχει το κόστος της... :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Κι ο δικός μου με κουτουλιές βγαίνει συνήθως. Ακόμη κι αφού, έχουμε κάνει όλο το box γύρω-γύρω και πάνω-κάτω, σταυροβελονιά με ταιραπ. Εχω τόσα έξτρα μάνταλα στις πόρτες όλων των crate που μπαίνει, που μου παίρνει κανά 5λεπτο κάθε φορά, να τα ανοίξω :mad:

Και ευτυχώς, που δεν με έβαλε ο διάολος, να αφήσω τίποτα ανοιχτά παράθυρα την πρώτη φορά που δραπέτευσε.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Άντε βρε τα μούλικα που βγαίνουν κιόλας!

Να τα πατήσεις μια!

Μέχρι στιγμής ο σκύλος μου δεν είναι πιο έξυπνος από μένα...:culo::fan:

Jimbo τι εννοείς 6άρι, τι 7άρι?
Άλλη βαθμίδα έχει μια εταιρία, άλλη κάποια άλλη!

Να κοιτάξεις και σε Gulliver Carrier!Είναι πολύ καλά!
Τώρα αν έχεις σκύλο κανίβαλο και κουταλιανό τότε και ανοξίωτο να είναι σε λυπάμαι...:p
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Επειδή σε βλέπω πολύ...χαλαρό ως προς τις απαιτήσεις σου, από το box...ξέρει από box γενικά ο νεαρός;
Και μάλιστα σε συνδιασμό με το αυτοκίνητο;
Γιατί κι εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι την κατασκευή ανοξείδωτου ή...την αγορά χρηματοκιβώτιου, γιατί ακόμη δεν έχω βρει box, που να τον κρατάει μέσα. Χωρίς τουλάχιστον έξτρα ενισχύσεις.
Τον βαζω στον εκπαιδευτη σε ενα που εχει εκεινος. Δεν παραπονιεται. μονο την πρωτη φορα τον εβαλα με νταιλικι. Γενικα ειναι καλοβολο σκυλι. απλα οτι θελω να κανει το συνδιαζω με καμμια λιχουδιτσα και κανα ''μεινε'' και ολα καλα.


Άντε βρε τα μούλικα που βγαίνουν κιόλας!

Να τα πατήσεις μια!

Μέχρι στιγμής ο σκύλος μου δεν είναι πιο έξυπνος από μένα...:culo::fan:

Jimbo τι εννοείς 6άρι, τι 7άρι?
Άλλη βαθμίδα έχει μια εταιρία, άλλη κάποια άλλη!

Να κοιτάξεις και σε Gulliver Carrier!Είναι πολύ καλά!
Τώρα αν έχεις σκύλο κανίβαλο και κουταλιανό τότε και ανοξίωτο να είναι σε λυπάμαι...:p
Αυτα που ειναι 90-100 ποντους. ειδα το μεγεθος σε πολλες εταιρείες και σκέφτηκα οτι ισως ειναι universal μοναδα μετρησης.
Στελιο εσυ τι διαστασεις προτεινεις?
Υπόψιν οτι εχω ενα χιουνται αξεντ... να χωραει μεσα!
 
Last edited:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Το αμάξι σου πρέπει να μετρήσεις πρώτα. Στα πίσω καθίσματα θα το έχεις;
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εφόσον μιλάμε για σύντομη διαδρομή θα σου πρότεινα ένα box που να μπορεί να ξαπλώσει άνετα και να χωράει στο μήκος!Τα πόδια ας μην τα έχει απλωμένα, δεν πειράζει!

Ένα box σε μέγεθος όπως του Atlas Μaxi(100x80x71cm) είναι μια χαρά.
Το box του εκπαιδευτή τι μέγεθος είναι?Εφόσον έχεις μέτρο σύγκρισης και έχεις δει το σκύλο πως κάθεται και πως βολεύεται μέσα ρώτα τον να σου πει!

Δεν πολύ έχει σημασία το αμάξι!Τα περισσότερα σχεδόν χωράνε στα πίσω καθίσματα!

Θα προτιμούσα επίσης box με πόρτα στην μικρή πλευρά και όχι στην μεγάλη!
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
ναι. τι ακριβως να μετρησω το χωρο στα πισω καθισματα?
αν ναι το περνει το 7 αρι. απλα το πως θα το βαλω μεσα ειναι το θεμα. για αυτο το εψινα να αγορασω ετοιμο να το βαζω κομματια γιατι το ανοξιδωτο θα πρεπει να το βαζω απο τις μπροστα πορτες και ειναι λιγο μανικι
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Εφόσον μιλάμε για σύντομη διαδρομή θα σου πρότεινα ένα box που να μπορεί να ξαπλώσει άνετα και να χωράει στο μήκος!Τα πόδια ας μην τα έχει απλωμένα, δεν πειράζει!

Ένα box σε μέγεθος όπως του Atlas Μaxi(100x80x71cm) είναι μια χαρά.
Το box του εκπαιδευτή τι μέγεθος είναι?Εφόσον έχεις μέτρο σύγκρισης και έχεις δει το σκύλο πως κάθεται και πως βολεύεται μέσα ρώτα τον να σου πει!

Δεν πολύ έχει σημασία το αμάξι!Τα περισσότερα σχεδόν χωράνε στα πίσω καθίσματα!

Θα προτιμούσα επίσης box με πόρτα στην μικρή πλευρά και όχι στην μεγάλη!
η διαδρομη ειναι κανα 30-40 λεπτο θα το κοιταξω αν ειναι το μεγεθος.
Του εκπαιδευτη ειναι μαλλον για ελεφαντα.... ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ.
Τον εχω βαλει και σε ενα πιο μικρο μια δυο φορες. θα τον ρωτησω και αυτον αν ειναι
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Δεν πολύ έχει σημασία το αμάξι!Τα περισσότερα σχεδόν χωράνε στα πίσω καθίσματα!

Θα προτιμούσα επίσης box με πόρτα στην μικρή πλευρά και όχι στην μεγάλη!
Γι'αυτό ρωτάω που θα το βάζει. Γιατί αν μιλάμε για τα πίσω καθίσματα, η πόρτα στην μικρή πλευρά, είναι μονόδρομος. Επίσης, βεβαίως και παίζει ρόλο το αυτοκίνητο, για τόσο μεγάλο σκύλο/box. Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι χωράει να περάσει από την πόρτα και ότι χωράει στο ύψος. Ενδεχομένως να χρειαστεί, να το χώσεις μέσα στο αμάξι λυτό και να το κουμπώσεις μετά.

Αλλά αυτό που σου λέει ο Στέλιος είναι σημαντικό. Αφού έχεις μέτρο σύγκρισης, το box του εκπαιδευτή σου, δοκίμασέ το για τις διαστάσεις του και ρώτα τον ποιάς μάρκας είναι, για να έχεις μια άποψη.